Haber Detayı
28 Mart 2017 - Salı 14:23
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeni sistem Türkiye’ye çağ atlatacak
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Bakan Tüfenkci Malatya'da... Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bugün sabah Gıda Toptancılar Sitesi'nde esnafla buluştu. Bakan Tüfenkci esnafa seslendi, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, sosyal yaşamdan ekonomiye kadar her alanda Türkiye’ye çağ atlatacaktır. Ekonomi kat kat büyüyecek, daha da ileri gideceğiz” dedi.
Siyaset Haberi


BAKAN TÜFENKCİ “YENİ SİSTEM TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATACAK”
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gıda Toptancılar Sitesi’nde esnafla yaptığı kahvaltı sonrası 16 Nisan Halk Oylaması’na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Toplumsal uzlaşmanın sağlandığı bir Türkiye için yeni bir hükümet sisteminin milletin önüne getirdiklerini vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Biz istiyoruz ki Türkiye bir atak daha yapsın, bu patinajdan kurtulsun. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber aşımız da işimiz de daha büyüsün ve dünya ile rekabet edebilen bir Türkiye olsun” şeklinde konuştu.


“ARTIK SÖZ DE KARAR DA MİLLETİMİZİN”
Konuşmasının devamında Türkiye’nin terörle mücadelesine de değinen Bakan Tüfenkci, şunları kaydetti: “Her türlü terör saldırısı altında bulunan Türkiye'nin bu coğrafyada, bu bölgede gerçekten güçlü olması gerekir. Birliğini, beraberliği sağlamış bir Türkiye’nin olması gerekir. Onun için de biz toplumsal uzlaşmayı da sağlayacak, birliği ve beraberliği de sağlayacak yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni milletin önüne getirdik. Artık söz de karar da milletimizin. Millet ne derse, sizler ne derseniz Allah'ın izniyle 16 Nisan'da o olacak. Biz istiyoruz ki bundan sonra da artık söz sahibi millet olsun, vesayet odakları olmasın, şu veya bu kurumlar olmasın, sermayedarlar olmasın, medya grupları olmasın. Şu sendika bu sendika değil, bizzat milletin kendisi olsun.”


“EKONOMİMİZ KAT KAT BÜYÜYECEK”
2002’den sonra AK Parti’nin yaptığı hizmetlerle birlikte Türkiye’nin çağ atladığını vurgulayan Bakan Tüfenkci, “2002 öncesi Türkiye ile şu anki Türkiye arasında gerçekten dağlar kadar fark olduğunu görüyoruz. Her alanda bu farkı görebiliyoruz. Sağlıkta bunu görüyoruz, Malatya'da bunu görüyoruz. Türkiye sağlıkta 4 büyüdüyse Malatya sağlıkta 6 büyüdü. Otoyolları, bölünmüş yolları, ulaşımı görüyoruz. Netice itibariyle baktığımız zaman büyüyen bir Türkiye görüyoruz. Dolayısıyla bu büyümenin devam etmesi için istikrarın devam etmesi için ülkenin bu yeni sisteme ihtiyacı var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, sosyal yaşamdan ekonomiye kadar her alanda Türkiye’ye çağ atlatacaktır. İnşallah ekonomimiz kat kat büyüyecek ve daha da ileri gideceğiz” ifadelerine yer verdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın esnaf için birçok kolaylık sağladığını da belirten Bakan Tüfenkci, “Esnafımız için bugüne kadar birçok kolaylık sağladık. İnşallah bundan sonra da esnafımızı kalkındırmaya devam edeceğiz” dedi.

KİMLER KATILDI?
Programa AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin ile çok sayıda esnaf katıldı.

Bakan Tüfenkci: Terör saldırıları altındaki bu coğrafyada Türkiye'nin güçlü olması gerekir...

Malatya Gıda Toptancıları Sitesi'nde esnaflarla kahvaltıda bir araya gelen Bakan Tüfenkci, AK Parti hükümetlerinin her zaman iş dünyasının yanında olduklarını esnafı, tüccarı, sanayiciyi, ihracatçıyı büyütmek istediklerini söyledi.

İktidar oldukları süre boyunca Türkiye'nin her alanda üç kat büyüdüğünü vurgulayan Bakan Tüfenkci, şunları kaydetti:

"Baktığımız zaman 2002'de Türkiye ile 2017 arasındaki Türkiye arasında gerçekten dağlar kadar bir fark olduğunu da görüyoruz. Her alanda bunu görüyoruz. Sağlıkta bunu görüyoruz. Malatya'da bunu görüyoruz. Türkiye sağlıkta 4 büyüdüyse Malatya sağlıkta 6 büyüdü. Otoyolları, bölünmüş yolları, ulaşımı görüyoruz. Netice itibariyle baktığımız zaman büyüyen bir Türkiye görüyoruz."

Tüfenkci, AK Parti'nin milletten aldığı destekle Türkiye'yi bu günlere getirdiğine işaret ederek, ülkenin bir atağa daha çıkmasını istediğini dile getirdi.

alt="" src="https://pbs.twimg.com/media/C8AOY0-WkAAW-Ig.jpg" style="height: 383px; width: 575px;" type="image" />

Türkiye'nin şu anda patinaj çektiğini ama Cumhurbaşkanlığı hükümet sitemiyle bu durumdan kurtularak yoluna emin adımlarla devam edeceğini vurgulayan Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürü:

"Her türlü terör saldırısı altında bulunan bir Türkiye'nin bu coğrafyada, bu bölgede güçlü olması gerekir. Etkin karar alabilen, birliğini, beraberliği sağlamış, toplumsal uzlaşmanın sağlanmış bir Türkiye olması gerekir. Onun içinde biz toplumsal uzlaşmayı da sağlayacak, birliği de beraberliği de sağlayacak yeni bir hükümet modelini topluma, milletin önüne getirdik. Artık söz de karar da sizin, milletimizin. Millet ne derse, sizler ne derseniz Allah'ın izniyle 16 Nisan'da o olacak."

Tüfenkci, vesayet, sermaye, medya kuruluşları ve sendikaların artık söz sahibi olmasını istemediklerini belirterek, bundan sonra tek sözün millette olması istediklerini kaydetti.

Artık ülkenin koalisyonlara mahkum olmasını istemediklerini, istikrarlı bir hükümetin iş başında olmasını hedeflediklerini dile getiren Bakan Tüfenkci, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin mevcut sistemdeki tüm arızaları ortadan kaldıracağına değindi.

Her zaman esnafın yanında olduklarını hatırlatan Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Başbakan Binali Yıldırım'ın esnaflar için bir çok kolaylığı yürürlüğe koyduğunu söyledi.

Bakan Tüfenkci, daha sonra İnönü Caddesi üzerindeki bir alış veriş merkezi önünde halk oylaması dolayısıyla kurulan "Evet" standını ziyaret etti.
Malatya'nın Arapgir ilçesindeki Samime Aydınlar Kongre ve Kültür Merkezinde vatandaşlarla bir araya gelen Tüfenkci, içerisinde bulundukları binayı yaptıran Mehmet Ali Aydınlar gibi iş adamları yetiştirmesini istediklerini bildirdi.
Güçlü Türkiye, güçlü yönetimin sadece AK Parti'nin hayali olmadığı anlatan Tüfenkci, bunun Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş'in de hayali olduğunu vurguladı.
Her türlü terör örgütleriyle mücadele eden Türkiye'nin aynı zamanda büyümek için her saniye çaba harcadığını vurgulayan Bakan Tüfenkci, milletin yanında efendi olarak değil hizmetkar olarak bulunduklarına değindi.
Türkiye'de artık koalisyonlar olmasını istemedikleri belirten Tüfenkci, şunları söyledi:
"Başka bir güç milletin iradesine ipotek koymasın istiyoruz. Onun için de inşallah 16 Nisan'da kendi irademize sahip çıkmak adına sandıklara gidip hep beraber evet diyeceğiz. Allah'a hamdolsun baktığımız zaman kapılarda gümrüklerde oy kullanılmaya başlandı. Yurt dışında oy kullanılmaya başlandı. Baktığımız zaman 1 Kasım seçimlerinin ilk gününde 10 bin kişi, referandum oylamasının ilk gününde ise 38 bin kişi sandık başına gitti. Yani millet bu anayasa değişikliğine esasında sahip çıkıyor, ilgi gösteriyor, alaka gösteriyor."
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetimdeki çift başlılığın kalkacağını anımsatan Bakan Tüfenkci, güçlü bir yasama, yürütme ve yargının ise hayata geçeceğine işaret etti.


Bakan Tüfenkci, muhalefetin yeni sistemle ilgi vatandaşları yanılttığını belirterek, şunları kaydetti:
"Siz bakmayın muhalefetin yalanlarına. Onların söyleyeceği, ifade edeceği hiç bir konu olmadığı için ha bire dün başka söylüyorlar, bugün başka söylüyorlar. Akıllarına ne gelirse söylüyorlar. Oysa zahmet edip 18 maddeyi bir okusalar bu anayasa değişiliğinin ne getirdiğini onlar da görecekler. Eğer 'hayır' diyen birini görürseniz sorun, deyin ki 'Bu anayasa değişikliği, yargıda, mecliste ne getiriyor?' Size ne anlatacaklar bakın. İşte ana muhalefet partisinin genel başkanı çıkıyor, anlattıklarını hep beraber dinliyoruz, izliyoruz. Sallıyor da sallıyor. Kılıcının her tarafı kesiyor mübarek. Çünkü utanmıyor ki o yalanlarından. Muhtarlara gidiyor diyor ki '16 Nisan'da evet çıkarsa bir sözüyle muhtarlığınız elinizden alınacak.' Yahu insaf ya. Madem bu anayasa değişikliğini okumadın bari 82 anayasasını oku. Muhtarlık anayasal bir kurum. Bunun değişikliği mi var burada? Onları bile okumaktan acizler ama bunlar milleti yönetmeye talipler. Allah'tan ki millet 11 seçimdir bunlara yol vermiyor. Verse Türkiye'yi nereye götüreceklerini varın siz görün."


Konuşmaların ardından ilçedeki Millet Hanını ziyaret eden Tüfenkci, daha sonra ilçedeki esnafı tek tek ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.
Bülent Tüfenkci'ye ilçe ziyaretinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu'da eşlik etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Gümrük, ve, Ticaret, Bakanı, Bülent, Tüfenkci,, Yeni, sistem, Türkiye’ye, çağ, atlatacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
13
13
0
1
4
5
2
Beşiktaş
13
9
0
1
4
5
3
Göztepe
10
10
1
1
3
5
4
Medipol Başakşehir
10
9
1
1
3
5
5
Kayserispor
10
8
1
1
3
5
6
Akhisarspor
10
7
1
1
3
5
7
Bursaspor
9
11
2
0
3
5
8
Fenerbahçe
8
12
1
2
2
5
9
Trabzonspor
8
11
1
2
2
5
10
Kasımpaşa
7
9
2
1
2
5
11
Sivasspor
6
6
3
0
2
5
12
K. Karabükspor
5
6
2
2
1
5
13
Yeni Malatyaspor
4
8
3
1
1
5
14
Alanyaspor
4
7
3
1
1
5
15
Atiker Konyaspor
3
5
4
0
1
5
16
Antalyaspor
3
4
2
3
0
5
17
Osmanlıspor FK
1
6
4
1
0
5
18
Gençlerbirliği
1
5
4
1
0
5
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv