Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 18:07
 
Halk müziğinin usta sesi Mine Kuş, Kimsesiz Çocuklar İçin Konser verdi, kırtasiye yardımı yaptı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Sahnelerin sevilen ismi Türk Halk Müziğinin usta sesi Mine Kuş baba ocağında anlamlı yardımda bulunup ve ardından da konser verdi. Sanatçı Mine Kuş’un anlamlı yardımı ve kimsesizler yararına verdiği konser sonrasında hemşehrileri “Halkla bütünleşen sanatçı böyle olur…”dediler.
Sanat Haberi
Halk müziğinin usta sesi Mine Kuş, Kimsesiz Çocuklar İçin Konser verdi, kırtasiye yardımı yaptı

Halk müziğinin usta sesi Mine Kuş, Kimsesiz Çocuklar İçin Konser verdi, kırtasiye yardımı yaptı
Türk Halk Müziğinin usta sesi, sevilen sanatçı Mine Kuş baba ocağı Kars Kağızman’da çok sayıda okulda öğrenim gören öğrencilere kırtasiye yardımı yaptı. Mine Kuş’un kırtasiye yardımları köy okullarında da öğrencilere dğıtıldı.


Öğrencilere kırtasiye yardımı yapan sanatçı Mine Kuş daha sonra ise Kars'ın Kağızman İlçesinde kimsesiz çocuklar yararına konser verdi.
Kağızman Halk Eğitimi Salonunda Kimsesiz Çocuklar Yararına konser veren Sanatçı Mine Kuş'un bir birinde güzel söylediği türkülere de katılımcılar, eşlik ederek uzun süre ayakta alkışladı.


Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, konserde yaptığı konuşmada Kağızmanlı hemşerimiz Mine Kuş'a teşekkür ederken söyledikleri bir birinde güzel Türkülerden dolayı duygulandığını ifade etti.
Kimsesi Çocuklar yararına yapılan bu konserin çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Yıldız, şunları söyledi:
"İlk önce Halk Müziği Sanatcımız Sayın Mine Kuş hanfendiye teşekkür ederim. Kendisi hiç bir maddi destek beklemeden hem kimsesiz çocuklarımız yararına konser hemde fakir öğrencilerimize kırtasiye yardımlarında bulunarak okullara dağıtım yapmıştır. Tekrar tekrar kendisine teşekkür ederim. Ben Sanat ve sporun her dalında olmamız gerekiyor. Birçok şairimizin, yazarımızın eserlerini dinlediğimizde ve okuduğumuzda bizleri tarihin derinliklerine götürüyor. Hayal dünyası geniş, ufku geniş çocuklar yetiştirmemiz için böyle sanatçı dostlarımıza ihtiyaç var. Konserden elde edilecek gelir yetim çocuklara bağışlanacak. Katılımcılara ve destek veren herkese teşekkür ederim." 


Sanatçı Mine Kuş’un konserinden elde edilen gelir, kimsesiz çocukların eğitiminde kullanılacak. Sanatçı Mine Kuş”Bu tür etkinlikler beni daha çok mutlu ediyor.


Baba ocağımda buna benzer etkinlikleri belirli aralıklarla düzenleyeceğim” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Halk, müziğinin, usta, sesi, Mine, Kuş,, Kimsesiz, Çocuklar, İçin, Konser, verdi,, kırtasiye, yardımı, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı