Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:44
 
İçişleri Bakanı Soylu ve Şehircilik Bakanı Kurum Malatya’da
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son Dakka… Sıcak haber… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Malatya’ya geldi. İki Bakan Malatya Valiliğinde Deprem Değerlendirme Toplantısı’na da katıldı.
Gündem Haberi
İçişleri Bakanı Soylu ve Şehircilik Bakanı Kurum Malatya’da

İçişleri Bakanı Soylu ile;

Resim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Malatya’da 

Resim
Bugün Elazığ’dan Malatya’ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Vali Aydın Baruş, Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan,  İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Turgut Özal Üniversitesi Aysun Bay Karabulut, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar, Kurum ve Kuruluşların Müdürleri de toplantıda hazır bulundu.

Resim
Basına kapalı yapılan toplantı 2 saat sürdü. Malatya’da bugüne kadar yapılan hasar tespit çalışmaları, yapılan ve yapılması planlanan yardımlar ile ilgili çalışmalar, depremzedeler için yapılan ve yapılması planlanan konteyner alanlarıyla ilgili çalışmaların görüşüldüğü hber alındı.
VALİLİK AÇIKLADI, OKULLAR 17 ŞUBAT’TA AÇILACAK…
Malatya Valiliği tarafından yazılı açıklamada, 24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Pütürge, Doğanyol ve Kale ilçelerinde ara verilen eğitime, 17 Şubat tarihinde tekrar başlanacağı kamuoyuna duyuruldu.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: İçişleri, Bakanı, Soylu, ve, Şehircilik, Bakanı, Kurum, Malatya’da, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı