Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 11:47
 
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Ürdün’de
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Ürdün’ü Ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Akar Kral Abdullah’la da görüştü…
Dünya Haberi
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Ürdün’de

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Ürdün’de
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ürdün Genelkurmay Başkanı Korgeneral Mahmoud A. Fraıhat’ın resmî davetlisi olarak, ikili askeri ilişkiler ve bölgesel güvenlik konuları ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Ürdün’e bir ziyaret gerçekleştirdi.


Ziyaret kapsamında Orgeneral Akar, Ürdün Kralı II’nci Abdullah tarafından kabul edilmiş, müteakiben Ürdün Genelkurmay Başkanı Korgeneral Mahmoud A. Fraıhat’ı makamında ziyaret etmiş ve görüşmelerde bulunmuştur. Ayrıca, bu ziyaret sırasında iki ülke arasında “Askeri Eğitim İşbirliği Antlaşması” da imzalandı.


Orgeneral Akar, Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz’ü makam ziyaretinin ardından, Şeria Muharebelerinde şehit düşen subay, astsubay, erbaş ve erler olmak üzere yaklaşık 300 askerimizin ebedi istirahatgâhı olan “Salt Türk Şehitliği”ni ziyaret etmiş ve çelenk koydu.
Akar bugün yurda dönüyor.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Genelkurmay, Başkanı, Orgeneral, Hulusi, Akar'ın, Ürdün’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı