Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 14:47
 
Kızılay'a Kurban bağışı daveti; Başkan Soylu Malatya’da rekor bekliyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber…. Hilal Olsun Türkiye sloganıyla Dünya, Türkiye ve Malatya’da da iftarlar veren ihtiyaç sahiplerine el uzatan Kızılay’dan kurban bağışı daveti. Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu ilk bağışı yaptı.
Gündem Haberi
Kızılay'a Kurban bağışı daveti; Başkan Soylu Malatya’da rekor bekliyoruz

Kızılay'a Kurban bağışı daveti;

Başkan Soylu Malatya’da rekor bekliyoruz...

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Ramazan Soylu dahil, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Malatya Kızılay Şubesi harıl harıl çalışıyor. Başkan Ramazan Soylu ve yönetimi gece-gündüz hayır için dur durak bilmede çalışıyor.


BAŞKAN RAMAZAN SOYLU GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ…


Kurban Bayramı'na az bir zaman kala Kızılay, vekaletle kurban kesimi kampanyasına başladı. Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Battalgazi ve Yeşilyurt şube başkanları ile yönetim kurulu üyeleri bugün Nostolaji Kafe’de sabah bir araya geldi. Başkan Soylu gazetecilere açıklamalarda bulunup sorularını cevapladı.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Ramazan Soylu dahil, oturan insanlar, masa, iç mekan ve yiyecek
BAŞKAN RAMAZAN SOYLU VEKALETEN KURBAN FİYATI: 
YURT İÇİ 850 TL, 
YURT DIŞI 750 TL…


Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, Vekalet kurban fiyatları da açıklandı. "Kurban bereketi yıl boyu sürsün. Hilal olsun Türkiye. Kızılay’ın vekaleten Kurban kesimi 2007 yılından bu yana devametmektedir." diyen Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu”Vekaletle kesilen kurban etlerini de konserve olarak bir yıl boyunca 4 milyona yakın ihtiyaç sahibine ulaştırılacak.
Türk Kızılay vekaleten kurban kesim kampanyasını başlattık. Kurban vekalet bedeli yurt içinde 850 TL, yurt dışında ise 725 TL. “

BAŞKAN RAMAZAN SOYLU HAYIRSEVERLERE SESLENDİ…
Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu gazetecilere vekaleten kurban kesimi hakkında açıklamalarda bulunup hayırseverlere de seslendi: ”Bu yılki kampanyamız hayırseverlere "Kurban’ın Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla sesleniyor. Ve Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası 2019 yılında da devam ediyor. 
Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, Kızılay modeli sayesinde kurban etlerini de yüz binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. 


Kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modem kombinalarda, vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek” şeklinde konuştu. Vekalet yapılan kurbanlıkların yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını da belirten Soylu, "Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık, 5 kilo gramlık ve 10 kilo gramlık kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma konservesinin yanı sıra anlık ve aş evlerinde de dağıtımlar yapılacak” 

BAŞKAN SOYLU

“KIZILAY’A NASIL VEKALETEN KURBAN BAĞIŞI YAPACAĞIZ…”
Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, bu konuda da şu açıklamada bulundu"Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılay şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay posta çeki hesabını, mobil bağış uygulamasını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekaletlerini verebilecekler. 
Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekalet sahipleri, 4 taksit imkanından da yararlanabilecekler” 
MALATYA’DA İLK BAĞIŞ SOYLU’DAN…


Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, ilk vekaleten kurban bağışını gazetecilerin huzurunda yaptı.
SOYLU MALATYA’DA REKOR BAĞIŞ BEKLİYOTUZ…
Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, vekaleten kurban bağışı noktasında da Malatyalı hayırseverlerden rekor beklediklerini ifade etti.

VAGON ONARIM TÜRK KIZILAY’A GEÇTİ…

Bir gazetecinin sorusu üzerine Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, Vagon Onarım Fabrikasının Türk Kızılay’ına geçtiğini ifade edip “Buraya dünyanın ve Türkiye’nin en önemli en büyük tesisini kazandıracağız. Çalışmalar devam ediyor” şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kızılay'a, Kurban, bağışı, daveti;, Başkan, Soylu, Malatya’da, rekor, bekliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı