Kahtalı: TMO'nun Kayısı Alımı üreticilerimizi memnun etmiştir
Haber
02 Ekim 2020 - Cuma 19:48
 
Kahtalı: TMO'nun Kayısı Alımı üreticilerimizi memnun etmiştir
Yılmaz Yaşar...:Malatya Olay...: Son dakika...Sıcak haber... AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, TMO'nun Malatya'da ilk kez kayısı alımı yaparak üreticiye 3 dolar fiyat vermesinin üreticileri memnun ettiğini belirterek "kayısı da zoru başardık, şimdi bunu hep birlikte sahiplenmeliyiz, gelecek yıllar içinde bu fiyat önemlidir" dedi.
Ekonomi Haberi
Kahtalı: TMO'nun Kayısı Alımı üreticilerimizi memnun etmiştir

AK Parti Milletvekili Hakan Kahtalı;

TMO'nun Kayısı Alımı üreticilerimizi memnun etmiştir

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, TMO'nun Malatya'da ilk kez kayısı alımı yaparak üreticiye 3 dolar fiyat vermesinin üreticileri memnun ettiğini belirterek "kayısı da zoru başardık, şimdi bunu hep birlikte sahiplenmeliyiz, gelecek yıllar içinde bu fiyat önemlidir" dedi.
Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ramazan Bozkurt ve Yönetim Kurulu üyeleri MGC Başkanı Vahap Güner ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, Malatya tarihinde ilk kez Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından kayısı alımı yapıldığını ve üreticiye 3 dolar gibi tavandan fiyat verildiğini belirterek "Kayısı alımını sağlasan Sayın Vekilimiz ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Bir ilki Malatya'da başardılar, şimdi bunu sahiplenerek gelecek yıllarda da alımın devam etmesini sağlamalarını bekliyoruz. Ayrıca Kuzey Çevre Yolu için istimlak kararı alınarak istimlak yapılmasının sağlanması ve Hava alanına 2.5 milyon yolcu kapasiteli Terminal Binası yapılması, yeni Adliye binası yapılması, Yoncalı Barajı isale tüneli için ödenek sağlanması gibi çalışmaları takdirle karşılıyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"KAYISI DA ZORU BAŞARDIK"

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, TMO'nun Malatya'da ilk kez kayısı alımı yaptığını belirterek "Kayısı alımı için önce Lisanslı Depoyu yaptık. Bunu yapınca iş kolaylaştı. TMO 3 dolar gibi bir de fiyat vererek ilk kez alıma başladı. Zoru başardık, şimdi hep birlikte sahiplenerek, gelecek yıllarda daha çok kayısı alımını sağlayarak fiyatlara denge ve istikrar getirmek istiyoruz" diye ifade etti

"KUZEY ÇEVRE YOLUNDA İSTİMLAK YAPILACAK"

Kuzey Çevre Yolunun tamamlanması için istimlak yapılmasının zorunlu olması nedeniyle Cumhurbaşkanından yardım istediklerini belirterek "Yolun açılması toplulaştırma ya da 18 madeyle olmuyordu. Mutlaka istimlak yapılması gerektiğini Sayın Cumhurbaşkanımıza anlattık. Sağ olsunlar kararname çıkaratarak Kuzey Çevre Yolu güzargahında istimlak yapılması için talimat verdiler. Yolun zamanında bitirilmesi için çalışıyoruz" diye belirtti.

TERMİNAL BİNASI

Malatya Havaalanına Terminal Binası yapılması için Ulaştırma Bakanlığının harekete geçtiğini kaydeden Kahtalı, "yolcu kapasitesi her yıl yükselen Malatya'ya yakışır 2.5 mi,lyon yolcu kaspasiteli yeni bir terminal binası için çalışmalara başlandı" diye konuştu.

Malatya'ya yeni Adliye binası yapılması içinde Askeri Hastane alanının tahsis edildiğini kaydeden Kahtalı, "Battalgazi Devlet Hastsnesi gelecek yıl hizmete açılacak. Yeşilyurt'taki SSK Hastanesinin yerine Millet Bahçesi yapılacak. Beylerderesine alternatif bir köprü yapılması için proje hazırlanıyor. Organzie Sanayi Bölgesinin Arıtma tesisi ihtiyaca cevap verecek hale getirilmesi için 200 milyon liralık yeni bir ihale yapılıyor. Depremzedelerin evlerini kısa sürede teslim etmek için çalışmalar son sürat devam ediyor" ifadelerine yer verdi.

     

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kahtalı:, TMO'nun, Kayısı, Alımı, üreticilerimizi, memnun, etmiştir,
Yorumlar
Haber Yazılımı