Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 20:09
 
İnce; Malatya demek İsmet İnönü, demektir Turgut Özal Demekttir
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Malatya'da halka hitap etti. İnce "Malatya demek kayısı demek, Malatya demek İsmet İnönü demek, Malatya demek Turgut Özal" demek"dedi.
Siyaset Haberi
İnce;  Malatya demek İsmet İnönü, demektir Turgut Özal Demekttir

İnce;  Malatya demek İsmet İnönü, demektir Turgut Özal Demektir...
Malatya'ya 1 saat geçikmeli olarak gelen CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Büyükşehir belediyesi yanında ki alanda düzenlenen mitingde konuştu ve sık sık "Ben Cumhurbaşkanı olacağım" sözlerini tekrar etti.


CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini eleştirdiği Malatya konuşmasını hatırlattı.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Tuanna Levent Çaput dahil, kalabalık
İnce "Sayın Erdoğan Benim hemşehrim burada bir iftar veriyor. Kürsüye çıkıyor ve bana çırak diyor, beni eleştiriyor. Beni eleştirirken, tabiki eleştirecek orada bir general alkışlıyor.
Sayın General sen orada alkış yapıyorsun, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı olduğumda senin apoletlerini sökeceğim."ifadelerini kullandı.
İnce mitinginde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya'da ki konuşmasını ve 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metim Temel'in alkışladığı görüntüleri izlettirdi.
İnce, konbuşmasında "Erdoğan "Millet sana o apoletleri sökme iznini sana vermez."demiş..."Sen o generallerin apoletlerini sökerken, iyiydi de ben bir generalin apoletlerini sökerken mi iyi değil."diye sözlerini sürdürdü ve ardından şunları söyledi:

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık
"Ben demişim ki hızlı tren projesini durduracağım. Ben hiç bir yerde böyle bişey demedim. Demek ki Erdoğan'ın yanında yalancılarda çok var.
Cumhurbaşkanı olduğumda ilk emekli edeceğim general belli oldu."dedi.. Ben o general'in Erdoğan'ın beni eleştirdiğinde o generalin alkışlamasından rahatsız oldum. Sen o 150 generalin apoletini nasıl söktüysen bende o generalin apoletini sökeceğim."

Görüntünün olası içeriği: 25 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava
İnce, konuşmasını şöyle devam ettirdi "Erdoğan'ı ziyarete gittiğim de bana dedi ki Kemal bey seni harcadı, şimdi genel başkan da olamayacaksın dedi. Ey Erdoğan, Kemal bey seni harcadı. Ben Cumhurbaşkanı olacağım."

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta
Malatya mitinginde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bekir Bozdağ'ın, Hüseyin Çelik'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Binali Yıldırım'ın ve Bülent Arınç'ın açıklamalarını izletti ve ardından "Bunların hepsi FETÖ'cü " ithamında bulundu.

Görüntünün olası içeriği: Enver Kiraz, kalabalık ve açık hava

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: İnce;, , Malatya, demek, İsmet, İnönü,, demektir, Turgut, Özal, Demekttir,
Yorumlar
Haber Yazılımı