İki gün evlerdeyiz…56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Haber
26 Şubat 2021 - Cuma 21:38
 
İki gün evlerdeyiz…56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Korona Virüsle mücadele kapsamında 56 saat sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması başladı. İki gün evlerdeyiz...
Yaşam Haberi
İki gün evlerdeyiz…56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı

İki gün evlerdeyiz…

Bir araba ve yol görseli olabilir

56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı...

Bugün saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması 1 Mart Pazartesi saat 05.00'te sona erecek

İçişleri Bakanlığınca daha önce çıkarılan genelgelerle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için tüm tedbirler alındı.

Buna göre market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve çiçekçiler, yarın ve pazar günü 10.00-17.00 saatlerinde açık olacak. Yine belirtilen süre içinde bu iş yerleri, aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Bir bir veya daha fazla kişi, motorsiklet ve açık hava görseli olabilir

Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı gibi iş yerleri bugün saat 24.00'e kadar sadece paket servis şeklinde hizmet verebilecek. Yarın ve pazar günü de 10.00-24.00 saatlerinde paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. Çevrim içi sipariş firmaları da kısıtlama süresince 10.00-24.00 saatlerinde siparişleri teslim edebilecek.

Bir yol ve sokak görseli olabilir

Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar), ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.

Vergi borçlarını ödemek isteyenler de borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: İki, gün, evlerdeyiz…56, saatlik, sokağa, çıkma, kısıtlaması, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı