Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 20:59
 
Gürkan’la Çevreyolu altına dev eser; Fuar ve kongre merkezi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haberi… Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen ve yapımı Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kongre ve Fuar Merkezi Temel Atma Töreni AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımı ile yapıldı.
Yaşam Haberi
Gürkan’la Çevreyolu altına dev eser; Fuar ve kongre merkezi

Gürkan’la Çevreyolu altına dev eser;

Fuar ve kongre merkezi...
Malatya’da belediye başkanlığına Selahattin Gürkan’ın seçilmesi ile birlikte çevre yolu altına eserler gelmeye başladı. İşte onlardan birisi daha. Dev fuar ve kongre merkezi.
Bugün Mişmişpark Fuar alanında yapılan Temel Atma Törenine AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, AK Parti Bölge Koordinatörü Yusuf Coşkun, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ile devlet erkanı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Gürkan: Çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda işimiz hizmet gücümüz millet dedik
Temel Atma Töreni açılış konuşmasını yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Geçtiğimiz günlerde bir temel atma töreni daha gerçekleştirdik. Sayın Bilim ve Sanayi Bakanımızın katılımıyla yaklaşık 14 milyon Euro yani 100 milyon liralık bir temel atmayı gerçekleştirdik. Bugün yine 15 milyon civarında bir rakama tekabül eden diğerleri ile beraber 30 milyonu aşacak bir temel atma töreninde birlikte olmanın kıvancını ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.


Başkan Gürkan, “Ben öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, Bizim çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda, bu dava hareketinde, bu Erdemliler hareketinde durmak yok yola devam dedik. Önce daima hizmet, daima millet dedik. İşimiz hizmet gücümüz millet dedik. Tevazu samimiyet gayretle ‘Memleket işi Gönül İşi’dedik. Memleket işini gönül işi olarak telakki ediyoruz. Bu memleketin her karış toprağına hizmet etmenin onurunu ve mutluluğunu bütün çalışan arkadaşlarımızla birlikte hazzını yaşıyoruz.


Malatya'da belki gözle görünmüyor, sadece Yol Asfalt Daire Başkanlığı'nın 56 şantiyesi var. Bir o kadar MASKİ Genel Müdürlüğümüzün şantiyesi var. Diğer birimlerimizin de şantiyeleri var. Bir tarafta soğuk hava depoları yapılıyor, açılma aşamasına gelmiş, bir tarafta yollar yapılıyor bir tarafta altyapı çalışmaları yapılıyor. Bir taraftan arıtma tesisleri ve bir tarafta da böyle devasa tesislerinin temel atması ve ileriki zamanda da bunların hep birlikte açılışında bir mutluluk tablosu içerisinde gerçekleştireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu. .
Şehrin trafik akışını rahatlamak amacıyla Kuzey ve Güney Kuşak Yolları ile alternatif yolları başlattıklarını ifade eden Başkan Gürkan, “Bu alternatif yollar kuzey kuşak ve güney kuşak yolu ile bütünleşecek. Şehrin trafiği rahatlayacak. Şehrin meydanının yapılması ve okullarının yapılması ve önümüzdeki günlerde Şehircilik Bakanımızın katılımıyla millet meydanının temelleri atılacak. Eski Atatürk kız lisesi alanı millet bahçesi ile bütünleşerek entegrasyonu gerçekleşecek. Yemek fabrikası ile ekmek fabrikası yapılacak. Şire Pazarı ile ilgili yer ihdas edildi ve oranın şu anda projesi yapılıyor en kısa zamanda Şire pazarımız ve Buğday pazarımızın temelleri atılacak. Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığımızla yapmış olduğumuz protokolde Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifi ile Milli Savunma Bakanlarımız da Altay kışlasının bulunduğu alanda yaklaşık 200 hektar bir alanının Yeni Sanayi Sitesi olması noktasında çalışmalarımız protokol aşamasında devam ediyor.


İkinci Kanalboyu alanında bulunan her iki ticaret lisesinin kaldırılması ile şehrimize yeni bir meydan ihdas edilmesi çalışmalarımız da devam edecektir
Fuar önemli bir hadisedir. Fuar, şehirlerin kültürel, sosyal ve ekonomik anlamdaki tanıtımını daha doğrusu insanın tanıtımını gerçekleştiren temel unsurlardır. Fuarı ve fuarcılığı bizler çok önemsiyoruz.
Bizler göreve geldikten sonra daha önceki arkadaşlarımızın başlatmış olduğu gerek Kitap Fuarı ve hemen akabinde Tarım Fuarı bunlar hepsi Uluslararası nitelikteki fuarlarımızdır. Kayısı Fuarımız, Güneşin altın yumurtası dediğiniz kayısı fuarı gerçekleştirdik uluslararası düzeyde ve akabinde de geçtiğimiz günlerde sinema günleri diye tabir ettiğimiz 9’uncu Uluslararası Film Festivali'nde Malatya'da gerçekleştirdik. Malatya'nın hem Türkiye hem dünya nezdinde konumlandırılması noktasında önemli faaliyetler olduğunu ifade etmek istiyorum. Biz o dönemde özellikle baktığımızda hem esnafımızla görüştüğümüzde hem de otellerimizde görüştüğümüzde doluluk oranlarının 100 e vardığını ve ticaretin bir hareketlendiğini gördük. Malatya olarak hepimizin paydaş olmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bu fuarlar Malatya’nın tanıtımı noktasında çok önemli olacaktır. Fuar alanımız uluslararası düzeyde olacaktır. 400 kişilik bir kongre merkezi, 200 kişilik 3 tane ayrı toplantı salonları olacak. Fuara katılanların herkesin ikili görüşme yapacakları ofisler olacak. İdari bina olacak. Mescit, ve toplantı salonları olacak. Etrafında 25 bin metrekarelik bir peyzaj düzenlemesi yapılacaktır. Güzel bir kongre ve fuar merkezini Malatya’mıza kazandıracağız” ifadelerine yer verdi.


Kahtalı: Malatya her anlamda büyük aşamalar kaydetti
Malatya AK Parti Milletvekili Hakan Kahtalı; “Çok önemli bir projenin temel atma törenindeyiz. Gerçekten Genel Başkan Vekilimizin ne zaman yanına gitsek bir milletvekili olarak, bir Malatyalı olarak yanına gittiğimizde bizlerin ne sorunu varsa yardımcı olmuştur.
17 yıllık AK Parti iktidarları döneminde gerçekten Malatya her anlamda sanayisi ile tarımıyla kültür ve sanat anlamında büyük aşama kaydetti. Bunun için başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve bütün çalışma arkadaşlarına ve emeği geçen herkese en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Bu temel atma töreninin Malatya’mıza ve bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Coşkun: Bu Projenin uygulanıyor olmasını görmek beni mutlu ediyor
AK Parti Bölge Koordinatörü Yusuf Coşkun, “Bu proje ile ilgili çok değerli Bakanım Bülent Bey’de bilir Bakan Yardımcılığım döneminde bunu çok destekledik. Bölge için çok önemli bir proje olduğunu biliyoruz. Kalkınma ajansı ile birlikte, bu projeler Kalkınma Bakanlığı bünyesinde takip ediliyor ve projelendiriliyor. Onun için çok uğraşmıştık. Bu projenin burada uygulanıyor olmasını görmek benim için hakikaten ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Burada şayet sizlerle birlikte şahitlik yapmak yaptığım için de çok mutluyum. Rabbim bölgemiz için hayırlı ve uğurlu etsin diyorum. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” dedi.
Tüfenkci: Sayın Kurtulmuş Bir Malatya Sevdalısı


AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Birlikte görev yapmaktan büyük onur duyduğumuz gerçekten vatan ve millet sevdalısı Numan Kurtulmuş Bakanımızı Başkanımızı Malatya'da ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade ediyorum. Gerçekten kendisi Malatya sevdalısı ve Malatya'ya vermiş olduğu değeri de yakinen bilen birisi olarak bu güzel tesisin temel atma töreninde birlikte olmak bizim için bir şereftir.
Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan göreve geldiğinden gerçekten büyük bir özveriyle çalışarak bir yandan daha önce belediye başkanlığını yapan arkadaşımız Ahmet Çakır kardeşimizin başlatmış olduğu projeleri tamamlarken bir yandan da yeni projelere imza atıyor.


Malatya'yı Bölgesinde rekabet edebilir iller arasına sokmak gayreti içerisinde kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz. AK Parti iktidarı döneminde bölgeler arası iller arası farklılığı ortadan kaldırma adına cazibe merkezlerini hayata geçirmiştik. Malatya'yı da cazibe merkezleri içerisine sokarak özellikle cazibe merkezlerinden faydalanma noktasında Malatya'yı diğer illerden bir adım öne çıkarttık. Malatya'nın cazibe merkezlerinden desteklenmesi noktasında önemli projelere de imza attık. AK Parti her alanda Türkiye'yi ileriye götürme gayreti ve çabası içerisindedir. Önemli olan insanımızın mutlu olması, insanımızın refah içerisinde hareket etmesidir. Biz Malatya kalkınsın, bölge kalkınsın anlayışı içerisinde hareket ederek özellikle Malatya'yı 6.Bölge Teşviklerinden de faydalanan iller arasına sokmuş olduk. Bugün, burada temelini atacağımız fuar merkezi özellikle Ticaret Bakanlığı tarafından da burada gerçekleştirilecek fuarların desteklenmesi ile beraber Malatya'nın fuarlar merkezi olmasına bir vesile olacak, bir katkı sağlayacak. Malatya'nın fuarlar anlamında da anılan bir şehir olması Malatyalıların menfaatine olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah bu temel atma töreni hayırlara vesile olur, kısa zamanda

tamamlarız. Malatya’mıza ve ülkemize ve bölgemize hayırlı olsun diyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Baruş: Malatya Bölgenin çekim merkezi haline gelmiş durumdadır
Malatya Valisi Aydın Baruş, “Şehirlerin gelişmesinde ekonomik, kültür ve sosyal alanda çekim merkezi haline gelmesinde fuar ve kongre merkezlerinin önemi çok büyüktür. Malatya’mız her geçen gün gerçekleştirmiş olduğu yatırımlarla ve açılışını yaptığımız tesislerle birlikte bugün bölgenin sanayi, tarım, kültür ve sosyal alanlarda çekim merkezi haline gelmiş durumdadır. Bugün temelini atacağımız fuar ve kongre merkezimiz gerçekleştirilecek olan çalışmalarla ile birlikte bölge için önemli bir cazibe merkezi haline gelmesine katkıda bulunacaktır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın ve Kalkınma Ajansımızın desteklemiş olduğu bu proje ile birlikte Malatya bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu fuar ve kongrelere ev sahipliği yapmanın yanında bölge kalkınması için bölgede gerçekleştirilecek fuarların çok daha etkin bir şekilde faaliyete geçirilebilmesi için gerçekten önemli bir katkı yapacaktır. Bu yatırımın hayırlı olmasını diliyorum. Bu yatırımda emeği geçen başta Sayın Bakanlarımız olmak üzere milletvekillerimiz olmak üzere tüm emek sahiplerine çok teşekkür ediyorum, sizleri en derin sevgi ve hürmetlerimle selamlıyorum” dedi.
Kurtulmuş: Ben Malatya’yı severim, Malatyalılarında beni sevdiğini bilirim
AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş; “Herkesi en içten ve kalbi duygularımla selamlıyorum. Ben Malatya’yı severim. Malatyalılarında beni sevdiğini bilirim. Bu güzel şehre geldiğimizde koşarak geliriz. Giderken de biraz buruk bir şekilde ayrılırız. Bugünde burada programlarımızı bitirdiğimizde İstanbul’a döneceğiz. Malatya’dan güzel hatıralar ile ayrılacağımızı biliyorum. Bu şehrin ayrı bir havası var. İnsanlarının güzelliğinin yanı sıra, asırlardır taşıdığımız Anadolu irfanının büyük medeniyetimiz o çok güçlü kültürel ve tarihi dokusunun hala çok canlı bir şekilde yaşandığı bir şehirdir Malatya.


Seyyid Battal Gazi’nin, Hasan ve Hüseyin Gazilerin şehridir. Malatya’nın her köşesinde İbn-i Arabi’nin, her köşesinde Niyazi Mısri’nin ayak izleri vardır. Malatya’nın her köşesinde Hz. Mevlana’nın öğretilerinin bugün dahi canlı olduğunu gayet iyi biliyoruz. Onun için Malatya önemli bir şehirdir. Türkiye’nin ana direklerinden birisidir. Büyük medeniyetimizin merkezlerinden birisidir. Malatya’ya hizmet eden bütün arkadaşımızı, bu açıdan da bütün devlet bürokratlarımızı seçilmiş belediye
başkanlarımızı ve seçilmiş milletvekillerimizi tebrik ediyorum. Gerçekten güzel bir şehre, anlamlı bir şehre hizmet ediyorlar. Allah hizmetlerini baki kılsın. Allah attıkları adımları muvaffak etsin.


Anadolu toprakları gerçekten dünyanın en zor, en pahalı topraklarıdır. Bu coğrafyayı ecdadımız bize yurt kılarken, nice meşakkatlerden, nice zorluklardan geçerek, bu Anadolu kıtasını bize miras bıraktılar. Bu mirasın içerisinde Büyük Türk – İslam medeniyetinin her türlü birikimini de bizlere miras bıraktılar. Bu coğrafya da birlikte beraber yaşayabilmenin insan onuruna sahip çıkmanın, insanların farklılarına hürmet edebilmenin ne anlama geldiğini bizlere öğrettiler. Bu coğrafya da Anadolu kıtasında insanlığın son esenlik adasını kurdular.” dedi.
Kurtulmuş: Allah ömür verirse açılışına geliriz
Kurtulmuş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya’ya ne kadar önem verdiğini anlatmama gerek yok. Hepiniz biliyorsunuz. Büyük yatırımlar almış olan bir kentimizdir Malatya. Daha da ileriye gidecek. Malatya’nın bu gelişme, ilerleme, büyüme ve yükselme hikâyesinde bizim de ilerde anlatabilecek, çorbada tuzumuz kabilinde bir törenin içerisinde sizlerle beraberiz.


Buradaki fuar ve kongre merkezinin Malatya’ya çok büyük bir değer katacağına yürekten inanıyorum. Bu projenin buraya kadar gelmesinde emeği geçen Bakanlık yetkililerine, Fırat Kalkınma Ajansı yetkililerine ve bundan sonra alıp götürecek olan Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Bu alanda büyük bir tesisin yükseldiğini göreceğiz. Allah ömür verirse açılışına gelir. Siz Malatyalılar ile birlikte açmakta nasip olur. Bu fuar alanı sadece kayısıyı dünyaya tanıtmak ile kalmayacak. Bu fuar alanı aynı zamanda kültür alanında da çok önemli hizmetlerin yapılmasına vesile olacak. Yine benim Bakanlığım döneminde desteklediğim Malatya Film Festivalinin de bu kültür merkezinde çok ciddi daha da iyi tanıtılacağını düşünüyorum. Burası cıvıl cıvıl işleyen, senenin 365 günü etkinliğe bir ev sahipliği yapacak. Bu Fuar ve Kongre Merkezimizin Malatya’mıza hayırlı uğurlu ve bereketli olmasını temenni diliyorum. İnşallah çok daha güçlü bir Türkiye’yi kurup, buradaki gençlerimize alıp, sahiplenip taşımak üzere çok daha büyük bir Türkiye’yi devretmek için gece gündüz inşallah gayretlerimizi artırarak çalışıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuzu açık eylesin. Allah, bu ülkeyi payidar eylesin. Allah ülkemizi başarılı ve muzaffer kılsın. Hepinize selam ve sevgilerimizi sunuyorum. Fuar ve Kongre Merkezimiz hayırlı olsun” dedi.


Yapılan protokol konuşmalarının ardından, Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın okuduğu duadan sonra Kongre ve Fuar Merkezinin temeli atıldı.

MALATYA VE MALATYALILAR HER TÜRLÜ GÜZEL 

HİZMETİ HAK EDİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Mişmiş Park Fuar Alanında temeli atılacak olan ‘Kongre ve Fuar Merkezi’ programına katılmak üzere Malatya’ya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

28 Kasım Perşembe günü gerçekleşen ziyarete, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanı sıra AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, AK Parti Bölge Koordinatörü Yusuf Coşkun, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte kalabalık bir topluluk katıldı.

Gürkan: Birçok destan Malatya’da yazılmış ve zuhur etmiştir

Malatya tarihi hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya’yı İnsanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu’yu Anayurt Yapan Destan Şehir olarak tarif ediyoruz. Evliya Çelebi 16. yy’da Malatya’yı ve Malatya insanını tarif ederken Dar-ül Rifat diye tarif ediyor. Seçkin insanların yaşadığı, seçkin diyar diye tarif ediyor. Peygamber Efendimizin sahabelerinden Abdulvahap Gazi Hazretleri de himmetli zatların yaşadığı diyar diye tarif ediyor. İnsanlık medeniyetinin başladığı yerin adıdır derken her ne kadar tarihin sıfır noktası Göbekli tepe dense de insanlık medeniyetinin, yerleşik hayatın, devlet hayatının, bürokrasi hayatının ve taş devrinden tunç devrine geçişin ve ilk kılıcın burada bulunmuş olması insanlık medeniyeti açısından da önemli bir kilometre taşı olduğunu biliyoruz. Bu anlamda insanlık medeniyetinin başladığı yer olarak Malatya’yı ifade ediyoruz.

Anadolu’yu Anayurt Yapan Destan Şehir derken hakikaten bizim tarihimizde 1071 yılı Anadolu’nun kapılarının Türklere açılması olarak ifade ediliyor. Battalgazi, Hasan Gazi ve Hüseyin Gazi bundan 400 yıl önce destan yazmaya başlamışlar. Bir taraftan Sivas’ın bir taraftan Kayseri’nin fethi Hasan Gazi zamanında Ankara’nın fethi Hüseyin Gazi döneminde olmuş. Battalgazi de Eskişehir’in fethi sırasında şehit olmuştur. Bu şehri mazisine layık istikbale hazırlama noktasında elimizden gelen gayret ve çabayı gösteriyoruz. Birçok destan burada yazılmış ve zuhur etmiştir. Mevlana’lar, SadreddinKoneviler ve İbn-i Arabiler burada irşat ederek Konya’ya ricat etmişlerdir” dedi.

Gürkan: Milletvekillerimiz ve STK ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz

Malatya hem manevi anlamda hem ilim hemde kahramanlık anlamında önemli bir merkezdir. Şehrimiz 12 bin 300 km2 alanı olan ve 13 ilçesi ile 717 mahallesi olan bir şehirdir. Elimizden geldiği kadar AK Partinin ruhuna uygun Cumhurbaşkanımızın çizmiş olduğu ve göstermiş olduğu hedeflere ulaşma noktasında ve Malatya’mızı mazisine layık istikbale hazırlama noktasında bütün arkadaşlarımız, Milletvekillerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Malatya’mızı ekonomik anlamda güçlendirmek ve Malatya için büyük önem taşıyan kayısımızın uygun koşullarda saklanması ve pazarlanması amacıyla geçtiğimiz günlerde 14 milyon Euro’lık Lisanslı Soğuk Hava Deposunun temelini attık. Bugünde nasip olursa ‘Kongre ve Fuar Merkezi’ temelini atacağız.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, Kitap Fuarı, Malatya Uluslar arası Film Festivali, Tarım Fuarı, Kayısı Festivali olsun bu fuarlar şehrimizin tanıtılması ve gelişmesi noktasında önemli katkılar sunacaktır” dedi. 

Başkan Gürkan daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ve hizmetlerle ilgili bilgiler aktardı.

Kurtulmuş: Malatya büyük medeniyetimizin merkezi olan kentlerimizden birisidir

Malatya’da bulunmaktan, büyük onur ve memnuniyet duyduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise, “Malatya Anadolu irfanının büyük medeniyetimizin merkezi olan kentlerimizden birisidir. Bu özelliğini de bugüne kadar canlı bir şekilde getirmiş ve taşımıştır. İnşallah bu özelliğini kıyamete kadar taşıyacak olan bir şehrimizdir.

Malatya halkı son seçimde Büyükşehir Belediye Başkanımızı büyük bir oyla Malatya’da seçti. Seçimden sonra ilk kez Malatya’ya geliyoruz. Geçte olsa Sayın Başkanımıza görevinde başarılar diliyorum. Allah güzel hizmetlerde muvaffak kılsın. Malatya ve Malatyalılar her türlü güzel hizmeti hak etmektedir. Burada hakikaten güzel hizmetler yapılmış. Bu dönemde de Selahattin Başkanımızın bu hizmetleri çok daha ileriye götüreceğini, Malatya’nın sınıf atlamasına büyük emeği olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Kurtulmuş: Halkın teveccüh ve ilgisine layık olacak şekilde çalışmaya gayret ediyoruz

Kurtulmuş, “Malatya halkı AK Partiyi hiçbir zaman yalnız bırakmamış, hep desteklemiştir. Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 70 civarında bir oy vermiştir. Seçim sonuçları geldiğinde memnuniyetle seçim sonuçlarını takip ettiğimiz illerden birisidir. Belediye seçimlerinde de 70 civarında bir oyla seçimden başarıyla çıktık. Halkın bu teveccühüne, ilgisine ve desteğine layık olacak şekilde çalışmaya gayret ediyoruz. Bir kez daha Belediye Başkanımız Selahattin beye ve seçilen diğer Belediye Başkanlarımıza tebriklerimi sunuyorum. Bu kadar yüksek bir oyla seçilmiş olmak aslında çok daha büyük bir sorumluluk ve büyük bir azimle motivasyonla çalışmayı zorunlu kılar. Bu motivasyonla çalıştıklarını biliyorum. İnşallah bu motivasyonları bu gayretleri ve adanmışlıkları hiçbir şekilde azalmadan sürekli artarak devam etsin. Bu süre içerisinde Malatya’mıza en güzel hizmet yapmayı Cenab-ı Allah nasip etsin” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş son olarak, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki saldırıda şehit düşen askerlerimiz ile yıldırım düşmesi sonucu şehit olan askerlerimizin ailelerine başsağlığı dileklerinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a, Kayısı ve el dokuması tablo halı hediye etti.

Resim

KURTULMUŞ MALATYA VALİLĞİNDE...

Bir dizi ziyaret ve programlar için ilimizde bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Vali Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti.

Vali Aydın Baruş, “Medeniyetlerin ve kültürlerin buluşma noktası olan, yaklaşık bin yıldır atalarımızın yurt edindiği bu topraklara giriş kapısı olan İbn-i Arabi’nin,  Sadreddin Konevi Hazretlerinin ilmiyle Somuncu Baba ve Niyazi Mısri’nin maneviyatıyla ilham verdiği bu güzel topraklara, kayısının başkentine hoş geldiniz. Valiliğimizi ziyaretinizle bizleri şereflendirdiniz. Bu ziyaretiniz nedeniyle Malatya’ya verdiğiniz değer, önem dolayısıyla tüm Malatyalılar adına çok teşekkür ediyorum. Bu ziyaretinizin Malatya için ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Resim

Kente ilişkin bilgiler alan Kurtulmuş, Malatya’ya gelmekten her zaman büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, Malatya’nın Türk siyasetine her zaman önemli şahsiyetler kazandıran bir il olduğunu sözlerine ekledi. Malatya’nın her geçen gün daha da büyüdüğünü söyleyen Kurtulmuş, “Malatya, Üniversiteleriyle, sanayisiyle, kültürel dokulardaki gelişimi ile her geçen gün büyüyen bir kent haline geliyor” dedi.

 Akçakale'de terör örgütü tarafından yapılan havan saldırısıyla 2 askerimiz şehit olmuştur. Allah rahmet eylesin. Ailelerine ve bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin bu kahramanca, destansı direnişi, mücadelesi sayesinde Allah'ın izniyle bu terör örgütlerinin tamamını biz bir şekilde tarihin çöplüğüne atacağız. Sonuçta ne yaparlarsa yapsınlar, arkasında kim olursa olsun, hangi devlet hangi güç ne desteği verirse versin, hangi silah yardımını alırlarsa alsınlar, hangi askeri, lojistik, istihbarat desteği verilirse verilsin, hangi siyasi desteklerle hangi ülkelerin başkentlerinde sarılıp sarmalanıp bir şekilde büyütülsünler hiçbir şey fark etmez. Türkiye kararlıdır, eninde sonunda terör örgütlerine karşı mücadelesini hem yurt içinde hem yurt dışında kazanacaktır. Bu kararlılık içerisinde yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu. 

Resim

Numan Kurtulmuş

Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmada, şehirlerin gelişmesinde ekonomik, kültürel ve sosyal alanda çekim merkezi haline gelmesinde fuar ve kongre merkezlerinin büyük önem taşıdığını belirterek, kentin yapılan yatırımla bölgenin sanayi, tarım, kültür ve sosyal alanlarda çekim merkezi haline geleceğini söyledi.

“DİRLİĞİMİZİ, BİRLİĞİMİZİ SAĞLAYARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada, Anadolu'nun dünyanın en zor toprağı olduğunu anlatarak, ecdadın burayı yurt kılarken nice zorluklardan geçerek bu ülkeyi miras bıraktığını ifade etti.

Bu coğrafyada merkez olan Anadolu'ya hep beraber sahip çıkarak daha güçlü hale getirmek gerektiğine dikkat çeken Kurtulmuş, "Anadolu coğrafyası büyük bir birikimin ismidir ve aziz milletimiz Allah'a çok şükür bu coğrafyada bulunmanın bedelini ödeyerek bu günlere gelmiştir." diye konuştu.

Resim

Kurtulmuş, milletin bu coğrafyada egemen olmasından rahatsızlık duyanların dün olduğu gibi bugün de birtakım oyunlar oynamaya devam ettiğini anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: "İstiyorlar ki bu aziz millet, 40 yıldır terör örgütleri vasıtasıyla meşgul edildiği gibi yine ayaklarına prangalar vurulsun. İstiyorlar ki hemen Türkiye'nin güneyinde Suriye'de oluşturulacak bir terör koridoruyla bu medeniyetin, insanlığın, esenliğin son adası olan Anadolu kıtası huzur bulmasın, rahat bulmasın. İstiyorlar ki bu coğrafyanın insanlarını nasıl bir asır evvel sınırlarını bölerek birbirlerinden ayırdılarsa şimdi bu coğrafyanın insanlarının gönüllerini ve zihinlerini ayırsınlar ve birbirine düşman etsinler. Onun için PYD, PKK, DEAŞ, FETÖ'yü desteklerler. Bu milletin yeniden güçlü büyük bir millet olarak ayağa kalkmasını engellemek için bunları desteklerler. Bize düşen, Malatya'nın güzel insanlarına düşen, Anadolu'nun ferasetli insanlarına düşen, bu oyunları bozmak ve emperyalist projeyi ters düz etmektir. Güçlü bir şekilde önce bir araya, birlik içerisinde geleceğiz. Saflarımızı sıklaştıracağız, aramızdaki dostluğu kardeşliği, birliği, dirliği daim kılacağız.

"TÜRKİYE EKONOMİK OLARAK DA GÜÇLÜ OLACAK"

Resim

"Milli hedeflerimizde bir ve beraber olmak üzere aynı zamanda ülkemizin ekonomik şartlarını da daha ileriye götüreceğiz" diyen Numan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Güçlü olmanın ne demek olduğunu yine son operasyonda gördük. Eğer Türkiye ele güne muhtaç olursa böylesine önemli operasyonlar yapamaz. Şimdi Türkiye ekonomik olarak da güçlü olacak. Daha da ileriye gideceğiz, daha da güçleneceğiz. Bu millet dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olacak. Şu an da satın alma paritesi bakımından dünyanın 13. ülkesiyiz, Allah ömür verirse hep beraber göreceğiz, birkaç sene içerisinde Türkiye dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olacak ve her anlamda dünyada rekabet edebilen büyük bir ekonomi oluşturacağız. Bu yolda yürüyoruz. Ekonomik olarak güçlenmenin önemli adımlarından birisi de şehirlerimizin güçlenmesidir. Güçlü Türkiye güçlü bir ekonomiyle, güçlü bir siyasetle  her alanda güçlü olan Türkiye ile olur. Güçlü Türkiye'nin adımları ise ancak güçlü şehirler vasıtasıyla atılır" dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

NUMAN KURTULMUŞ STK TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ...

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, kalabalık

NUMAN KURTULMUŞ İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE...

Resim

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş “Büyük medeniyetimizin merkezi kentlerinden Malatya'da gençlerimizle bir araya geldik.

Resim

İnönü Üniversitesinde, iddia, irade ve ahlak sahibi gençlerimizle özgürlük, eşitlik, adalet ilkesi üzerinde yükselen Türkiye'yi geleceğe taşımanın önemini konuştuk."dedi.

Resim

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Gürkan’la, Çevreyolu, altına, dev, eser;, Fuar, ve, kongre, merkezi,
Yorumlar
Haber Yazılımı