Harun Akkuş TRT Yorum’a yazdı; Facebook’ta paylaştı-Çok konuşulan o yazı
Haber
03 Ağustos 2020 - Pazartesi 17:48
 
Harun Akkuş TRT Yorum’a yazdı; Facebook’ta paylaştı-Çok konuşulan o yazı
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika...Sıcak gündem... Bir yazı... Bir anda gündem de yer buldu ve çok konuşuldu...Malatya'da en çok konuşulan halkın dillendirdiği yazıyı Malatya Olay sayfalarına taşıdık...
Gündem Haberi
Harun Akkuş TRT Yorum’a yazdı; Facebook’ta paylaştı-Çok konuşulan o yazı

Harun Akkuş TRT Yorum’a yazdı;

Facebook’ta paylaştı ...Çok konuşulan o yazı...

Malatya’nın Kale ilçesinde bir dönem AK Parti İlçe başkanlığı yapan İzollular Derneğini kuran Harun Akkuş TRT Yorum’a yazdı; ve ardan dan da bu yazısını Facebook’ta paylaştı.

İşte o yazı dilden dile konuşuldu.

Harun Akkuş’un son günlerde Malatya’da gündeme oturan ve çok konuşulan yazısı…İçin aradım “Abi buyur” dedi…Yazıyı sordum…”Ali Abi sen üstadsın “ dedi. Bende sordum…Dedim ki yazında belirttiğin baba yiğit sen misin” …Haruk Akkuş "evet" dedi…

İşte o yazı…

 “Hepimiz haksızlıklardan hırsızlıklardan ahlaksızlıklardan şikayet ededururuz.ancak her olay karşısında da neme lazım deyip kenara çekiliriz.

Hepimizin yakinen tanıdığı,Yerel Medyanın bilinenlerinden bir şahıs son birkaç günden beri yine sağa sola, nemalanamadığı resmi kurumlara kaleminin çirkin yüzüyle çamur atarak aba altından sopa gösterip bir şeyler koparmaya çalışıyor.

Yazılarını okuyunca Türkiye’nin böyle dürüstlere ihtiyacı var,işte özgür basın,korkmayan köşe yazarı,cesur kalem dersiniz.ancak olayın perde arkası çok daha farklı.

Cemaat ve tarikatle içiçe olan hangi hocadan icazet aldığını iyi bildiğim bu gazeteci kaç gündür tarikat ehli ve mensuplarına olmadık hakaretler yapmaya başladı.acaba dedim,bahsettiği ve mensubu olduğu bu tarikatlara operasyon sinyalimi aldı.Yarın suçlanırsa bu yazılarını delil olarak mı sunacak.ayrıca 24 Haziran seçimlerinden kısa bir süre önce seçimin Öne alınacağını söylemişti ve aynen dediği gibi oldu.

Haftalık yazılarında muhakkak bir kurban seçiyor.Hedefteki kurban ya siyasetçi,ya belediye Başkanı,yada üst düzey yönetici, adam işi iyi biliyor parayı nerden kopartacağını iyi biliyor.Ne tesadüf yazılarında bir hafta önce eleştirdiği başkanla bir hafta sonra uzun uzun bir yazı dizisi yayınlıyor.

Bügünde bir ilçe belediye başkanıyla ilgili bir yazısını okudum.Öyle bir başlıkla giriş yapmış ki ancak orta sahada topu sıradan bir vatandaşa atmış güya vatandaşın biri söylemiş, aklınca ayar çekiyor yada belediye yeni çıkardığı dergi veya reklam siparişini buna vermemiş çünkü güya hasbel kader karşılaştım deyip öve öve bitirmediği belediye başkanları halbuki uçak gidiş dönüş biletini bile başkan almış, tabi günlerce yazı dizisi ile öve öve o başkanı bitiremiyor ve akabinde belediyenin binlerce bülten dergisinin siparişi alınıp yayınlaniyor ve o dergiler belediye binasının bodrumunda çürüyüp gidiyor.

Yine son zamanlarda yakinen tanıdığım çok iyi bildiğim üniversite rektörümüzede taş atmaya başladı, evet daha önce birkaç yazısında rektörü ve çalişmalarını öve öve bitiremedi sık sık ziyaret ederdi ne oldu hayırdır rektör o dediğin tayin işini yapmadımı ?söylediklerini işe almadımı ?

Toplum olarak bu tiplere gereken tepkiyi vermeliyiz hiç kimse vatandaşın özgür irade ile seçtiği yöneticisini köşe yazarının kurbanı yapmamalı, para kasası yapmamalı varsa hesabı yine vatandaş kendisi seçimde sorar.
Ancak bakıyorum bu tür tipler toplumda daha çok karşılık görüyor çünkü bunlar  korku salmış.

Velhasılıkelam parayı veren düdüğü çaliyor ey gazeteci kılıklı bunları sana yakıştırmıyorum boyuna posuna yakışmıyor okuyucularının yüzde doksanıda yazdıklarından art niyetini çok iyi seziyor. Biz Malatya’lılar birbirimizi iyi tanırız az çok geçmişimizi biliriz, azıcık dürüst ol, efendi ol, akıllı ol gazeteci ol, gazeteci kılıklı soyguncu olma şantajcı olma bir gün bir babayiğit çıkar hepsinin hesabını sana sorar.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Harun, Akkuş, TRT, Yorum’a, yazdı;, Facebook’ta, paylaştı-Çok, konuşulan, o, yazı,
Yorumlar
Haber Yazılımı