Gazeteciler çok zor şartlar altında görev yapıyorlar
Haber
09 Ocak 2014 - Perşembe 15:48
 
Gazeteciler çok zor şartlar altında görev yapıyorlar
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak basın mensuplarının Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Gündem Haberi
Gazeteciler çok zor şartlar altında görev yapıyorlar

Basın mensuplarının, ilkeli ve sorumlu yayıncılık anlayışıyla kamuoyunu doğru ve tarafsız bilgilendirme gibi önemli bir görev gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Çakır, mesajında şunları belirtti:

“Gelişmiş demokrasinin en önemli organlarından birisi olan basın ve gazeteciler, kamuoyunda bilgi aktarılmasının yanı sıra görüşlerin oluşmasında da önemli paya sahiptirler.

İlkeli ve sorumlu yayıncılık anlayışıyla kamuoyunu doğru ve tarafsız bilgilendirme gibi önemli bir görev gerçekleştiren gazeteciler, bir nevi amme hizmeti görmektedirler. Kamu kurum ve kuruluşlar ile toplumun bilgilenmesi, bilinçlendirilmesi, toplumsal birlik, beraberlik, barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli payı bulunan basın ve çalışanlarına yardımcı olmak, herkes tarafından bir görev olarak addedilmelidir.

Başta mahalli olmak üzere, zor şartlar altında görev yaparak, insanların haber alma hakkını sağlayan bütün basın mensubu arkadaşlarıma ilimize ve ülkemize yaptıkları katkı ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Ahmet, Çakır, , 10, Ocak, Çalışan, Gazet
Yorumlar
Haber Yazılımı