Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 02:10
 
Kaplanların gözü Aslanlar’da ve E.Y. Malatyaspor’un gündeminde olanlar
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın kaplanlarında gözler bugün Sivas’ta oynanacak olan Türkiye Ziraat Kupası Final maçında. Malatya’nın kaplanları Galatasaray’ın Aslanlarının kupayı almasını istiyor.
Spor Haberi
Kaplanların gözü Aslanlar’da ve E.Y. Malatyaspor’un gündeminde olanlar

Kaplanların gözü Aslanlar’da;

Ve E.Y. Malatyaspor’un gündeminde olanlar...
Galatasaray Kupa’yı aldığı takdirde Malatya’ya Avrupa yolu çılacak. 
Malatya’nın kaplanlarının gözü Aslanlar’da.
KUPA MAÇINA MALATYALI HAKEM…

suat arslanboğa kimdir ile ilgili görsel sonucu
Galatasaray-Akhisar maçını Malatyalı hakem Suat Arslanboğa yönetecek.
RAVCI NE DEDİ?...KAPLANLAR ANTALYA’YA HAZIRLANIYOR…
Malatya’nın kaplanları 3’de 3 yapmann sevincini yaşıyor.
Süper Lig ekibi Evkur Yeni Malatyaspor’un teknik sorumlusu Ali Ravcı, ligde 3’te 3 yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi.
E.Y. Malatyaspor’un başında 3’de 3 yapan Ali Ravcı ne dedi?  “Son 3 maçımızı kazandık. Bundan mutluluk duyuyoruz.


Bizde saha içerisinde kazanmak için istekli ve özellikle de coşkulu oynadığımız zaman ki buna içeride oynadığımız maçlarda bizimle beraber olup, bizi destekleyen taraftarımızın da coşkusu dahil olunca çok daha güzel bir maç ortaya çıktı. Keyifli bir maçtı. İkinci yarı özellikle rakibin çok fazla üzerimize geleceğini ve risk alacağını biliyorduk. Zaten Bifouma, Kamara ve Adem gibi hızlı hücum oyuncularımız var. Onları iyi değerlendirdik. Değerlendirdiğimiz pozisyonlarla değerlendiremediklerimizde vardı. Keza rakibinde o şekilde. Netice olarak hem seyir zevki açısından taraftarlar iyi bir maç izlediler hem de oyuncularımız oynadıkları oyundan zevk aldılar.Hepsini kutluyorum.”
ORUÇLU MAÇ OYNADILAR…
Malatya’nın kaplanlarında bazı futbolcular oruç tutuyor. Bazı futbolcular ise Erzurum maçını oruçlu olarak oynadı ve sahada oruç açtılar.


PFDK’YA SEVK…
Malatya ve Erzurum PFDK’ya sevk edildi.
TFF Hukuk Müşavirliği’nin iki kulüple ilgili PFDK’ya sevk noktasında şu ifadelere yer verildi.
“EVKUR YENİ MALATYASPOR Kulübü’nün 12.05.2019 tarihinde oynanan EVKUR YENİ MALATYASPOR-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR Kulübü’nün 12.05.2019 tarihinde oynanan EVKUR YENİ MALATYASPOR-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Yayın Talimatı’nın 19/2-ğ maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”


E.Y. MALATYASPOR’DAN KAMUOYUNA DUYURU…
İşte o duyrur:
“16 ARALIK 2018 tarihinde, kulübümüze yönelik  gerçekleştirilen silahlı saldırı, tüm kamuoyunu derinden üzmüştür.Silahlı eylemi gerçekleştiren failler, emniyet güçleri tarafından yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.
Malatya 3.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılaması devam eden dosyanın, bugün 2.celsesi görülmüştür. Mahkeme heyeti ;
-Müşteki beyanları
-Sanıkların, silahlı eyleme yönelik tape kayıtları,
-Mevcut delil durumları,
-Suçu ikrar eden sanıkların bulunması ve bunlara ek olarak, sanıkların suçu işlediğine yönelik  “ yeterli delil ve somut şüphe” bulunmasına karşın tahliyelerine karar vermiştir.


 Malatya 3.Ağır Ceza Mahkemesi vermiş olduğu  “kanuna aykırı ve garabet “ kararla, adalete ve kanuna olan güveni ayaklar altına almıştır. Tüm futbolcuların, idari ve teknik personelin, kulüp binasında bulunduğu esnada, kulüp binasının kurşunlanması; mahkeme yargıçları  tarafından hayatın olağan akışı içinde değerlendirilerek tahliye kararı verilmiştir. Malatya 3.Ağır Ceza Mahkemesinin vermiş olduğu bu talihsiz karar, geleceğe yönelik olarak sorunları beraberinde getirecektir. Toplumsal bir olgu olan suç unsurun karşılıksız bırakılması, futbolun paydaşlarını tehlike ile yüz yüze bırakacaktır.Yeni Malatya Spor Kulübüne karşı yapılan silahlı eylem ve tahliye kararı karşısında ilgili yargıçlara şu soruyu sormak isteriz ;
"Malatya’nın en büyük sivil toplum örgütü olan Yeni Malatya Spor Kulübüne gerçekleştirilen silahlı eylemin, cezai karşılığı için futbolcu ya da yöneticilerin ölmesi mi gerekir? “
 14/05/2019 tarihinde verilmiş olan “kanuna aykırı ve garabet “ kararın takipçisi olacağımızı , tüm kanuni haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna  beyan ederiz.
Yeni Malatya Spor Kulübü”

 

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kaplanların, gözü, Aslanlar’da, ve, E.Y., Malatyaspor’un, gündeminde, olanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı