Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 18:26
 
Fendoğlu, yıllardır bekleneni yaptı ve kayısıyı meclis gündemine taşıdı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Mehmet Fendoğlu, yıllardır bekleneni yaptı ve kayısıyı meclis gündemine taşıdı
Gündem Haberi
Fendoğlu, yıllardır bekleneni yaptı ve kayısıyı meclis gündemine taşıdı

Fendoğlu, yıllardır bekleneni yaptı ve;

Kayısıyı meclis gündemine taşıdı...
TBMM’nin bugün öğlen sonu yapılan oturumunda MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu, kayısıyı gündeme taşıyıp şunları söyledi:
“BAŞKAN - Sayın Fendoğlu… 
MEHMET CELAL FENDOĞLU (Malatya) - Teşekkür ederim Başkanım. 
Bilindiği üzere, Malatya kayısısı iki gün önce piyasaya yeni mahsul olarak çıkmıştır. Malatya'mıza, ülkemize hayırlı uğurlu olsun, bol kazançlar olsun. 
Tabii, bu mahsul tezgâha düştükten sonra piyasada "Malatya kayısısı" adı altında çeşitli kayısılar satılmaktadır. Malatya kayısısı Avrupa Birliği coğrafi işareti olarak Türkiye'de tescillenen 3'üncü ürünümüzdür. Antep baklavası, Aydın inciri ve Malatya kayısısı olarak Avrupa Birliğinde de koruma altına alınmıştır. Yani bu Malatya kayısımızı, her türlü kötüye kullanım, taklit ve çağrıştırmaya karşı -Avrupa Birliğinde korumaya alınmış kayısımızı- biz de ülkemizde koruyalım, tezgâhlardan satın alacak vatandaşlarımız Malatya kayısısının tescil belgesini sorsunlar. (MHP ve CHP sıralarından alkışlar)”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Fendoğlu,, yıllardır, bekleneni, yaptı, ve, kayısıyı, meclis, gündemine, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı