Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 01:29
 
Kudüs’ün İsrail tarafından gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da cuma günü İslam İşbirliği Teşkilatı’nı olağanüstü zirve toplantısını gerçekleştireceklerini hatırlattı. Ardından Yenikapı Meydanı’nda büyük bir miting düzenleyeceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü de Diyarbakır’da bir miting yapılacağını ve bu mitinglerde dünyaya sesleneceklerini söyledi.
Dünya Haberi
Kudüs’ün İsrail tarafından gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz

“Kudüs’ün İsrail tarafından gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde şehit aileleri ile iftarda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, Filistin’de masum insanlara yönelik büyük bir insanlık suçu işlendiğini vurgulayarak, “Tüm dünya gözünü yumsa da, biz İsrail zulmüne rıza göstermeyeceğiz. Filistinli kardeşlerimizin sadece kalbimizde değil tüm imkânlarımızla yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Kudüs’ün İsrail tarafından gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayının ilk iftar sofrasında şehit yakınları ve gaziler ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen iftar programında Cumhurbaşkanı Erdoğan, davetlilere hitaben bir konuşma yaptı.

“TÜRK MİLLETİ, TARİH BOYUNCA ŞEHİT VE GAZİLERİNİN AÇTIĞI YOLDA İLERLEDİ”

Terörle mücadelede ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlara Allah’tan rahmet; şehit yakınlarına sabır, gazilere de sıhhat ve afiyet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitlik ve gaziliğin İslam inancında ve kültüründeki önemine değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir insanın kendi canını millet, ezan, bayrak, vatan gibi ulvi değerler için feda etmeyi göze alması, bu uğurda mücadele etmesi, yaralanması ve ölmesi karşısında ancak saygı duyulabilir” diye konuştu.

Türk milletinin tarih boyunca şehitlerinin ve gazilerinin açtığı yolda ilerleyerek coğrafyalar fethedip devletler kurduğuna ve en zor dönemlerinde bile ayakta kalmayı başardığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin 1071’den itibaren süren yolculuğunun bir asır önce kesilmek istendiğini; ancak milletin Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda bu saldırıyı püskürttüğünü söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin, milletin istiklal ve istikbaline yönelik en son saldırı olduğunu; ancak milletle tek yürek ve tek yumruk olarak bu alçak girişimi başarısızlığa uğrattıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk milleti 15 Temmuz’da tarih sayfalarında kaldığı sanılan dirayetini, cesaretini, imanını bugün de en güçlü şekilde muhafaza ettiğini göstermiştir” dedi.

“ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZE HER ALANDA ÇOK ÖNEMLİ İMKÂNLAR SAĞLIYORUZ”

Şehit yakınlığı ve gazilik unvanların, en büyük şeref ve iftihar vesilesi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin vefasını göstermek için şehit yakınlarına ve gazilere her alanda çok önemli imkânlar sağladıklarını, eğitimden istihdama, sağlıktan iaşelerine kadar hiçbir konuda mağdur olmamaları için gereken her türlü tedbiri aldıklarını kaydetti.

Şehit yakınlarına ve gazilere, bu sıfatların kendilerine yüklediği önemli sorumluluklarının olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerin bu sıfatın vakarına uygun hareket etmesi, hem şehitlerimize olan minnetimiz, hem de gazilik sıfatına olan saygımız sebebiyle çok önemlidir” dedi.

Şehit yakınlarından ve gazilerden, bu ülkenin en ulvi değerlerinin sembollerini temsil ettiklerini unutmamalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu sıfatla yapacağınız her hata, sergileyeceğiniz her olumsuz davranış temsilcisi olduğunuz değerlere zarar verecektir. Şehitlerimizin aziz ruhlarını muazzep etmeye, gazilik onurunu zedelemeye hiçbirimizin hakkı yoktur” şeklinde konuştu.

Özgürlüğün, vatanın, bu uğurda mücadele etmenin kıymetini en iyi Türk milletinin bildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Filistin’de, tek suçları binlerce yıldır üzerinde yaşadıkları topraklardaki haklarını savunmak olan masum insanlara yönelik işlenen büyük bir insanlık suçuyla karşı karşıya olunduğuna dikkat çekti.

“AMERİKA’NIN BÜYÜKELÇİLİĞİNİ KUDÜS’E TAŞIMA KARARI İSRAİL YÖNETİMİNİ ADETA AZDIRMIŞTIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “İsrail’in hak, hukuk, adalet, insanlık tanımayan saldırıları sebebiyle yarım asrı aşkın süredir huzur yüzü görmeyen Filistinliler bir kez daha zulme maruz kaldılar. Amerika’nın büyükelçiliğini, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası kurumların kararlarını hiçe sayarcasına Kudüs’e taşıma kararı İsrail yönetimini adeta azdırmıştır. İsrail askerleri topraklarını savunmak dışında hiçbir amaçları olmayan, asla silaha, şiddete, zorbalığa başvurmayan masum Filistinlileri özellikle hedef göstererek çocuk, engelli, yaşlı, kadın demeden katlediyor. Dünyanın bir başka yerinde yaşansa, tüm uluslararası kurumların, tüm devletlerin ayağa kalkacağı bu saldırı, İsrail tarafından Filistinlilere uygulandığında maalesef büyük bir aymazlıkla karşılanmıştır.”

Türkiye’nin girişimleri, İslam coğrafyasındaki mazlum halkların yürek yakan isyanları ve kimi vicdanlı Batılıların itirazları dışında, bu trajediye sadece seyirci kalındığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm dünya gözünü yumsa da, biz İsrail zulmüne rıza göstermeyeceğiz. Filistinli kardeşlerimizin sadece kalbimizde değil tüm imkânlarımızla yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Kudüs’ün İsrail tarafından gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz” vurgusunda bulundu.

“FİLİSTİNLİLERLE DAYANIŞMA İÇİNDE OLMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Uzun zamandır işgal altındaki Filistin topraklarının, özgür Filistin devletinin sınırları içinde huzura ve güvene kavuşacağı günlere kadar, Filistinlilerin mücadelesini destekleyeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yanlarında kim olursa olsun İsrail yönetiminin uyguladığı teröre, döktüğü kana, yaptığı haksızlıklara karşı mücadele eden Filistinlilerle dayanışma içinde olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” sözlerine yer verdi.

Son hadisede, henüz olaylar başlamadan önce, İsrail yönetimini sağduyulu davranması konusunda ikaz ettiklerini, buna rağmen katliam başlayınca, tüm uluslararası ve insani mekanizmaları harekete geçirdiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunun bu konuyu özel olarak ele alması için girişimlere başladıklarını, BM Güvenlik Konseyi üyelerini daha etkili şekilde harekete geçirmeye çalıştıklarını aktardı.

“Kudüs’ün İsrail tarafından gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz”

Olayların başlamasının ardından pek çok ülke liderini aradığını, temaslarını bu gece ve yarın da süreceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da cuma günü İslam İşbirliği Teşkilatı’nı olağanüstü zirve toplantısını gerçekleştireceklerini hatırlattı. Ardından Yenikapı Meydanı’nda büyük bir miting düzenleyeceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü de Diyarbakır’da bir miting yapılacağını ve bu mitinglerde dünyaya sesleneceklerini söyledi.

“AMERİKA VE İSRAİL’DEKİ BÜYÜKELÇİLERİMİZİ İSTİŞARELER İÇİN ANKARA’YA ÇAĞIRDIK”

Filistinlilerle dayanışma ve şehitlere saygı maksadıyla 3 gün süreyle ülke genelinde yas ilan ettiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ekledi: “Yaralıların tahliyesi için Genelkurmay Başkanlığımız, Dışişleri Bakanlığımız ve AFAD Başkanlığımız yoğun çaba gösteriyor. İsrail’in engellemelerine rağmen bu çabalarımızdan vazgeçmiyoruz. Amerika ve İsrail’deki büyükelçilerimizi istişareler için Ankara’ya çağırdık. İsrail’in Ankara Büyükelçisine de ülkesine gitmesini tavsiye ettik ve gitti. Ramazan ayı boyunca Filistinli mülteciler için tüm İslam ülkelerini kapsayan büyük bir yardım kampanyası yürütülecek.”

Filistin meselesinin, sadece bir toplumun topraklarını ve izzetini koruma mücadelesi olmadığının, aynı zamanda tüm insanlık ve onları temsil eden uluslararası kurumlar için de bir imtihan olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ana kadar bu imtihanın çok kötü geçtiğini dile getirdi.

İsrail’in hukuk tanımaz, hak ve adalet bilmez, şımarık, küstah, insanlık dışı uygulamalarına karşı sesiz kalınmasının, çok tehlikeli bir kapının açılması anlamına geleceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Bosna’da, Afrika’da, Somali’de, yakın zamanda Irak ve Suriye’de kötü imtihanlar veren uluslararası sistemin, Filistin’deki tavrıyla intihar ettiğini diye getirdi.

“DÜNYA HIZLA HAYDUTLUĞUN HÂKİM OLDUĞU BİR KAOSA DOĞRU SÜRÜKLENECEK”

“Şayet İsrail zorbalığına daha fazla sessiz kalınırsa, dünya hızla haydutluğun hâkim olduğu bir kaosa doğru sürüklenecektir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, güçlü olanın istediğini aldığı, mazlum olanın ise hep kaybettiği böyle bir düzenin, insanlığın sonu demek olacağını ve Türkiye olarak bu kötü gidişe itiraz ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bedeli ne olursa olsun, sonuna kadar hakkın, hakikatin, mazlumun yanında yer alacağız. Bizim için bu tavır konjonktürel değil, ilkeseldir. Aynı tavrı Suriye konusunda da, Irak konusunda da, Somali konusunda da, Bosna konusunda da, Kırım konusunda da, Karabağ konusunda da gösteriyoruz. Bugüne kadar mazlumun kimliğine hiç bakmadık, bakmayacağız. Dünyanın 17. büyük ekonomisi olmamıza rağmen insani yardımlarda millî gelire oranla dünyada birinci sırada yer almamızın sebebi işte budur. Canlarını ve namuslarını kurtarmak için ülkemize sığınan 3,5 milyon Suriyeliye yıllardır ev sahipliği yapmamızın sebebi işte bu yaklaşımdır. İstikrarsızlığın ve açlığın pençesinde kıvranan Somali’de yaklaşık bir milyar dolarlık bir destekle tüm dünyaya örnek olacak bir kalkınma modelini hayata geçirmemizin sebebi işte bu insani davranıştır.”

“TÜM İNSANLIĞIN MUTLULUĞU VE REFAHINI SAĞLAYANA KADAR BU YOLDAN DÖNMEYECEĞİZ”

Filistinlilerin de aynı sebeple yanlarında olduklarının ve ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek, aynı sebeple uluslararası sistemi adalete davet ettiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ecdadımız böyle yapmıştı, biz de aynı yoldan ilerliyoruz. İnşallah kendimizden başlayarak tüm kardeşlerimizin, tüm insanlığın mutluluğu ve refahını sağlayana kadar bu yoldan dönmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son 5 yılda darbe girişimi ve terör örgütlerinin kullanılması dâhil, her türlü alçaklığın kullanılarak Türkiye’nin istikrar ve güven ortamının tehdit edildiğine, Türkiye’nin güney sınırları boyunca bir terör koridoru oluşturulmaya çalışıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevcut sistemle sorunların üstesinden gelmenin giderek zorlaştığını gördüklerini, bu yüzden de ülkenin yeni bir yönetim sistemine ihtiyaç duyduğunu yüksek sesle dile getirdiklerini söyledi.

15 Temmuz sürecinin, Türkiye’de pek çok mesele gibi, siyasetin önceliklerini ve duruşunu da değiştirdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl 16 Nisan’daki halk oylamasının ardından yaşananların ise kendilerini 24 Haziran’da yapılacak bir erken seçimle karşı karşıya bıraktığını ifade etti.

“ESKİ TÜRKİYE’NİN HASTALIKLARINI HORTLATMAK İÇİN UĞRAŞANLARA ASLA İZİN VERMEYECEĞİNİZE İNANIYORUM”

Seçimin şimdiden Türkiye’ye ve millete hayırlı olması temennisinde bulunan ve seçimin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin, tüm kuralları ve kurumlarıyla işlemeye başlayacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Milletimiz bugüne kadar olduğu gibi 24 Haziran’da da iradesini serbestçe sandığa yansıtacaktır. Biz millî iradenin üzerinde hiçbir güç tanımadık, tanımıyoruz. Ülkemizin yeni bir döneme adım atacağı 24 Haziran seçimlerinde milletimizin yine en doğru kararı vereceğinden şüphem yoktur. Sizlerden ülkemizin demokrasiden ekonomiye her alandaki umutlarını ifade eden 2023 hedeflerine sahip çıkmanızı özellikle rica ediyorum. Eski Türkiye’nin hastalıklarını hortlatmak için uğraşanlara asla izin vermeyeceğinize inanıyorum. Türkiye’yi yeniden istikrarsızlığa, çekişmenin, kısır kavgaların tuzağına çekmek isteyenlere itibar etmeyeceğinizi biliyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını, misafirlerinin Ramazan ayını kutlayarak ve yaptıkları ibadet, dua, hayır ve hasenatın kabul olması temennisiyle tamamladı.

“26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, ikinci kurucu meclistir”

AK Parti milletvekilleri ile iftarda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Sizler, başka partilerde her biri kriz sebebi olan değişimleri suhuletle gerçekleştirdiniz. Sizler, darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Sizler, terör örgütlerine sınırlarımız içinde ve dışında dünyayı dar ettiniz. Sizler, herkesin hayalini gerçeğe dönüştürüp ülkemizi yeni bir yönetim sistemine kavuşturdunuz. Kurucu sıfatını siz hak etmeyeceksiniz de, kimler hak edecek?” dedi.

“26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, ikinci kurucu meclistir”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti milletvekilleri ile iftar programında bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen iftar programında, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım 2015 seçimlerinin ardından istikrar ve güvenin sembolü olarak göreve başlayan 26. Dönem milletvekillerinin tarihî görevleri başarıyla yerine getirdiklerini söyledi.

“26. DÖNEM AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ TERÖRLE MÜCADELEDE MİLLET VE DEVLETİN YANINDA YER ALDI”

26. Dönem AK Parti milletvekillerinin Türkiye’nin terörle mücadelesinde millet ve devletin yanında yer aldığını, parti içindeki nöbet değişimini örnek bir dirayetle gerçekleştirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde, millî iradeyi temsil görevi için Meclis’e koşarak, darbecileri şaşırttığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle şaşırdılar ki, üzerinize bomba yağdıracak kadar muvazeneyi kaybettiler. Buna rağmen, sokakları darbecilere dar eden milletimizin vekâletine halel getirmeyerek sonuna kadar direndiniz ve başardınız” diye konuştu.

Yurt içinde ve yurt dışında terör örgütlerine en büyük darbenin bu dönemde vurulduğuna, aynı zamanda Türkiye’yi yeni bir yönetim sistemine kavuşturacak adımların da bu dönemde atıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerine, “Bunun için gereken Anayasa değişikliğini, tüm provakatif çabalara rağmen, kararlılıkla Genel Kurul’dan geçirip milletimizin onayına sundunuz. Bu süreçte, Meclis’te ortaya koyduğunuz birlik, beraberlik, dayanışma gerçekten takdire şayandı” şeklinde konuştu.

Bu dönemde yaşanan belli başlı gelişmelere de değinerek, milletvekillerine “Sadece başlıklarıyla anlatmanın dahi insanı heyecanlandırdığı tüm bu başarıları, sizler, Meclis’teki gayretlerinizle adeta ilmik ilmik ördünüz” şeklinde hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de her biri reform mahiyetinde pek çok kanun tasarısı ve teklifinin, komisyonlarda tartışılarak ve genel kurulda görüşülerek hayata geçirildiğini hatırlattı.

“ERKEN SEÇİM FISILTISI, ADETA TÜPTEN ÇIKAN MACUN GİBİDİR”

16 Nisan’daki Anayasa değişikliğine göre mahalli seçimlerin 2019 Mart’ında, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ise 2019’un Kasım’ında yapılmasının kararlaştırıldığını, kendilerinin de çalışmalarını bu takvime göre yürüttüklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Tabii bu süreçte, ana muhalefet partisi sık sık bize meydan okuyup erken seçim çağrısı yapıyordu. Ana muhalefetin başındaki zatın kalitesizliğini, riyakârlığını iyi bildiğimiz için, bu çağrılara çok da itibar etmedik. Ancak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, çok farklı gerekçelerle böyle bir çağrıda bulununca, artık bu duruma daha fazla kayıtsız kalamayacağımızı gördük. Erken seçim fısıltısı, adeta tüpten çıkan macun gibidir; bir daha eski duruma döndürülemez.”

Erken seçim çağrısı, Cumhur İttifakında birlikte oldukları partiden geldiği için, bir karar verme mecburiyetiyle karşı karşıya kaldıklarını, yaptıkları istişarelerin ve görüşmelerin sonrasında bu konuyu ülkenin gündeminden bir an önce çıkartmaya karar verdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizler, henüz 1,5 yılınız olmasına rağmen, ülkemiz ve milletimiz için bir kez daha fedakârlık yaparak, erken seçim kararını aldınız ve süreci başlattınız” diye konuştu.

“SİZLER, ÜLKEMİZİ YENİ BİR YÖNETİM SİSTEMİNE KAVUŞTURDUNUZ”

“Benim gözümde 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, birinci Meclis’ten sonraki ikinci kurucu Meclis’tir” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizler, başka partilerde her biri kriz sebebi olan değişimleri suhuletle gerçekleştirdiniz. Sizler, darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Sizler, terör örgütlerine sınırlarımız içinde ve dışında dünyayı dar ettiniz. Sizler, herkesin hayalini gerçeğe dönüştürüp ülkemizi yeni bir yönetim sistemine kavuşturdunuz. Kurucu sıfatını siz hak etmeyeceksiniz de, kimler hak edecek?” dedi.

26. Dönem olarak, önlerinde son ve çok hayati bir imtihanın daha olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu imtihan, 24 Haziran seçimlerini, hem milletvekilliğinde, hem cumhurbaşkanlığında başarıyla tamamlamaktır” diye ekledi.

“24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE, DİĞER TÜM SEÇİMLERDEN DAHA ÇOK ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milletimize ve kendimize olan güvenimiz sayesinde, hiçbir mecburiyetimiz olmadığı hâlde, başarı çıtasını sürekli yükselttik. Cumhurbaşkanlığı görevine, en çok oyu alanın değil, oyların yarıdan fazlasını alanın seçilmesi şartını biz getirdik. Çünkü biz, ülkemizin sorunlarının ancak, milletimizin kahir ekseriyetinin sahip çıktığı, kendi temsilcisi olarak gördüğü bir cumhurbaşkanının yönetiminde çözülebileceğine inanıyoruz. Hayatımızda ne seçimden, ne de seçim başarısının çıtasının yüksekliğinden kaçtık. İşte bu sebeple, 24 Haziran seçimlerinde, diğer tüm seçimlerden daha çok çalışmak zorundayız. Türkiye’yi bu yeni yönetim sistemine kavuşturmak için çok çalıştık. Şimdi, tam da bu çabalarımızın semeresini göreceğimiz bir dönemde, herhangi bir aksiliğe meydan vermeden, sonuca ulaşmamız gerekiyor.”

AK Parti il kongreleri vesilesiyle gittiği şehirlerde milletin heyecanını, umudunu, sevgisini bizzat gördüğünü aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şayet bu güzel iklimi, seçim tarihine kadar daha da tahkim ederek sürdürürsek, Allah’ın izniyle, 24 Haziran’dan zaferle çıkmamamız için bir sebep göremiyorum” sözlerine yer verdi.

Pazartesi günü milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kuruluna teslim edileceğine işarete ederek, salı gününden itibaren tüm milletvekillerinin ve milletvekili adaylarının sahaya inerek gece gündüz demeden çalışmaya başlayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Partilerde üstlenilen tüm görevler, millete ve ülkeye hizmet yolunda bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı dün başka arkadaşlarımız taşıyordu, bugün sizler taşıyorsunuz, yarın yine bir bölümünüz taşımaya devam edecek, ama mutlaka aramıza yeni isimler de katılacaktır” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ 2023’E KADAR İKİ KAT DAHA BÜYÜTECEĞİZ”

AK Parti’nin aynı zamanda davası olan bir parti olduğunu ve dava sahibi olmanın, özverili olmayı gerektirdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bilhassa da Türkiye’nin içinden geçtiği şu kritik dönemde, Meclis’te olsun-olmasın, her bir arkadaşımın vereceği katkıya ihtiyacımız var. Seçimden sonra partimizin Büyük Kongresini yapacağız, orada da arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Yeni yönetim sisteminde bakanlıklardan üst düzey yöneticilere kadar pek çok alanda arkadaşlarımızın katkılarına ihtiyacımız olacak. Bir sonraki seçimdeki bayrak değişiminde, kendini yenilemiş, tazelemiş arkadaşlarımızı tekrar göreve davet etmemiz gerekecek. Dolayısıyla, sizlerden ricam, kendinizi sürekli yenileyerek, enerjinizi sürekli taze tutarak her an göreve hazır bulunmanızdır. Türkiye’yi geçtiğimiz 16 yılda 3,5 kat birlikte büyüttük bu kadro büyüttü. İnşallah, 2023’e kadar iki kat daha yine birlikte büyüteceğiz.”

Böyle büyük bir mücadelede bir Meclis grubunun değil, 10 Meclis grubu kadar çok bilgi, tecrübe, dirayet, sadakat sahibi arkadaşlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kişilerin bir kısmının 26. Dönem AK Parti milletvekilleri içinden çıkacağını söyledi.

Milletvekillerine, 26. Dönem Meclis çalışmalarında gösterdikleri gayret ve fedakârlık için şükranlarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu dönem olarak, adınızı tarihe altın harflerle yazdırdığınızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Kudüs’ün, İsrail, tarafından, gasp, edilmesine, asla, izin, vermeyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı