Gelecek Partisi il başkanı Uçkan; AK Parti’yi sert dille eleştirdi
Haber
09 Ekim 2021 - Cumartesi 11:59
 
Gelecek Partisi il başkanı Uçkan; AK Parti’yi sert dille eleştirdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Gazetecilerle buluşan Gelecek Partisi il başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan; AK Parti’yi sert dille eleştirip “İktidara hazırız.” dedi.
Siyaset Haberi
Gelecek Partisi il başkanı Uçkan; AK Parti’yi sert dille eleştirdi

Gelecek Partisi il başkanı Uçkan; AK Parti’yi sert dille eleştirdi...

Gazetecilerle Altın Kayısı Ramada otelde saat 10.00’da bir araya gelen Gelecek Partisi il başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan “Biz yolsuzluk, yoksulluk ve yasakların olmadığı, evrensel hukuk ve adaletin hakim olduğu bir Türkiye hedefliyor...”ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi il  ve ilçe teşkilatlarının da tam kadro katıldığı toplantı da Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan  yaptığı açıklamalar da bakın neler dedi?

“Sevgili Medya mensupları ve değerli yol arkadaşlarım,

Açıklama yok.

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanlığı olarak, düzenlediğimiz tanışma toplantımıza katılımınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım.

Sevgili arkadaşlar,

Yeni kurulan ve kısa sürede milletimizin gönlünde önemli bir yer edinen Gelecek Partisi, güçlü kadrolarıyla Türkiye’yi hak ettiği hedeflere ulaştırabilmek için büyük bir gayret ve özveriyle çalışmaktadır.

Özellikle vurgulamak isterim ki; Ülkeyi yönetme “tecrübesine” sahip tek muhalefet lideri olan, Türkiye Sevdalısı ve güçlü devlet adamı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu öncülüğündeki Gelecek Partisi, kadrolarının nasıl bir TÜRKİYE hedeflediğini sizlerle paylaşmak isterim…

Gelecek Partisi;

Açıklama yok.

İnsan merkezli; Irk, din, dil ve mezhep ayrımı yapmaksızın, tam demokratik, hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı, adil ve fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye hedefliyor...

Yolsuzluk, yoksulluk ve yasakların olmadığı, evrensel hukuk ve adaletin hakim olduğu bir Türkiye hedefliyor...

Beton, israf ve yolsuzluk değil, ÜRETİM, İSTİHDAM ve İHRACAT’a dayalı ekonomisi olan bir Türkiye hedefliyor..

Bilişim, yazılım, inovasyon ve yapay zekada lider bir Türkiye hedefliyor…

Beyin göçünü tersine çevirmiş; gençlerin ve bütün toplumun mutlu olduğu, gelir dağılımı adaletinin sağlandığı, güçlendirilmiş parlamenter sistemle yönetilen, muasır medeniyet düzeyine çıkmış bir Türkiye, hedefliyor..

Uzun yıllardır Türkiye’yi tek başına yönetmekte olan mevcut iktidarın, ülkeyi getirdiği nokta ; herkesin malumudur.

Adalet ve hukuk sistemine güven tamamen ortadan kalkmıştır.

Yolsuzluk ve haksızlık ayyuka çıkmıştır.

Açıklama yok.

Ekonomi ise tamamen içinden çıkılmaz bir hale gelmiş, ekonomi yönetimi yaz-boz tahtasına dönüştürülmüş, istikrarsızlık ve adam kayırmacılık kontrolden çıkmıştır.

Fırsat eşitliği ortadan kalkmış ve ehliyeti olmayan liyakatsiz insanlar sırf “BİZDEN OLSUN” mantığıyla kritik görevlere getirilmiştir.

Mutfağa ateş düşmüş, insanlar geçimlerini sağlayamaz hale gelmiştir. Bunun sorumluluğunu üstlenmek yerine, insanlar azarlarla karşı karşıya kalmıştır.

Her meslek, kendi içinde kaoslar yaşamaktadır. İnsanlar sindirilmiş, özellikle tarafsız ve halkın sesi olması gereken medya, hiçbir dönemde olmadığı kadar yıpratılarak angaje olmuş ve itibarsızlaştırılmıştır.

Türlü türlü haksızlıklara uğrasa da, değerlerinden asla taviz vermeyen muhafazakâr kesim, bu hükumet zamanında güven erozyonuna uğrayarak, maatteessüf itibarsız bir çıkmaza girmiştir.

Açıklama yok.

DEĞERLİ ARKADAŞLAR, TÜRKİYE BİR SEÇİME DOĞRU İLERLİYOR…

İnsanlar bıkmış vaziyette yeni çareler arıyor.

Partimiz, tecrübeli lider ve kadrosuyla; Türkiye’yi hak ettiği noktaya getirmeyi hedeflemektedir.”

Sevgili arkadaşlar,

Malatya her dönem iktidara destek veren bir kent olmuştur.

Peki, kurulduğu günden beri en güçlü desteği verdiği AK Parti’den, arzu ettiği hizmetleri alabilmiş midir?

Elbette ki, hizmetler almıştır. Ancak, bu kadar uzun süreli tek başına iktidara destek vermiş ve her seçimde desteğiyle ilk 3 ‘e girmiş bir kent olan Malatya, almış olduğu hizmette aynı sıralamaya girememiştir .

Açıklama yok.

Bakın, mevcut iktidarın en iddialı olduğu konu Ulaştırma hizmetleridir.

Bir bakın Malatya’ya..

Bu iktidar göreve geldiğinde, bu kentin en önemli sorunlarından biri trafik keşmekeşi, bir diğeri ise istihdam sorunuydu. Sizlere soruyorum hangisinde bir düzelme ve memnuniyet söz konusu oldu?

2023’e doğru ilerliyoruz, Çevreyolu olmayan bölgedeki bir il Malatya.

Kuzey ve Güney Çevre yolları tamamlanamamış bir il Malatya.

Defalarca söz verildiği halde, Yüksek Hızlı Trene kavuşamamış bir il Malatya.

Yıllar önce yapılan otobüs terminaliyle gurur duyulan bu kent, çevresindeki tüm iller yeni hava limanlarına kavuşmuşken, sanki lütfedilerek biraz genişletilmiş terminaliyle, sözde havayolu hizmeti almaktadır.

Beyler Deresi’ne bir viyadük yapılmış ki; evlere şenlik. Resmen UTANÇ Viyadüğü… Türkiye’nin hiçbir noktasında böyle bir viyadük göremezsiniz. Her geçişte insanımızın eli yüreğinde “Ya yıkılırsa” diye korkuyor…

Bir Levent Ergül dahil 6 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

İlimizde istihdam sorunu her geçen gün büyümekte, asayiş sorunu ise tehlike sinyalleri vermektedir.

Ülkeyi yönetenler tasarruftan bahsediyor ama Malatya’yı yönetenler sanki ayrı partilerden seçilmiş gibi absürt projeler yapıyor, diğeri ise gelip onu yıkarak sözde yenisini yapıyor.

Yollar ve kaldırımlar anlamsız şekilde defalarca sökülüp yeniden yapılıyor. Trafik , yaz-boz sistemiyle yönetiliyor. Sizlere soruyorum yazık değil mi bu millete.. Milletin parasını, sanki kendi paralarıymış gibi hoyratça ve sorumsuzca harcıyorlar..

Yıllardır Malatya’ya hizmet için seçilenler, güçlü iktidarın hizmetlerini bu kente getirmek yerine her dönem birbirleriyle kavga ederek, hem kentin zamanını çalıyor, hem de hak edilen hizmeti getirememiş oluyorlar.

Bir Levent Ergül dahil 2 kişi, ayakta duran insanlar, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir* Değerli arkadaşlar, Malatya’mız kültürü, doğası, insanı, yetiştirdiği önemli devlet adamı ve sanatçıları, yeraltı ve yer üstü zenginlikleriyle Türkiye’nin en önemli kentidir.

Biz Gelecek Partisi olarak, Malatya’yı Cazibe Merkezi - Marka Şehir yapmayı hedefliyoruz.

Bu kenti iyi tanıyor, bu kentin hedeflerine nasıl kavuşacağını biliyoruz.

Açıklama yok.

Bu kentin en önemli değeri olan kayısıyı, spekülatif gelişmelerin seyrine bırakmayacağız. Tanıtıma önem vereceğiz, yeni pazarlar oluşturacağız ve kayısının dünyada nasıl tüketildiğini araştırıp ürün çeşitliliğini önemseyeceğiz. Hedef, mutlu üreticisiyle ekonomisi güçlü bir Malatya ..

Trafik sorunu bilim adamlarının çalışmalarıyla çözülmeli. Yeni Bir viyadüğün mutlaka ve acilen inşası gerekmektedir. Çevreyolu, Malatya’ya yakışır olmalı, alternatif yollar biran önce bitirilmelidir.

Nemrut Dağı’ndan sonra Arslan Tepe Höyüğü, Malatya açısından önemli bir turizm değeridir. “Ben yaptım-sen yaptın” kavgalarını bırakıp, bu kentin turizm hedeflerini sağlam temellere oturtacak projeler hayata geçirilmeli.

Malatya, bölgenin Kongre ve fuarlar merkezi olmalı.

Teknoloji Üniversitesi kurulmalı,

İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmalı,

Karakaya Baraj Gölü ve çevresi bölge turizmine kazandırılmalı,

Açıklama yok.

Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın hedefi olan “Sağlık Turizminin Merkezi Malatya” düşüncesini sağlam temellere oturtup, sağlık merkezi olma konusunda planlı, programlı çalışmalar yapmalıyız.

Malatya’nın Depremsellik gerçeklerinin bilinciyle, bilimsel çalışmalar ışığında yapı sektörü yönlendirilmeli.

Efsane Malatyaspor’un amatöre düşürüldüğü süreçten ders çıkarılıp, mevcut gururumuz Yeni Malatyaspor’un sahiplenilmesi ve destek verilmesi de çok önemli. Yeni Malatyaspor’u da kişisel kavgalara kurban etmeyelim.

BU KENTİN HAK ETTİĞİ HİZMETLERE, KAMUOYU HASSASİYETİ VE MEDYANIN DESTEĞİYLE KAVUŞACAĞINA İNANCIMIZI İFADE EDİYOR…

Temennimiz hak ettiği hizmetlere kavuşmuş bir Malatya’da, hep birlikte mutlu bir şekilde yaşamaktır. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum...”

Gelecek Partisi il başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Gelecek, Partisi, il, başkanı, Uçkan;, AK, Parti’yi, sert, dille, eleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı