Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 03:07
 
Kızılay Malatya’da Ramazan Soylu ile harıl harıl gönüllere dokunuyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk Kızılay’ı Malatya’da Başkan Ramazan Soylu ve ekibi ile gönüllere dokunuyor…Bu kez karlı yollar çetin şartlarda aşılıp minik öğrencilere yardımlar ulaştırıldı.
Yaşam Haberi
Kızılay Malatya’da Ramazan Soylu ile harıl harıl gönüllere dokunuyor

Kızılay Malatya’da Ramazan Soylu ile;

Garıl harıl gönüllere ve yüreklere dokunuyor...


Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, ekibinde Cuma Avcı, Şükrü Özmarasalı ye diğer görevlilerle yardım için yollara düşüldü.


Bu kez Hekimhan ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi Yatılı Bölge Orta Okulunda öğrencilere başta giyim olmak üzere çeşitli hediyeler dağıtıldı. “Alan el-veren el”  gönüllere dokundu. 

YATILI BÖLGE ORTAOKULUNDA GÖNÜLLERE VE YÜREKLERE DOKUNULDU...


Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, Kurşunlu Yatılı Bölge Ortaokulu Okul Müdürü Mesut Ulutaş,  Hekimhan belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hasan Levent, Kurşunlu Mahalle Muhtarı Hüseyin Gider, Güçlü Mahalle Muhtarı Hulusi Yazgan, Kurşunlu ve Çevre Köyleri Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Evren ile diğer görevlilerin de katılımı ile toplam 200’e yakın öğrenci giydirilip çeşitli hediyeler takdim edildi.
Kızılay’ın gönüllere dokunması ile mutluluk tablosu ortaya çıktı.

BAŞKAN RAMAZAN SOYLU'DAN ANLMLI SÖZLER...
“Bizler de gurbette öğrencilik yaptık, bizler de o yollardan geçtik; bizler de bin bir zorluklarla okuduk, okumaya çalıştık. Şimdi şartlar değişti, o dönemde yardımseverlerin yardımları bizlerin gönüllerini ısıtırken,

şimdi biz de Kızılay gibi köklü bir kurum çatısı altında gönüllere dokunmaya, yürekleri ısıtmaya gayret ediyoruz. 
Bu giysi yardımımız da o minvalde yapılan rutin bir yardım.

Yapılan yardımların duyurulması pek hoş karşılanmaz fakat Kızılay artık kabuğunu kırdı ve her gün ülkemizin ve hatta dünyanın pek çok yerinde bu gibi yardımlara öncülük ediyor. Biz de Kızılay’ın Malatya Şubesi olarak yeni dönemde bu gibi rutin yardımlarımızın yanı sıra hiç yapılmayanı yapmaya gayret edecek, yürekleri ve bedenleri ısıtacağız inşallah” dedi

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Mesut Ulutaş dahil, iç mekan

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kızılay, Malatya’da, Ramazan, Soylu, ile, harıl, harıl, gönüllere, dokunuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı