Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 16:57
 
Hülya Koçyiğit Kültür ve Sanat Politikaları Kuruluna atandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Kültür Haberi
Hülya Koçyiğit Kültür ve Sanat Politikaları Kuruluna atandı

Hülya Koçyiğit Kültür ve Sanat Politikaları Kuruluna atandı
Bunların arasında Hülya Koçyiğit’te var.
Yeni yönetim sisteminde yer alan 9 kurula 76 isim atanırken, bu isimlerden 18'i kadınlardan oluşuyor. Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına atanan isimleri tanıyalım...

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Ali Aladağ dahil, gülümseyen insanlar

Hülya Soydan Koçyiğit
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'na atanan Hülya Soydan Koçyiğit, Berlin Altın Ayı ödüllü Susuz Yaz filmiyle oyunculuk kariyerine başladı, 200'ün üstünde filmde rol aldı.
Türk sinemasının en önemli oyuncularından biri olan Hülya Koçyiğit, farklı rollerin altından başarıyla kalkmış, zarifliği ve hanımefendiliğiyle Türk halkının sevgilisi olmuştur.
Kültür Bakanlığı tarafından yurt dışında düzenlenen 'Türk Film Haftaları'nda ülkemizi en çok temsil etmiş sinema sanatçısı olan Koçyiğit, birçok ödülün de sahibi oldu.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Ali Aladağ dahil, ekran
Kerime Nadir, Muazzez Tahsin Berkant, Esat Mahmut Karakurt, Halide Edip Adıvar, Peride Celal'in eserlerinin sinemaya aktarılmasında büyük katkısı olan oyuncu, uzun süre roman kahramanlarını canlandırdı.
Filmleri Yunanistan, İran, Mısır, Lübnan, Cezayir gibi değişik ülkelerde gösterildi. 1965-1974 arasında tüm filmleri Yunanistan'da sinemalarda oynatıldı.
1983 yılı yapımı "Derman" filmi 5 kıtada oynatılan, 1985 yılında yapılan "Kurbağalar" filmi ise yabancı televizyon kurumlarına satılan ilk Türk filmidir.

Ä°lgili resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Hülya, Koçyiğit, Kültür, ve, Sanat, Politikaları, Kuruluna, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı