Jandarma, halkın huzur ve güvenliği için 180 yıldır görevde
Haber
14 Haziran 2019 - Cuma 16:26
 
Jandarma, halkın huzur ve güvenliği için 180 yıldır görevde
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da da Jandarma teşkilatının 180’nci kuruluş yıl dönümü kutlanıyor. Kutlamalar çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Bugün Vali Baruş ziyaret etti.
Gündem Haberi
Jandarma, halkın huzur ve güvenliği için 180 yıldır görevde

Jandarma, halkın huzur ve güvenliği için;

180 yıldır görevde...
Devlet arşivlerinde adına 1839'dan itibaren rastlanılan ve 2016'da İçişleri Bakanlığına bağlanan Jandarma Teşkilatı, vatandaşların huzur ve güvenliği için 180 yıldır gece gündüz görev yapıyor.


İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Necmi İnce, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Alb. Süleyman Erdal ve Jandarma personeli Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 180. Yıldönümü münasebeti ile Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.
J. Alb. Necmi İnce, Jandarma Teşkilatının kuruluş yıldönümü münasebeti ile sabah gerçekleştirdikleri Atatürk Anıtına çelenk sunumu töreni sonrası kendilerini ziyaret ettiklerini ifade ederek 180. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinliklerle ve yapılan çalışmalarla ilgili Vali Aydın Baruş’a bilgiler verdi.


Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aydın Baruş, Jandarma Teşkilatı’nın 180. Kuruluş yıl dönümünü kutlayarak Jandarma Teşkilatının personeline görevlerinde başarılar diledi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Jandarma,, halkın, huzur, ve, güvenliği, için, 180, yıldır, görevde,
Yorumlar
Haber Yazılımı