Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 16:41
 
Kızılay'ın Ramazan ayında'da yardımlarına devam ediyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk Kızılay’ının yaptığı yardımlar konusunda açıklama yapan Türk Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu; Ramazan ayı münasebeti ile vatandaşlara ayni yardımlarının devam ettiğini söyledi.
Yaşam Haberi
Kızılay'ın Ramazan ayında'da yardımlarına devam ediyor

Türk Kızılayı Malatya Şubesinin;

Ramazan ayında'da yardımlarına devam ediyor
Türk Kızılayı olarak vatandaşların kan ihtiyaçlarının karşılanması rolünün yanı sıra büyük bir hayır kurumu olduklarını ifade eden Soyhlu; yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve yiyecek yardımı yaptıklarını, Ramazan ayında da bu yardımların arttığını belirtti.

Hayırsever vatandaşların yaptıkları bağışları ihtiyaç sahibi kişilerle buluşturduklarını; gerçek ihtiyaç sahiplerini hassasiyetle tespit edip, yardımları yerine ulaştırdıklarını söyledi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında Malatya Park AVM içinde bulunan Migros Market ve Çevre yolu üzerinde Taner Kız Öğrenci Yurdu altında bulunan Bizim Markette yardım stantları açtıklarını, bu stantlarda bağışçıların yardımlarını toplayıp, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolisi olarak ulaştırdıklarını ifade etti. 


Ramazan ayının toplumda yaşattığı yardımlaşma duygusunun, gıda yardımı kolisi dağıtımında da büyük bir talebe sebep olduğunu, yardımsever vatandaşların gösterdiği bu yoğun ilgiden memnun olduklarını ve gıda kolilerini hassasiyetle ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırmaya devam edeceklerini söyledi.

Yardımsever tüm vatandaşlarımızın Migros Market ve Bizim Markette bulunan Türk Kızılay stantlarına uğrayarak gıda kolisi almaları çağrısında bulundu.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kızılay'ın, Ramazan, ayında'da, yardımlarına, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı