Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 20:39
 
Kıbrıs’da Türk Bayrağını indirmeye çalışan Rum’un sonunu hatırlattı…Oyunlar aynı…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Bugün… Antalya’nın Alanya ilçesinde Türk bayrağını indirmek için direğe tırmanan bir kişiye, vatandaşlar linç girişiminde bulundu.O şahıs gözaltına alındı… O bayrağı indirmek isteyen Rum’da vardı…
Dünya Haberi
Kıbrıs’da Türk Bayrağını indirmeye çalışan Rum’un sonunu hatırlattı…Oyunlar aynı…

Kıbrıs’da Türk Bayrağını indirmeye çalışan Rum’un sonunu hatırlattı…Oyunlar aynı…
Onu hatırlattı…
Bu yazımda o günde yani 1996 yılında…Bir anıyı anlatacağım…Ve hemen o anıyı anlatmadan önce şunu diyeceğim…
Türk bayrağını indirmek isteyen…Rum’u tek kurşunla ensesinden vuran Malatyalı ve candan da bir kardeşim…
O anı anlatırken bana şunları söyledi:
“Allah’ım bana 2’nci mermiyi attırma”
Rum’u tek mermi ile vurmuştu…
O gün ki oyunlar…Bugün ki oyunlar hep aynı…
Türk’ün üzerinde oyun kuranları sonu hüsran…Diyor ve yazımızı aktarıyorum...
1996 yılında yaşanan olaydır. 

türk bayrağını indirmeye çalışan rumu vuran asker kimdir ile ilgili görsel sonucu
Türk askerinin vurduğu Rum ölmüştür. 11 Ağustos 1996 yılında yolculuğa batı Almanya’dan başlayan; Batı Avrupalı, Rum ve Yunan’lı 8 bin motosikletli Kıbrıs’ta sınırları delip, Türk topraklarına girerek, Türk bayrağını indirip yerine Rum bayrağı çekeceklerini açıklıyorlar. 
Motosikletlilere Rum –Yunan Ortodoks Kiliseleri destek veriyor. En büyük desteği de Rum lider Klerides ve Güney Kıbrıs bisiklet - motosiklet federasyonu başkanı Hagicostas veriyordu.
 ABD büyükelçisi de iki günde bir kundakçı korgeneral’e gelip, “motosikletliler sınırınızı geçip bayrak direğinize bir bez parçası (Rum bayrağını kastediyor) asacaklar, bundan bir şey olmaz” diyormuş. Kundakçı Korgeneral, hem cesur hem de çok zekidir. ABD büyükelçisine diyor ki: “öyleyse Rauf Denktaş bey’den izin alın, ben sessiz kalayım” diyerek onlara zekice bir tuzak kurar fakat bu tuzağa düşmez büyükelçi. der ki: “o zaman KKTC’yi tanımış oluruz”. 

türk bayrağını indirmeye çalışan rumu vuran asker kimdir ile ilgili görsel sonucu
Bunun üzerine Kundakçı Korgeneral, “o halde bizi zorlamayın. bizim sınırımızı geçmeye kalkan kim olursa olsun kurşunlarım. Onun için sakın sınırda bulunan bayrak direğine çıkıp Türk Bayrağı’nı indirmeye ve Rum bayrağı çekmeye yeltenmesinler”. 
Denktaş da “Paşam gerçekten ateş edecek misin? ölüm olursa zor duruma düşeriz” diye endişesini belirtir. 
Korgeneral Kundakçı: “Bütün sorumluluk bendedir. Ne gerekirse onu yapacağım, sınırlarımızı deldirmeyeceğim” der . 
Hasan Kundakçı Korgeneral, Türk askerlerine diyor ki: “Eğer sınırlarımızı bir kişi geçer, bayrağımızı indirirse ben Türkiye’ye dönmem, dönemem. alnıma tabancayı dayar, dokunurum tetiğe”. 
11 ağustos 1996 günü, işin ciddiyetini anlayan 8 bin motosikletliden yarısı bu işlerden vazgeçer, sadece Rum ve Yunanlılar kalır. 

türk bayrağını indirmeye çalışan rumu vuran asker kimdir ile ilgili görsel sonucu
14 ağustos 1996 günü 35-40 fanatik Rum ve Yunanlı, hududumuzu delip bayrağımızı indirmeye kalkınca, bayrak direğine tırmanan bir Rum, Türk bayrağına dokunamadan tek kurşunla yere düşer. Bu fanatiklere destek veren iki İngiliz askeri de kalçalarından vurulur. 
Korgeneral kundakçı: “olaydan on dakika sonra odamda oturuyordum, BM barış gücü komutanı Tuğgeneral ve BM Kurmay başkanı İngiliz Albay geldi: - sayın generalim, çok kötü şeyler oldu. bayrak direğine çıkan bir kişi öldü ve iki de İngiliz askeri kalçasından yaralı, dediler öfke ve telaşla. onlara dedim ki, sizi kaç gündür uyarıyorum. Bu işe mani olabilirdiniz, olmadınız, üstelik o vurulan İngiliz askerleri de motosikletli fanatiği direğe doğru yönelttiler. Engel olabilirlerdi, olmadılar. merak etmeyin albayım biz iki İngiliz askerini uyardık. isteseydik öldürebilirdik, sadece uyardık, öldürmedik. onun için kalçalarından kurşunladık.  
BM kurmay başkanı albay: - ölebilirlerdi generalim, diye yüksek sesle konuştu”. İngiliz albay küstahlaşınca, Kundakçı paşa odadaki havalı tabancayı alır. albaya der ki: “yan taraftaki hedefi yenile”. albay şaşkındır ama hedefi yeniler. 25 metreden 5 el ateş eder, “oku puanları albayım”. puanlar okunur 50 üzerinden 5 kurşun da 49’a isabet edince, konuşan İngiliz albay şaşırır ve susar. Korgeneral Kundakçı devam eder: “Şimdi anladınız mı? Türk bayrağını indirmek isteyeni şah damarından vurup öldürmek istedik, öldürdük. 
Sizin iki İngiliz’i öldürmek istemedik, sadece uyardık”.

Türk bayrağını indirmek isteyen kişi gözaltına alındı

 

(ensonhaber)

Bu olay bundan önceki yaşana olaylar...Hepsi ayn noktadan peydahlanıyor...Oyunlar aynı...Bu halk uyandı...Artık oyuna gelmiyor...

Kurulan tuzakları tuzak kuranların başına geçiriyor...

Ä°lgili resim

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kıbrıs’da, Türk, Bayrağını, indirmeye, çalışan, Rum’un, sonunu, hatırlattı…Oyunlar, aynı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı