Kızılay’ın 3 bin işsize umut olan; üssü için Büyükşehir seferber
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 17:09
 
Kızılay’ın 3 bin işsize umut olan; üssü için Büyükşehir seferber
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk Kızılay’ından Dev Eser…Yılların sorunu…Çürümeye yüz tutan Vagon Onarım Fabrikası alanında üretim merkezlerinden sona doğru.
Teknoloji Haberi
 Kızılay’ın 3 bin işsize umut olan;  üssü için Büyükşehir seferber

Kızılay’ın 3 bin işsize umut olan;

üssü için Büyükşehir seferber...

Türk Kızılay’ının Malatyalı Başkanı Kerem Kınık, Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan Dev eseri Malatya’ya kazandırdı.

Kınık Gürkan'ı ziyaret etti - Malatya Net Haber

Bugün Gazeteciler dev üretim üssünü gezdi.

Malatya’nın kanayan yaralarından biri olan Vagon Onarım Fabrikası, Kızılay için dönüştürülüyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalara başından beri destek olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Selahattin Gürkan’ın direktifleri ile şimdi de Kızılay’ın bölgedeki en büyük ve güçlü merkezi olacak üretim tesisi için alt yapı ve yol açma-asfaltlama işini yapıyor. Bu maliyetin 10 milyon TL’yi aştığı ifade edildi.

Vagon Onarım Fabrikası alanında, prefabrik konut üretimi fabrikası, tekstil ve Kızılay’ın ihtiyaç duyduğu çadır ve ekipmanların üretileceği fabrika, lojistik merkezin yer yer alıyor.

Kızılay Genel Merkezi Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Yalçın, Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Kızılay Sistem Yapı A.Ş Üretim Müdürü Mustafa Kaya ve diğer görevliler gazetecilerin yanı sıra Malatya Büyükşehir belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş ile Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlı Mehmet Mert’i ağırladılar.

Önce çalışmalar anlatıldı. Yapılan çalışmalar ve tesisler gezildi.

Ardından gazetecilere açıklamalar yapıldı.

Kızılay Genel Merkezi Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Yalçın, Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Kızılay Sistem Yapı A.Ş Üretim Müdürü Mustafa Kaya ve diğer görevliler gazetecilerin yanı sıra Malatya Büyükşehir belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş ile Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlı Mehmet Mert’i

Şu ana kadar çalışmalar konusunda ifadelerde bulundular .Malatya Türk Kızılay’ın üretim üssü haline geliyor.

Malatya’da 40 yılı aşkındır atıl vaziyette bulunan çürüyen ve deprem de de hasar gören Vagon Onarım Fabrikası alanı, Türk Kızılay’ın dev yatırımı ile üretim üssü haline geliyor.

Türk Kızılay’ın yatırımı ile Malatya’nın da kaderi değişecek. Tesisler tamamen  tamamlandığında 3 bin insana iş kapısı açılmış olacak.

Üretim üssü ile bölgenin de kaderi değişecek.

Bölgeye kurulan 4 fabrika ile Kızılay’ın üretim üssü haline gelecek Malatya’da üretilecek çelik konteynerler başta olmak üzere çadır ve tekstil ürünleri dünyaya ithal edilecek. Bölge ekonomisine de yükselişe geçecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluruyla Vagon Onarım Fabrikası alanının Türk Kızılay’a verilmesi ile dev üretim üssünde sona gelindi.

Türk Kızılay’ın dev üretim üssünde çalışmalar kesintisiz devam ediyor.

Malatya kayısı da olduğu gibi, 2021 yılı itibariyle çelik konteyner barınma sistemleri ihracatı ile de adından söz ettirecek.

Dünya da Kızılhaç ve BM’nin de istekleri artık Malatya’daki Türk Kızılay’ı üretim üssünden karşılanacak.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: , Kızılay’ın, 3, bin, işsize, umut, olan;, , üssü, için, Büyükşehir, seferber,
Yorumlar
Haber Yazılımı