Haber Detayı
25 Nisan 2017 - Salı 18:51
 
Komutanlar Sincar Operasyonunu saniye saniye böyle takip etti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Türk Silahlı Kuvvetlerinin Sincar'daki terör noktalarına ilk kez düzenlediği operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Savaş uçakları eş zamanlı başlattıkları harekat kapsamında bir saat boyunca terör örgütüne ait hedefleri vurdu. Harekatla Sincar Dağı'ndaki 20, Karaçok Dağı'ndaki 19 hedef vuruldu. Komutanlar saniye saniye operasyonu takip etti.
Dünya Haberi
Komutanlar Sincar Operasyonunu saniye saniye böyle takip etti

Komutanlar Sincar Operasyonunu saniye saniye böyle takip etti...
Hedefler arasında teröristlerin kullandığı barınakların yanı sıra haberleşme merkezi, mühimmat depoları ve komuta merkezi de yer aldı.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin hava harekatı, komuta kademesi tarafından da yakından takip edildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki merkezden harekatı anbean takip edip bilgi aldı. 

Merkezde Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar da hazır bulundu. Konuyla ilgili fotoğraf ve görüntüler Genelkurmay Başkanlığınca paylaşıldı.
Operasyonu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ünal'ın Genelkurmay Karargahı'ndaki harekat merkezinden saniye saniye takip etti.
TSK’da yapılan açıklama ise şöyle:


“Bölücü terör örgütü PKK ve bu örgütün Suriye ve Irak’taki uzantıları tarafından, Suriye ve Irak kuzeyi, ülkemize terörist, silah, mühimmat ve patlayıcı madde aktarılması maksadıyla; özellikle son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.
Bu bölgelerden ülkemize sızdırılan teröristler ve aktarılan silah ve malzemeler, hudut karakollarımıza yönelik taciz ve saldırılarda ve son olarak da Diyarbakır’da tünel kazılarak toplu yıkım ve ölümleri amaçlayan bir terör eyleminde kullanılmıştır.


BTÖ tarafından yurt içinde kahraman silah arkadaşlarımızın, güvenlik görevlilerimizin, güvenlik korucularımızın ve vatandaşlarımızın şehit olmasına ve yaralanmasına sebep olan terör eylemlerinin gerçekleştirilmesinde ve desteklenmesinde kullanılan Irak kuzeyi/Sincar Dağı, Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgeleri tam anlamıyla birer terör yuvasına dönüşmüştür.


Ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliğine kast eden bu terör yuvalarının yok edilmesi maksadıyla; uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız kapsamında 25 Nisan 2017 günü saat 02.00’de, Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine hava harekâtı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur.


Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin tüm unsurları tarafından, bölücü terör örgütüne karşı gerek ülke sınırları içinde gerek sınır ötesinde etkin ve kapsamlı terörle mücadele harekâtı büyük bir azim ve kararlılıkla yürütülmektedir. Operasyonlar, bundan sonra da en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam ettirilecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Komutanlar, Sincar, Operasyonunu, saniye, saniye, böyle, takip, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı