Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 13:45
 
Kendilerini Suriyelilere polis olarak tanıttılar; cezaevini boyladılar
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Emniyetinden suç ve suçlulara af yok…Asayiş ekipleri kısa sürede bir çok olayı aydınlatıp suçluları adalete teslim etti.
Asayiş Haberi
Kendilerini Suriyelilere polis olarak tanıttılar; cezaevini boyladılar

Kendilerini Suriyelilere polis olarak tanıttılar;

Cezaevini boyladılar...

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama aynen şöyle “Malatya halkımızın huzur ve güvenliğini en üst seviyede tesis etmek, Kamu düzenini sağlamak suç ve suçlularla etkin mücadele amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir. Bu kapsamda;

Meydana gelen Kasten Yaralama Olayının şüphelileri (2) şahıs olayda kullanılan suç aleti ile birlikte yakalanmış olup gerekli işlemlere başlanılmıştır.

İlimizde faaliyet gösteren bir iş yerini 1200 TL Banka dekontu üzerinden dolandıran, Nitelikli Dolandırıcılık şüphelisi yapılan araştırmada tespit edilerek yakalanmış hakkında gerekli tahkikata başlanmıştır.

Resim

Bir İkamette meydana gelen Hırsızlık konusuyla ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olarak yapılan çalışmada Hırsızlık olayını gerçekleştiren 2 şüpheli yakalanmış, şahıslardan biri çıkarıldığı mahkemece TUTUKLANMIŞTIR.

Kendisini polis olarak tanıtarak Suriye uyruklu aileden iki adet cep telefonu ve bir adet tablet alarak kaçan şüpheliler ekiplerimizin dur ihtarına uymayarak kaçmış yaşanan kovalamaca sonucunda araç çevre yolu kavşağında ağaçlık alanda kaza yaparak durmuş şüpheli şahıslar yakalanarak suça konu iki adet cep telefonu ve bir adet tablet araç içerisinde ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıların 2 ayrı dosyadan Hırsızlık suçundan Malatya sulh ceza mahkemesince arandığı tespit edilmiş olup Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği olarak tahkikata başlanılmıştır. Şüpheli (2) şahıs çıkarıldığı mahkemece TUTUKLANMIŞTIR.

Resim

Ayrıca ekiplerimiz tarafından 3.478 şahsın GBT sorgusu yapılmış, Haklarında çeşitli mahkemelerce yakalama emri bulunan 61 aranan şahıs yakalanmış, 50 yoklama kaçağına tebliğ yapılmış, 6 adet tabanca, 4 adet tüfek, 2 adet kurusıkı, 12 adet kesici alet, 64 adet çeşitli çaplarda fişek, 122.97 gr narkotik madde, 1.150 adet uyuşturucu nitelikli hap ele geçirilmiştir. 54 umuma açık iş yeri kontrol edilerek 2 iş yerine adli işlem yapılmış, 2.513 araç kontrol edilmiş, 137 araca 54.033 TL cezai işlem uygulanmıştır.”

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kendilerini, Suriyelilere, polis, olarak, tanıttılar;, cezaevini, boyladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı