Haber Detayı
28 Şubat 2017 - Salı 12:49
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'den A Haber'e konuştu
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, A Haber gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tüfenkçi, A Heber'de Ürün İhtisas Borsası kurulması konularında mesajlar verdi. Lisanslı depoculuk konusunda da açıklamalar yapan Bakan Tüfenkci üreticiye yeni teşviklerin de yolda olduğunu ifade etti.
Ekonomi Haberi
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'den A Haber'e konuştu

BAKAN TÜFENKCİ AHABER'E KONUŞTU...

İşte Bakan Tüfenkci'nin vahaber'de canlı yayında açıklamaları...

Bakan Tüfenkci: Emlakta düzenleme referandum sonrası hayata geçecek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Federasyon Başkanı Hacı Ali Taylan ve beraberindekiler emlakçıların birlik ya da oda çatısı altında toplanması ve emlakta ikinci el piyasasına yönelik düzenlemenin çıkarılması konusundaki taleplerini dile getirdiler.

Bakan Tüfenkci, konut piyasasını düzenleyecek çalışmanın referandum sonrasında hayata geçirileceğini bildirerek, “İkinci el otomobil piyasasını düzenledikten sonra, hemen Nisan’ın sonu itibariyle emlak piyasasına yönelik düzenlemeyi de hayata geçireceğiz. İlgili yönetmeliği referandum sonrasında kamuoyu görüşüne açmayı planlıyoruz” dedi.

Söz konusu yönetmelik ile taşınmazlara yönelik aracılık ve danışmanlık faaliyetlerinin düzenleneceğini ifade eden Bakan Tüfenkci,“Emlak sektöründeki kişilerde aranacak şartlar, bunların çalışmaları, yürütecekleri faaliyetler, uymakla yükümlü bulundukları kurallar belirlenecek” diye konuştu.

Emlakçılar güçlü bir çatı altında toplanmalı

Emlak piyasasının güçlü bir çatı altında toplanmasının, sektörün sorunlarının çözümünde ve disipline edilmesinde önemli olduğuna dikkati çeken Bakan Tüfenkci, sektör temsilcilerinin de görüşleri alınarak bu konudaki çalışmaların devam ettiğini kaydetti. 

Bakan Tüfenkci, gayrimenkul piyasasında dönüşüm projeleri kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışmalara da destek verdiklerini belirtti.

MALATYA'DAN ZİYARET...

Bakan Tüfenkci'ye ziyaret...

İnönü Üniversitesi Hukuk ve Adalet Topluluğu üyesi üniversiteli gençler Referandum sürecini konuştuk Bakan Tüfenkci ile konuştu.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Gümrük, ve, Ticaret, Bakanı, Bülent, Tüfenkçi'den, A, Haber'e, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı