Hayatımızda iz bırakan öğretmenlerimiz kutsal bir mesleği ifa ediyor
Haber
24 Kasım 2020 - Salı 18:52
 
Hayatımızda iz bırakan öğretmenlerimiz kutsal bir mesleği ifa ediyor
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü…Malatya’da da kutlamalar Korona Virüs gölgesindeydi. Maske –mesafe ve hijyen kuralları kapsamında etkinlikler var.
Gündem Haberi
Hayatımızda iz bırakan öğretmenlerimiz kutsal bir mesleği ifa ediyor

Hayatımızda iz bırakan öğretmenlerimiz,

Kutsal bir mesleği ifa ediyor...

Malatya’da ki Öğretmenler Günü kutlamalarında  yemin töreni de düzenlendi ziyaretler bir birini takip etti.

Malatya’da ki kutlamalarda ki etkinlikler…

MALATYA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI…:

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Necmi İnce, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, STK temsilcileri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, öğretmenlerimiz tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunup, konuşmalar yapıldı.

Resim

Vali Aydın Baruş programda yaptığı konuşmada, “ Biraz önce yemin ederek kutsal bir mesleğin başlangıcını yapan ve ömürleri boyunca bu memlekete ışık yayacak olan, ruhlarındaki aydınlıkla çocuklarımıza yol gösterecek olan değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum, mesleklerinin hayırlı olmasını diliyorum.

Öğretmenlik gerçekten mukaddes bir meslektir. Öğretmen kadar hayatımızda iz bırakan ailemiz dışında kimseyi göremeyiz. Uygarlıkların yaşaması için ve dünya üzerindeki varlığını devam ettirebilmesi için insanoğlu ana faktördür. Çünkü insan olmadan dünya üzerinde bir değeri ifade etmek bir ölçü belirleyebilmek mümkün değildir. Bugünün dünyasında da artık milletlerin diğer milletler önündeki yerini belirleyen, ülkelerin kalkınmışlık düzeyini belirleyen o ülkelerin ve milletlerin ne kadar nitelikli insan yetiştirdiğidir ve geleceğe yönelik ne kadar fazla ümit bağladığıdır. İşte eğitim bu medeniyetleri yaşatan, kuran, insanı inşa etme süreci olması münasebetiyle belki insanlık tarihinde medeniyetler tarihinde ve günümüz dünyasında en fazla önem vermemiz gereken temel unsurdur.

Bugün büyük Türkiye'nin gelecekte dünyaya hak ve adalet dağıtacak büyük bir memleketin hayalini kuruyorsak ancak bunu eğitime önem vermekle, öğretmenlerimize önem vermekle başarabiliriz. Bunun çok iyi farkında olmamız lazım. Biz öğretmenlerimize ne kadar büyük değer verirsek, eğitim süreçlerinde bunlara ne kadar fazla yardımcı olursak gelecek bizim için daha aydınlık, daha umut verici olacaktır.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, sizler bu ülkenin geleceğini inşa eden mimarlarsınız, ruh mimarlarısınız. Onun için gelecekte bu ülkenin kaderine yön verecek ülkemizi dünya milletleri arasında gururla yaşatacak ve o ülkede yaşayanların gerçekten büyük bir mutluluk ve huzur içerisinde yaşamasını temin edecek büyük insanları sizler yetiştireceksiniz. Onun için mesleğinize çok çok önem vermeniz lazım. Bu mesleği yürekten sevmeniz lazım. Öğretmenlik yürek ister, onu yürekten yapmadığınız zaman verim alamazsınız. Öğretmenlik aynı zamanda sabır ister, sabırlı olmanız gerekir. Çünkü çalıştığımız nesne insandır. İnsan her yönüyle işlenmesi gereken ve aileden toplum içerisine adım attığında şekil verilmesi gereken temel bir ögedir. Bu unsuru sizler sanatkâr ruhlarımızla, sanatkârlık özelliğinizle işleyerek topluma birer mücevher olarak hediye edeceksiniz. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Sizin eserleriniz ebetteki somut olarak görünmeyecektir ama büyük bir milletin ortaya çıkışında büyük bir milletin dünya milletleri arasında yer almasında sizler etkili olacaksınız.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, öğretmenlik aynı zamanda umut vermektir. Mesleğini icra ederken, yuvanız olan okullara giderken ki bu ifade gerçekten çok anlamlıdır. Öğretmen için okul iş yeri değildir, bir yuvadır, ailedir. O ailenin içerisindeki fertler sizin çocuklarınız, kardeşimizdir. Onlara gösterdiğiniz merhamet, şefkat onlara gösterdiğiniz geleceğe umut onların hayallerini kurmalarını ve hayallerini gerçekleştirmelerini temin edecektir. Onun için sabırdan, metanetten ayrılmamak gerekir.

Bu vesileyle ben öğretmenlik mesleğini icra ederken ve bu kutsal dava uğrunda hayatını tehlikeye atarak ülkemizin dört bir tarafında gözü korkmadan çalışabilen tüm öğretmenlerimizi buradan tebrik ediyorum. Bu mesleği icra ederken hayatını hain terör saldırısında kaybeden Aybüke Yalçın öğretmenimize Necmettin Yılmaz öğretmenimize ve nice şehitlerimize yüce Rabbimden sonsuz rahmet diliyorum. Bugün yemin ederek göreve başlayan ve yeni atanan öğretmenlerimize mesleklerinde ömür boyu başarılar ve mutluluklar diliyorum. Bugün emekli olması münasebetiyle şeref belgesi takdim edeceğimiz ve ellerinden öptüğümüz değerli büyüklerimize, değerli öğretmenlerimize de hem Malatya eğitimi için hem Türkiye'nin gelişmesi için Türkiye'ye gerçekten faydalı olabilecek ve tüm benliklerini bu ülke uğruna feda edebilecek büyük insanlar yetiştirdikleri için tek tek teşekkür ediyorum. Buradan sizleri en derin sevgi ve hürmetlerimle selamlıyorum ve

öğretmenler günümüzün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Program aday öğretmenler için yemin töreninin yapılması, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi ve “Hasan Ali Yücel Öykü” yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

VALİ AYDIN BARUŞ’A ÖĞRETMENLERDEN ZİYARET…:

Vali Baruş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Kanbay ve beraberindeki öğretmenleri kabul ederek bir süre sohbet etti.

Resim

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Baruş, “Öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum. Öğretmenlerimiz bizim her zaman baş tacımız olmuş olan meslek mensupları. Bugün varlıklarıyla çocuklarımıza, gelecek nesillerimize hayatın anlamını ve ülkemizin değerini, milletimizin değerini anlatarak onları yetişkin birer insan olduklarında ülkesine canı gönülden hizmet edecek kişiler haline getirilmesinde en büyük paya sahip insanlar. Dolayısıyla öğretmenlerimizin taşımış olduğu değer aynı zamanda ülkemize vermiş olduğumuz değeri ifade ediyor. Bu yıl tabii pandemi nedeniyle eğitim-öğretim faaliyetlerimizi yüz yüze devam ettiremedik. İnşallah bu sağlık süreci kısa sürede sonlanır da tekrar çocuklarımıza kavuşuruz.

Resim

Okullarımızla cıvıl cıvıl ortamda eğitime devam ederiz. Sizler de öğretmen olmanın vermiş olduğu mutluluğu, gururu hissedebilirsiniz. Çünkü çocuklar olmadığı zaman okullar cansız, okullar renksiz, boş binalardan ibaret. İçlerinde eğitim faaliyetleri yürütüldüğü zaman anlamını kazanıyor okullarımız. Ümidimiz ikinci dönem inşallah çocuklarımızla tekrar buluşmanız ve onlara eksik kaldıkları konuları daha bir azimle, daha bir hevesle öğretmeye başlamanız.

Resim

Çocuklarımızın da geleceğe hazırlanma noktasında eksikliklerini bir an önce tamamlanması sağlanmalı. Tekrar öğretmenler gününüz hayırlı olsun” dedi.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLAYAN BAŞKAN GÜRKAN:

Resim

“ÖĞRETMENLERİMİZİN GÖREV VE SORUMLULUK YÜKÜ ÇOK AĞIR”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına katılarak, öğrencilerin eğitimlerine devam edemediği buruk bir Öğretmenler Günü’nü kutladıklarını ifade etti.

Resim

Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında öğretmenlik mesleğine yeni atanan öğretmenler yemin ederek görevlerine başladı. Emekli olan öğretmenlere hizmetlerinden dolayı hizmet şeref belgesi ve çeşitli hediyelerin verildiği programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirler öğretmenler tarafından okundu. Programa katılan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, öğretmenliğin kutsal bir meslek olmasının yanı sıra, peygamber ve melek mesleği olduğunu belirtti.

Öğrencilerin öğretmenleri rol model olarak seçtiğini, öğrencilerin hayat çizgisini ve yön pusulasını öğretmenlerin belirlediğini ifade eden Başkan Gürkan, “Pandemi hadisesi dolayısıyla hem Milli ve Dini Bayramlarımız hem de bu müstesna günlerimizi buruk olarak kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Dünyanın her yerinde toplumun en muhterem unsurları ve en fedakâr unsurları öğretmenlerdir’ diyor. Öğretmenlik hakikaten önemli bir meslektir, kutsaldır. Peygamber mesleğidir, melek mesleğidir. Dolayısıyla sizin hedef kitleniz insandır. İnsanları ne kadar güzel yetiştirirsek geleceğimiz o kadar güven içinde olur. Yunus Emre şöyle diyor; ‘İlim ilim etmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır.’ Diğer bir atasözümüzde de ‘Bizim çocuk elif okur, döner döner yine okur’.

Resim

Burada bizim çıkaracağımız ders şu olmalı okuduğumuzu anlayıp, anladığımızı davranışa dönüştürdüğümüz zaman gerçek anlamda eğitim olur. İnsanlarımıza mukayese edecek, muhasebe yapacak bir mantık vermemiz gerekir. Bu anlamda öğretmenlerimiz öğrencilerimizin rol modelidir. Tutumlarıyla, davranışlarıyla, sınıfa girişleriyle, giyimleriyle ve konuşmalarıyla öğrenciye örnek olur. Öğrencide o öğretmenini rol model seçer hayat çizgisinde yön pusulasını ve hayat çizgisini belirler. Bu anlamda öğretmenlerimize çok büyük görevler düşüyor. Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum öğretmenlik mesleğini sadece dersliklere hapsetmekte doğru değil. Hayatın her kesiminde ve her safhasında öğretmenlik vardır.

Resim

Siz herhareketinizde ve davranışınızda bir örnek bir rol model belirtirseniz o zaman gerçek anlamda öğretmen olmuş olursunuz’ dedi. Öğrencileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ olarak yetiştirmek durumunda olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan, “Bir meslektaşınız olarak şunu ifade etmek istiyorum. Öğrencilerinize her türlü kitabı okutun. Korkmayın endişe etmeyin onlar onun mukayesesini ve muhasebesini yapacaktır. Ben şöyle ifade ediyorum; her türlü kitabı okuyun o kitapları egemenliğiniz altına alın. Ancak bir kitaba teslim olun oda ilahi kitabımız Kuran-ı Kerim’dir. Çocuklarımıza endişe ile bakmamanız gerekir diye düşünüyorum. Her şey ayrıntıda gizlidir.

Resim

Hedef kitleniz olan öğrencilere hitap ederken orada bir insanı gerçek anlamda yetiştirebilirsek istikbalimizi kurtarır. İşte Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir öğrenciydi bir öğretmen yetiştirdi ve ülkesini kurtardı. Bir çiviyi bile önemseyin. Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir yiğidi o yiğit de ülkeyi kurtarır. Sizlerin görevi sorumluluğu ve yükü gerçekten ağır. Sizlerin yetiştirdiği öğrencileri bilgi ve becerilerine göre yetiştirirseniz hem öğrencinin başarısı anlamında hem de gelecekte kendisine, ailesine ve milletine yararlı birey olması noktasında hem de toplumun geleceğine, ikbaline ve istikbaline faydalı olması noktasında görevinizi hakkıyla yerine getirmiş olursunuz. Buruk olan bu Öğretmenler Günü’müzü inşallah daha ileriki yıllarda sevinç ve coşku içerisinde yapacağımızı umuyorum. Eğitim şehitlerimizi sizlerin huzurunda rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum. Görevi başında olan öğretmenlerimize başarılar diliyor, emekli olan öğretmenlerimize emeklilik hayatlarında mutluluk ve sağlık diliyorum. Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Gürkan, Battalgazi Bilim ve Sanat Merkezi Coğrafya Öğretmeni Dr. Hasan Saylan’a Yılın Öğretmeni ödülünü verirken, ‘Hasan Ali Yücel’ Öykü Yarışmasında İl düzeyinde dereceye giren Esra Bitmez, Ali Hanbay ve Öznur Özöncel’ ödüllerini taktim etti.

Resim

KENT KONSEYİ GENÇLERİ VE SEMT KONAKLARI ÖĞRETMENLERİ BAŞKAN GÜRKAN’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genç Meclis üyeleri 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Kent Konseyi’nin gençlerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, gençlerden aldığı anı defteri hediyesini kabul ederek, öğretmenlik mesleğinin önemine değindi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kent Konseyi Meclis Üyeleri’ni makamında ağırladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret eden gençler, Başkan Gürkan’ın öğretmenler gününü kutladı.

Resim

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri’nin yaptığı ziyarette açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, öğretmenliğin mum gibi ışık verirken, bir yandan da kendisini eriten ve gelecek nesillere en güzel şekilde yetiştirmek için fedakârlığı göstermek olduğunu söyledi. Gürkan, ‘Öğretmenlik mesleği hakikaten önemli bir meslektir, hissiyatı olan bir meslektir, peygamberlik mesleğidir. Bu anlamda. Gazi Mustafa Kemal, ‘Öğretmenler bir toplumun en fedakâr en muhterem unsurlarıdır’ demiştir. Fedakârlık etmeden muhteremlik olmaz, en çok fedakârlık yapan en iyi muhterem öğretmenlerdir.

Resim

Bu vesileyle tüm Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Ahirete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyorum. Ayrıca hayatta olan eğitim ve öğretim ruhu içerisinde bulunan öğretmenlerimize de eğitim ve öğretim döneminde başarılar diliyorum. Güzel çocukları yetiştirerek, güzel nesiller yetiştirerek ülkemizin ve milletimizin, geleceğinin güven altında olmasını temenni ediyorum. Öğretmenlerimizin can virane çalıştıklarını, fedakârca öğrencilerini en güzel şekilde geleceğe hazırlama noktasında yoğun çalıştıklarını biliyorum ve bu anlamda bütün Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum’ diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a bir kutlamada, Kültür Daire Başkanlığı’na bağlı faaliyet gösteren Semt Konakları’nda görevli öğretmenler tarafından yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, öğretmenler gününü kutlayan Semt Konakları öğretmenleriyle bir araya gelerek bu özel günde kendileriyle sohbet etti. Kültür Daire Başkanı Murat Nalçacı ve Semt Konakları öğretmenlerini ağırlayan Başkan Gürkan, öğretmen ve öğrenci ilişkisinde sonsuz sevginin olduğunu ifade etti. Gürkan, “Nice öğretmenler gününe huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir şekilde girmenizi temenni ediyorum.

Resim

Öğretmenlik önemli bir meslektir. Toplumun en fedakâr ve en muhterem unsurları öğretmenlerdir. Öğretmen, öğrenci ilişkisinde sonsuz sevgi vardır. Sevginin artısı sonsuzdur. Dolayısıyla öğretmenlerimizin çocukları yetiştirirken onların gelecekte ihtiyaç duyacağı bilim ışığında yetiştirmeye gayret etmesi lazım. Mustafa Kemal Atatürk, muasır medeniyetlerin üzerine çıkmamız gerektiğini ifade ediyor. Muasır medeniyetlerin üzerine çıkmanın en temel unsuru da öğrencilerimizi geleceğe iyi hazırlamaktan geçiyor. Bir öğrenci öğretmeninin halini, hareketini, kılığını kıyafetini, konuşmasını, telaffuzunu benimser. Eğer çocuklarımızı geleceğe iyi yetiştirmek istiyorsak onlara halimizle, hareketimizle, kılık kıyafetimizle, oturmamızla, kalkmamızla, onlara anlatımımızla, telaffuzumuzla örnek olmamız lazım. Ben inanıyorum ki bizim semt konaklarımızda ki öğretmen arkadaşlarımız bu hassasiyeti bu titizliği gösteriyorlardır.” dedi.

Resim

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’na bağlı Semt Konakları öğretmenlerinden Belgin Ulu Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaretlerinde, “Bizler Allah nasip ederse pandemi sıkıntısının geçtiği günlerde sınıflarımızda hemhal olarak, öğrencilerimizle aynı havayı teneffüs ettiğimiz günleri yaşamak istiyoruz. Öğrencilerimizden ayrı kalmanın burukluğunu hep beraber yaşıyoruz. Tüm öğretmen arkadaşlarım adına Başkanımızın Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarımın da Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” açıklamasında bulundu.

Sanat merkezi öğretmenlerinden Esra Karataş Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ederek, “Öncelik bugün bizim için özel bir gün. Öğretmenlik doğan bir güneş gibidir. Etrafını aydınlatmayı, karanlığa karşı meydan okumayı ilke edinir. Dolayısıyla tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bu gün için belediye başkanımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Resim

Öğretmen Hanifi Arslan Belediye Başkanı Gürkan’a teşekkürlerini sunarak, “Bugün bizim de öğretmenler günümüz. Başkanımızın da öğretmen olması nedeniyle öğretmenler gününü kutlamak istedik. Semt Konağı öğretmenleri olarak başkanımızla beraber olduk. Başkanımızın ilgisinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Öğretmen Osman Tav, “Başkanımızın öğretmenler gününü kutladık. İnşallah önümüzdeki günlere güzel nesiller yetiştireceğiz. Vatana ve millete hayırlı nesiller yetiştireceğiz” dedi.

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL PROGRAM

BAŞKAN GÜDER: “SİZ BİZİM İSTİKLALİMİZ VE İSTİKBALİMİZSİNİZ”

Battalgazi Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda öğretmenlerle buluşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, öğretmenlere çiçek takdim etti ve günlerini kutladı. Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekilen programda konuşan Başkan Güder, “Sizler bizim istiklalimiz ve istikbalimizsiniz” dedi.

Resim

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Başöğretmenlik’ unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda özel bir program düzenlendi. Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekilen programa, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi ilçe Başkanı Basri Kahveci, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, Eğitim-Bir-Sen Şube Müdürü Hüseyin Söylemez’in yanı sıra öğretmenlik mesleğine yeni başlayan, aktif öğretmenlik mesleğini icra eden, engelli öğretmen, TÜBİTAK Türkiye ortaokul ve liseler arası proje yarışmasında dereceye giren öğretmenler, korona virüsü yenmeyi başaran öğretmen, Vefa sosyal destek grubu ve Filyasyon ile Denetim ekiplerinde görevli öğretmenler ve emekli öğretmenler katıldı.

BAŞKAN GÜDER, ÖĞRETMENLERE ÇİÇEK TAKDİM ETTİ

Korona virüs tedbirlerine riayet edilerek tertip edilen programa katılan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, program öncesi öğretmenleri tek tek ziyaret ederek, çiçek takdim etti. Öğretmenlerle sıcak bir sohbet gerçekleştiren Başkan Güder, yeni atanan genç öğretmenlere de mesleğin büyük fedakarlıklar gerektiren bir konumda yer aldığını hatırlatarak, bazı tavsiyelerde bulundu.

KAÇMAZ: “MESLEKTAŞLARIMA BÜYÜK İŞLER DÜŞMEKTEDİR”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, “24 Kasım 1928 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Başöğretmen’ unvanı almasıyla birlikte ilk olarak 1981 yılından itibaren ülkemizde bu önemli gün kutlanmaya başlanmıştır. Toplumumuzun öğretmene verdiği değeri gösteren öğretmenimizi, saygıyla hatırlanmasını sağlayan bu önemli günü kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere hitaben yaptığı bir konuşmada toplumu şekillendiren adına öğretmenler nasıl önemli bir görev düştüğünü bizlere açıklamıştır. Böylesine mühim bir görevi olan öğretmenlere toplumsal açıdan çok önemli görevler düşmektedir. Geçirdiğimiz bu zorlu günlerde dünyayı elinde silah tutanların değil, kalem tutanların kurtaracağını hepimiz görüyoruz. Ham maddesi insan ürünü medeniyet olan eğitimin en önemli unsuru siz değerli meslektaşlarıma büyük işler düşmektedir.”

KANBAY: “ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ ANLATILMAZ YAŞANIR”

Resim

‘Öğretmenlik mesleği anlatılmaz yaşanır’ diyen Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, “Bizler ülkemizin dört bir yanında eğitim adına önemli işler yapıyoruz. Göreve geldiğim günden bu yana da Malatya’daki öğretmenlerimiz pandemi sürecinde özellikle filyasyon ve vefa grupları ile birlikte uzaktan eğitim sürecinde devletimizin ve milletimizin her daim yanında yer aldılar. Bu emekleri hiçbir şekilde anlatılamaz, öğretilemez. Öğretmenlik mesleği anlatılmaz yaşanır. 24 Kasım öğretmenler gününüzü canı yürekten kutluyorum. Ne zaman kapısını çalsak bizlerden desteklerini esirgemeyen Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e de hem verdiği destekten ötürü hem de bu anlamlı program için teşekkür

ediyoruz. Başkanımıza eğitim ile ilgili hangi projemizi aktarırsak, bizlere her zaman destek veriyor. Başkanımız bir dediğimizi iki etmiyor. Battalgazi Belediyemiz bizim için önemli bir belediye” diye konuştu.

KAHVECİ: “ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ ÇOK KUTSAL BİR MESLEK”

Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğuna vurgu yapan AK Parti İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Öncelikle tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü kutluyorum. Çok kutsal bir meslek icra ediyorsunuz. Sizlerin yaptığı bu kutlu hizmeti bir güne sığdırmak yanlış olur. Toplumları değiştiren, toplumlara yön veren ve nesiller yetiştirme noktasında elinizden gelen çaba ve gayreti sarf ettiğiniz için siz kıymetli öğretmenlerimiz bizim başımızın tacıdır. Bizler öğretmenlerin topluma ve millete faydalı olma noktasında bireyler yetiştirmesinden dolayı öncelikle Milli Eğitim Müdürümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve siz değerli hocalarımıza ben teşkilatım adına çok çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜDER: “ÖĞRETMENLERİMİZİ SEVİYORUZ, DEĞER VERİYORUZ”

Programda öğretmenlere hitap ederek, ‘Her daim öğretmenlerimizin emrinizdeyiz’ diyen Başkan Güder, “Siz bizim istiklalimiz ve istikbalimizsiniz. Çocuklarımızın kaptanı ve kahramanısınız. Öğretmenleri seviyoruz, değer veriyoruz. Kıymetli öğretmenlerimizi bu anlamlı günde Battalgazi Belediyemizde ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu özel günde sizlerle birlikte olmak bizler için çok önemliydi. Birçok kademedeki insanlar bu konumlara gelmiş ise bunlar sizlerin eseridir. Bunlarla ne kadar övünseniz inanın azdır. İlk eğitici biliyoruz ki yüce Rabbimizdir. Yüce rabbimiz bildiklerini peygamberlere öğretiyor. Peygamberler vasıtası ile de insanları eğitiyor. Eğitim görevi böyle bir ulvi görev. Bu görevi bütün öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün ve yarın da layıkıyla yerine getirecekler. Öğretmenlerimizin geçmişte tabi ki sıkıntıları oldu. Ancak AK Parti döneminde eğitim alanında çok güzel adımlar atıldı. Öğretmenlerimizin birçok gereksinimleri karşılandı. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, en fazla ödeneğin Milli Eğitim Bakanlığına ayrıldığını ifade ettiler. Buda Türkiye’de eğitime ve eğitimcilere verilen önemi gösteriyor. Bizlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ilçemiz için sürekli istişare içindeyiz. Battalgazi Belediyesi olarak hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz için üzerimize düşen tüm yükümlüğü yerine getirmek için biz her zaman hazırız. Sizin koşullarınızı güzelleştirme, yaşam standartlarınızı yükseltmek adına hocalarımızın emrindeyiz. Sizleri unutmadık, bundan sonrada unutmayacağız. Öğretmenlerimiz her daim gönlümüzde. Her zaman sohbetlerimizde onları yad ediyoruz. 24 Kasım Öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, programa katılan tüm öğretmenlere günün anlam ve önemini ifade eden çeşitli hediyeler takdim etti.

EMNİYET MÜDÜRÜ ERCAN DAĞDEVİREN VE POLİSLERDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BATTAL KANBAY'A ZİYARET...:

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Hayatımızda, iz, bırakan, öğretmenlerimiz, kutsal, bir, mesleği, ifa, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı