Fırat Kalkanıyla DEAŞ’ın, Zeytin Dalıyla PYD’nin maskesini düşürdük
Haber
08 Nisan 2018 - Pazar 16:25
 
Fırat Kalkanıyla DEAŞ’ın, Zeytin Dalıyla PYD’nin maskesini düşürdük
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Erdoğan “Türkiye demokraside ve ekonomide güçlendikçe, kendimize olan güvenimiz de artıyor. Bu durum, ülkemizin ve bölgemizin geleceğiyle ilgili kararlarda kendi irademizi daha kararlı şekilde ortaya koymamıza imkân sağlıyor. Türkiye olarak, 81 milyon olarak biz daha sıkı kenetliyoruz”dedi.
Siyaset Haberi
Fırat Kalkanıyla DEAŞ’ın, Zeytin Dalıyla PYD’nin maskesini düşürdük

“Terörle arasına mesafe koymayanın yeri parlamento değildir”

AK Parti Siirt İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörle, terörizmle ve şiddetle arasına mesafe koymayanın yeri parlamento değildir. Belediyenin kepçesini, kamyonunu, aracını, imkânlarını sokak çetelerinin emrine verenlerin yeri de başkanlık koltuğu değildir. Bu milletin tek bir kuruşunun dahi bölücü örgütün kasasına gitmesine izin veremeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Siirt 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“TERÖRLE MÜCADELEMİZİ HUKUK VE DEMOKRASİ İÇİNDE SÜRDÜRDÜK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Terörle mücadelemizi hukuk ve demokrasi içinde sürdürerek bölücü terör örgütünün çukur ve hendek üzerinden kurduğu kanlı planı darmadağın ettik. Bir dönem eli kanlı katillerin musallat olduğu, baskı ve şiddetin kol gezdiği ilçelerimizde artık emniyet ve huzur hâkim” dedi.

“Terörle, terörizmle ve şiddetle arasına mesafe koymayanın yeri, kimse kusura bakmasın, parlamento değildir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyenin kepçesini, kamyonunu, aracını, imkânlarını sokak çetelerinin emrine verenlerin yeri de başkanlık koltuğu değildir. Bu milletin tek bir kuruşunun dahi bölücü örgütün kasasına gitmesine izin veremeyiz. Bu ülkenin imkânlarıyla devlet ve millet düşmanlarının serpilmesine, palazlandırılmasına, vatandaşlarımıza musallat edilmesine asla göz yumamayız.”

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI DÜNYANIN GÖRMEDİĞİ BİR MÜCADELE VERİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Türkiye demokraside ve ekonomide güçlendikçe, kendimize olan güvenimiz de artıyor. Bu durum, ülkemizin ve bölgemizin geleceğiyle ilgili kararlarda kendi irademizi daha kararlı şekilde ortaya koymamıza imkân sağlıyor. Tabii bu tablo, önümüze çıkan engellerin, ülkemizi hedef alan saldırıların çapının da büyümesine yol açıyor. Onlar saldırdıkça Türkiye olarak, 81 milyon olarak biz daha sıkı kenetliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz terör örgütlerine karşı dünyanın görmediği, cesaret edemediği bir mücadele veriyoruz. Onlar ise bizi destekleyecekleri yerde, terör örgütlerinin ağzıyla ve talepleriyle karşımıza dikiliyorlar. Türkiye söz konusu olunca demokrasiden, insan haklarından, meşruiyetten, özgürlüklerden dem vuruyorlar. Kendi çıkarları söz konusu olunca, terör örgütleriyle yan yana yol yürümekten geri durmuyorlar. Her gün ülkemizi hedef alan terör saldırılar konusunda tek bir samimi söz söylediklerini duymadığımız Batı ülkeleri, Türkiye’nin meşru gerekçelerle yürüttüğü operasyonlarını engellemek için kırk takla atıyorlar” şeklinde konuştu.

Fırat Kalkanıyla DEAŞ’ın, Zeytin Dalıyla PYD’nin maskesini düşürdük...

AK Parti Van İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat Kalkanıyla DEAŞ’ın, Zeytin Dalıyla PYD’nin maskesini düşürdük. Terör örgütlerinin maskesi düşünce, arkasından kimlerin çıktığını hep birlikte görüyoruz. Çeyrek asırdır terörle mücadele bahanesiyle dünyanın altını üstüne getirenlerin, aslında terör örgütlerinin bizatihi kurucuları, hamileri, hatta yöneticileri olduğunu cümle âleme ifşa ettik” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Van 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede partililere hitaben bir konuşma yaptı.


“TERÖR ÖRGÜTLERİ HAİNLİKTE SINIR TANIMADIKLARI GİBİ İSTİSMARDA DA ÖLÇÜ TANIMIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi demokraside, insan haklarında, özgürlüklerde, ekonomik refah konusunda geldiği yerin gerisine götürmeye yönelik hiçbir niyete, hiçbir girişime en küçük bir müsamahamız yoktur, olmayacaktır. Milletimizin tamamının hakkını ve hukukunu korumak için işte bu demokrasi düşmanlarıyla, özgürlük düşmanlarıyla sonuna kadar mücadele etmekte kararlıyız” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokrasi ve özgürlük yolculuğu elbette bitmeyecek bir süreçtir. Şartlar değiştikçe talepler ve beklentiler de mutlaka değişecektir. Ülkemizde hâlen kimin ne sorunu varsa ileride kimin ne sorunu ortaya çıkacaksa bunların hepsinin de çözümü için mücadele etmek, bizim en başta gelen görevimizdir. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizin içinden geçtiği kritik dönemdeki hassasiyetlerimizle demokrasi ve özgürlük yolculuğumuz birbirinin alternatifi değildir, tam tersine birbirinin tamamlayıcısıdır” dedi.

“Terör örgütleri, hainlikte sınır tanımadıkları gibi istismarda da ölçü tanımıyorlar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “PKK, yıllarca Kürt kardeşlerimizi istismar ederek kendine zemin kazanmaya çalıştı. DEAŞ, aziz dinimizin adını kullanarak İslam dünyasına gâvurların asırlardır vuramadığı darbeyi vurdu. FETÖ de milletimizin eğitim ve hayır hasenat gibi manevi duygularını istismar ederek yıllarca ihanetini gizledi. Türkiye’nin hedef alınmasının sebebi, işte bu tezgâhı çözmüş olmasıdır.”

“OYUNU TERSİNE ÇEVİRDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat Kalkanıyla DEAŞ’ın, Zeytin Dalıyla PYD’nin maskesini düşürdük. Terör örgütlerinin maskesi düşünce, arkasından kimlerin çıktığını hep birlikte görüyoruz. Çeyrek asırdır terörle mücadele bahanesiyle dünyanın altını üstüne getirenlerin, aslında terör örgütlerinin bizatihi kurucuları, hamileri, hatta yöneticileri olduğunu cümle âleme ifşa ettik. Dün Türkiye’nin devleti ve milletiyle birliğini, bütünlüğünü hedef alanlar, bugün Türkiye’nin sınır ötesi harekâtlarının önünü kesmek için uğraşıyorlar. Yani oyunu tersine çevirdik” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ DEMOKRASİ VE KALKINMA MÜCADELESİNİ BİRLİKTE VEREBİLİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti’nin en önemli özelliklerinden biri de demokrasi ve kalkınma mücadelesini birlikte verebiliyor olmasıdır. Ülkemizin önünde siyasi ve diplomatik olarak hangi zorluklar olursa olsun, kalkınma hedeflerimizden asla vazgeçmedik, asla geri kalmadık. Geçtiğimiz 15 yılda Türkiye’yi 3,5 kat büyütme başarısını, işte bu sayede gösterebildik.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Fırat, Kalkanıyla, DEAŞ’ın,, Zeytin, Dalıyla, PYD’nin, maskesini, düşürdük,
Yorumlar
Haber Yazılımı