Kanser tedavisi gören Hasan Baydoğan’dan gündemi sarsacak şok iddia
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 16:43
 
Kanser tedavisi gören Hasan Baydoğan’dan gündemi sarsacak şok iddia
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi’nden önceki dönem 2’nci başkan olarak görev yapan Hasan Baydoğan’dan şok iddia…
Sağlık Haberi
Kanser tedavisi gören Hasan Baydoğan’dan gündemi sarsacak şok iddia

Kanser tedavisi gören Hasan Baydoğan’dan;

Gündemi sarsacak şok iddia...

Şok iddiada bulunan Hasan Baydoğan konunun bir an önce yetkililer tarafından araştırılıp kamuoyunun bilgilendirilmesini istedi.

Kanser tedavisi gören Hasan Baydoğan’ın iddiaları aynen şöyle: Ey Malatyalı vekiller siyasetçiler size sesleniyorum. İnönü Üniversitesi Onkoloji Hastanesinde neler oluyor haberiniz var mı?

Bizzat yaşamış biri olarak yazıyorum. Tomografi veya MR çektirdiniz, soruyorsunuz ne zaman raporunu alırım diye en az bir ay diyorlar. Çekim yaptırdınız, gidip ücret yatırdınız infazla iki saat içerisinde rapor elinizde. Bu durumdan sayın başhekim, dekan ve rektörün haberi olduğunu sanmıyorum ve öyle umuyorum. Buradan sağlık müdürlüğü ve tüm yetkililere suç duyurusunda bulunuyorum.

Açıklama yok.

Onkolojik hastalıklarda bir saatin önemi varken, Hastaların rapor sonuçları almak için para yatırmaya, muayene olmak için takipli hastaya bile en az bir ay içinde randevu verilmeyip özel muayeneye yani paralı muayeneye zorlanmaları hangi hukukla, hangi hakla izah edilebilir. Üstelik onkoloji hastalıklarında nasıl olabilir?

Buradan suç duyurusunda bulunuyorum, kamu vicdanına sunuyorum, parası olan var olmayan var, parası olmayanın mağdur edildiği bir uygulama ile vatandaşlar adeta cezalandırılıyor. Sağlıkta çağ atladık diyen Sayın Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanı yalan mı söylüyor, yoksa onkoloji çalışanları kendi başlarına mı hareket ediyor? “

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kanser, tedavisi, gören, Hasan, Baydoğan’dan, gündemi, sarsacak, şok, iddia,
Yorumlar
Haber Yazılımı