Haber Detayı
02 Kasım 2017 - Perşembe 14:28
 
Kızılay Haftası Malatya’da da etkinliklerle kutlanıyor
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay Haftası çeşitli etkinliklerle Malatya’da da kutlanıyor. 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arası kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla, Kızılay Malatya Şube Başkanlığı tarafından çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Hafta nedeniyle çeşitli programlar gerçekleştirildi.
Yaşam Haberi
Kızılay Haftası Malatya’da da etkinliklerle kutlanıyor

KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR
Bu kapsamda okullar ziyaret edilerek, Türk Kızılayı’nı çalışmalarını anlatarak kıyafet ve gıda kolisi yardımlarımız ilk yardım eğitimleri ve kan bağışı ile ilgili bilgilendirmeler yapılıyor.


Kızılay Malatya Şubesi Başkanı Av. M. Umut Yalçın Kızılay haftası etkinlikleri ile ilgili olarak;
“Kızılay çok büyük bir ailedir bu büyük ailemiz her geçen gün büyümeye devam ediyor yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri ile dünya kamuoyunda tartışılmaz bir yere sahiptir. Yapılan çalışmaların anlatılması insanların haberdar olması yapılacak olan çalışmalara sağlanacak desteklerin artması anlamına gelir.


Kızılay Haftası kapsamında şube başkanlığı olarak okul sunumları yaparak Kızılay tanıtımları Kan bağış organizasyonları düzenleyerek ihtiyaç duyulan kan bağışı vurgusu, İlk Yardım Eğitim ve Seminerleri, kıyafet yardımları ve gıda yardımlarında bulunarak ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünün gülmesini sağlıyoruz. Bu haftaya özel olarak değil her an ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya ve onların yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.
Türkiye’nin uluslararası bir markası olan Türk Kızılayı bu yolda 05.11.2017-11.11.2017 tarihleri arasında Antalya’da ev sahipliğini yapacağımız Uluslararası Kızılay Kızılhaç Federasyonu seçiminde başkanlığa da aday hale gelmiştir. Bunlar dünyadaki gücümüzün de göstergesidir.”İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Kızılay, Haftası, Malatya’da, da, etkinliklerle, kutlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı