Fuhuş yapan 4 erkek 4 bayana toplan 17.750 TGL para cezası kesildi
Haber
17 Haziran 2020 - Çarşamba 02:10
 
Fuhuş yapan 4 erkek 4 bayana toplan 17.750 TGL para cezası kesildi
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber Malatya’da Koronavirüs salgınına rağmen fuhuş yapan 4’ü kadın 4’ü erkek toplam 8 kişiye polis idari para cezası kesti.
Asayiş Haberi
Fuhuş yapan 4 erkek 4 bayana toplan 17.750 TGL para cezası kesildi

Fuhuş yapan 4 erkek 4 bayana;

Toplan 17.750 TGL para cezası kesildi...

Malatya Emniyetinden yapılan açıklamada işte olaylar ve ayrıntıları: “Genel Asayiş ve Kamu Düzeninin devamının sağlanması suç ve suçlularla etkin mücadele etmek ve Malatya halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce gerçekleştirilen çalışmalara;

FUHUŞ BASKINI VE PARAZ CEZASI…:

gaziantep'te fuhuş yapanlara para cezası önlemi

Ahlak Büro Amirliği ekipleri olarak; sorumluluk bölgemizde FUHUŞ yapıldığı tespit edilen adreslere yönelik yapılan denetimlerde, (4) bayan (4) erkek şahıs olmak üzere toplam (8) şahsa fuhuş konusu ile alakalı olarak gerekli idari işlem yapılarak toplamda (17.750 TL) idari para cezası yazılmıştır. Bahse konu ikametlerin mühürlenmesi için ilgili kurumlarla gerekli yazışmalar yapılmıştır.

KUMAR OYNAYANLAR TESPİT EDİLDİ…:

Ahlak Büro Amirliği ekipleri olarak yapılan çalışmalarda; Yardımlaşma Derneğinde KUMAR oynandığı tespit edilmiş, kumar oynayan toplam 4 şahsa 5326 Sayılı Kanunun 34. maddesine istinaden toplam 4900 TL idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 750 TL geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

HIRSIZLIK YAPARKEN POLİS YAKALADI…:

Bir inşaatta meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili; Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler olarak yapılan çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren A. G. isimli Şahıs ekiplerimizce yakalanmış, çalmış olduğu 1 Cep telefonu ve 140 TL ele geçirilmiştir.

Eski Yimpaş binasında meydana Hırsızlık konusuyla ilgili; Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olarak yapılan çalışmada Hırsızlık olayını araç ile gelen şahısların gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şahıslardan (2)’si olay yerinde yakalanmış, daha sonra yapılan çalışmalar neticesinde olaya karışan araç ve sürücüsü de yakalanmış, adli makamlara sevk edilen (3) şahısta adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

BIÇAKLA YARALAMA…:

Kesici Aletle Adam Yaralama olayı şüphelisi (1) şahıs bahse konu suç unsuru kesici aletle birlikte yakalanmış gerekli işlemlere başlanılmıştır.

SUÇ MAKİNASI YAJAKANDI…:

Toplamda 21 Suçtan kaydı bulunan Ceza evinden izinli olarak çıkmış (1) şüpheli bir miktar uyuşturucu ile birlikte yakalanmıştır.

YARALAMA OLAYINDAN ARANIYORDU, YAKALANDI…

Yaralama suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan (1) şahıs yakalanmıştır.

Meydana gelen ikamet Kurşunlama olayının şüphelilerinden olan M. A. isimli şahıs üzerinde 6136 Sayılı Kanuna aykırı kesici alet ve bir miktar uyuşturucu madde ile birlikte yakalanmıştır.

TUTUKLANDII…:

Meydana gelen Mala Zarar Verme ve Genel Güvenliğin Tehlikeye Sokulması olayının şüphelileri (2) şahıs yakalanmış Adli Mercilere sevk edilen (1) şüpheli Mahkemece TUTUKLANMIŞ (1) Şüpheli hakkında ise Adli Kontrol Tedbirine hükmedilmiştir.

SİLAHLA YARALAMA OLAYININ ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI…:

09.06.2020 tarihinde Malatya’da meydana gelen Ateşli Silahla Kasten Yaralama olayının şüphelisi H. Ç. İsimli şahıs Erzincan İlinde çıkarıldığı Mahkeme tarafından TUTUKLANMIŞTIR.

Meydana gelen ateşli silahla yaralama olayının şüphelisi olan Y. S. H. isimli şahıs, olayda kullanmış olduğu bir adet 7.65 mm çapında tabanca ile birlikte yakalanmıştır.

Ateşli silahla yaralama olayı şüphelisi (1) şahıs olayda kullanmış olduğu çifte olarak tabir edilen tüfekle birlikte yakalanmıştır.

VE DİĞER OLAYLAR…:

(3) adet çalıntı motosiklet bulunarak sahiplerine teslim edilmiş

(4) adet ruhsatsız tabanca (20) adet mermi.

(3) adet Ruhsatsız pompalı tüfek

(15) uyuşturucu ve uyarıcı nitelikte hap

(9.64 gram Narkotik Madde

(5) adet kesici alet ele geçirilmiştir.

MASKE DENETİMİ…:

Covid 19 tedbirleri kapsamında cafe, restorant ve kuaförler denetlenmiş, ayrıca halkın yoğun olduğu caddelerde maske konusunda gerekli çalışmalar yapılmıştır.

TORBACILARA OPERASYON…:

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce torbacı olarak tabir edilen Sokak Satıcılarına yönelik

16.06.2020 günü ekiplerimizce Malatya Merkezli İki İlde Yapılan Planlı Operasyon kapsamında;

16 hedef şahsa yönelik yapılan operasyon kapsamında;

400,00 gr Metamfetamin,

22,3 gr Sentetik Kannabinoid,

31,40 gr Esrar,

44 adet Uyuşturucu ve uyarıcı nitelikte Hap,

1 adet Ruhsatsız Tabanca Ele geçirilmiştir.

(13) adreste eş zamanlı olarak yapılan operasyonla (13) şüpheli yakalanarak haklarında TCK 188. Maddesi kapsamında işlem yapılmış (1) şahsı yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Dosya kapsamındaki (2) şahıs daha önceden yakalanarak Cezaevine teslim edilmişti

Gözaltına alınan şüphelilerin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam etmektedir.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Fuhuş, yapan, 4, erkek, 4, bayana, toplan, 17.750, TGL, para, cezası, kesildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı