İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Cumhurbşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin aydınlık yarınları için teminat
Haber
15 Nisan 2018 - Pazar 15:03
 
İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Cumhurbşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin aydınlık yarınları için teminat
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türkiye’de ortalama her 4 şirketten 1’inin üyesi olduğu İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç oldu.
Ekonomi Haberi
İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Cumhurbşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin aydınlık yarınları için teminat

İTO Başkanı Şekib Avdagiç,

Cumhurbşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin aydınlık yarınları için teminat...
İTO’nun 81 ayrı mesleğe mensup İTO Meclis Üyeleri, yeni Yönetim Kurulu’nu seçmek üzere Oda’nın Eminönü Merkez Binası’nda bir araya geldi. Yapılan seçim sonuçlarına göre Şekib Avdagiç, 136 yıllık köklü bir geçmişe sahip İTO’nun 24. Yönetim Kurulu Başkanı oldu.


Avdagiç başkanlığındaki İTO’nun yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Şekib Avdagiç, İsrafil Kuralay, Servet Samsama, İbrahim Doğan Salman, Dursun Topçu, Ahmet Özer, Yakup Köç, Burhan Polat, Levent Taş, Bahadır Yaşık, Adil Coşkun.
ŞEKİB AVDAGİÇ “CUMHURBAŞKANIMIZ’IN LİDERLİĞİNDE TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YARINLARI İÇİN TEMİNAT…”

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Burhan Polat dahil
İstanbul Ticaret Odası’nın yeni Başkanı Şekib Avdagiç, seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra Meclis Üyelerine yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
“Önümüzde yepyeni bir yol uzanıyor. 400 bin üyemizin gücüne güç katacak projelerimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin aydınlık yarınları için güçlü bir teminat olacaktır. Büyümede anahtar rol oynayacak, nokta atışı projelerimiz hazır. Kaybedecek bir saatimiz bile yok.”
Başkan Avdagiç, büyük bir mutabakatla adaylık sürecine tam destek veren başta İstanbul Ticaret Odası üyeleri olmak üzere tüm kurumlara, sivil toplum kuruluşlarına ve sektör temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür etti. 
Başkan Avdagiç, daha sonra şunları söyledi:

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Burhan Polat dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise
“Pek çok arkadaşımız bu noktada bizlerle birlikte oldu, destek verdi, elini taşın altına koydu. Hepsine bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum.”
BAŞKAN AVDAGİÇ ‘İSTANBUL’UN MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTECEK PROJELER İÇİN BURADAYIZ’
İTO’nun sınırların yeniden oluştuğu, ekonomi ve ticaretin yeni kaidelerinin yazıldığı bir ortamda başardığı lider ülke Türkiye vizyonunun çok güçlü bir neferi olduğunu vurgulayan Başkan Avdagiç, “İstanbul’un marka değerini yükselten projeleri hayata geçirmek, Türkiye’den dünyaya uzanan köprüleri sağlamlaştırmak için buradayız” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Burhan Polat dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Başkan Şekib Avdagiç, daha sonra sözlerini şöyle devam ettirdi:
“Bizler dövizdeki algı oyunlarına, ticaretteki gücümüzle karşı duruyoruz. Bizler faiz prangasını üretim gücümüzle kırmak için buradayız. Bizler yerli kaynaklarla beslenen yatırım kararlarına, milli bir mesele olarak bakan insanlarız. O yüzden İstanbul Ticaret Odası bizim için, iş dünyasına cesaret veren asırlık bir çınardır. Sizlerin bana ve arkadaşlarıma gösterdiği bu teveccühü de bu açıdan görev telakki ediyoruz.”

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Burhan Polat dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise
DÜNYANIN EN BÜYÜK 5 ODASINDAN BİRİ…
İstanbul Ticaret Odası, üye sayısı itibariyle dünyanın en büyük beş odasından biri. İTO, Türkiye’deki ortalama her 4 şirketten 1’ini temsil ediyor. 
Milli gelirin yüzde 28’ini, toplam vergi gelirinin yüzde 43’ünü ve toplam dış ticaret hacminin yüzde 50’den fazlasını İTO’nun üyeleri gerçekleştiriyor.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: İTO, Başkanı, Şekib, Avdagiç,, Cumhurbşkanımızın, liderliğinde, Türkiye’nin, aydınlık, yarınları, için, teminat,
Yorumlar
Haber Yazılımı