Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 21:14
 
İş-Kur Müdürü Vahap Toman’dan Malatya Olay’a değerlendirme
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Kayısı diyarının en çok çalışan kurumu İş-Kur Malatya il müdürü Vahap Toman, bugün Malatya Olay'ın sorularını cevapladı ...
Gündem Haberi
İş-Kur Müdürü Vahap Toman’dan Malatya Olay’a değerlendirme

İş-Kur Müdürü Vahap Toman’dan;

Malatya Olay’a istihdam değerlendirmesi... 
İş-Kur Malatya il müdürü Vahap Toman ;” işsiz vatandaşlarımıza iş bulmak, bu vesileyle her eve ekmek, aş girmesi için bir nebzede olsa vesile olmaya çalışıyoruz.”dedi. ve sorularımız üzerine şunları ifade etti:
“Malatya' da istihdam alanının diğer iller baz alındığında, daha geniş olduğunu,  ancak eğitimli yani lisans, önlisans ve yüksek lisans düzeyindeki gençlerimize özel sektörde işçi ve eleman arayan işyerlerinde, işçi vb.  Statüde işleri pek benimsemediklerinden dolayı bu gençlerimize iş bulmakta bazı zorluklarla karşılaşmıyor değiliz. 
Ancak ilk, orta, ve lise düzeyindeki iş arayan vatandaşların daha kolay iş bulabildiklerini, bu alanda da Malatya’ da istihdam olanağının daha geniş “
Malatya iş-kur il müdürü Vahap Toman , TYP toplum yararına projeler kapsamında da zaman zaman işe yerleştirmeler olduğunu,  bunun da bir nebzede olsa işsiz vatandaşlarımıza bir gelir olduğunu belirterek, kapılarının herkese açık olduğunu sözlerine ekledi.

#SergenYalçınİSTİFA

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: İş-Kur, Müdürü, Vahap, Toman’dan, Malatya, Olay’a, değerlendirme,
Yorumlar
Haber Yazılımı