Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 09:21
 
Kurban Bayramı başladı; ilk bayramlaşma camilerde yapıldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son Dakika… Güzel haber… Kurban Bayramı için camileri doldurdu....Sabah'ın ilk ışıkları ile camilere akın eden Malatyalılar ilk bayramlaşmayı da camilerde gerçekleştirdi.
Kültür Haberi
Kurban Bayramı başladı; ilk bayramlaşma camilerde yapıldı

Kurban Bayramı başladı;

İlk bayramlaşma camilerde yapıldı...

Kurban Bayramını idrak ediyoruz....11- 14 Ağustos günleri arasındaki 4 günlük Kurban Bayramı bugün sabahın ilk ışıkları ile başladı. 7'den 77'ye Malatyalılar camilere akın edip saf tuttular. Kılınan Bayran namazının ardından ilk bayramlaşma da cami avlularında gerçekleştirildlğl dikkat çekti.

Camilerde bayramlaşan vatandaşlardan kimileri kurbamnını leserken kimileri de mezarlıkları ziyaret edip ardından bayramlaşma ziyaretleri yaptılar.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde Namazgah ise halkın akınına uğradı. Gürük ve Ticaret Önceki Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Kaymakamımız Turgay Gülenç, Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar ve kalabalık bir toplu halde namazı eda edip ardından da bayramlaştı.

GÜMRÜK VE TİCARET ÖNCEKİ BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ NE DEDİ ?

“Kurban Bayramı'nı Yeşilyurt Gedik Mahallesi'ndeki Namazgâh'ta karşıladık. Namaz sonrası hemşehrilerimizle bayramlaştık. Malatyalı hemşehrilerimin, Türk Milletinin ve İslam aleminin bayramını kutluyorum”

BAŞKAN MEHMET ÇINAR NE DEDİ?

“Şükürler olsun bir bayram sabahına daha bizleri kavuşturan Rabbimize... Bayram namazımızı hemşehrilerimizle birlikte eda ettik. Tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Bayram namazımızı Namazgâh da eda ettikten sonra hemşehrilerimiz ile bayramlaştık. Allah birlik ve beraberliğimizi daim ve kadim eylesin! Tüm vatandaşlarımızın, kıymetli Malatyalı hemşehrilerimin bayramı mübarek olsun.”

Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenlemesi, minber ve mihrap yenilemesinden sonra hazır hale getirilip hizmete sunulan Gedik Namazgâh’ta kılınan Kurban Bayramı namazında farklı bir manevi atmosfer oluştu.

BAŞKAN ÇINAR, VATANDAŞLARLA TEK TEK TOKALAŞIP BAYRAMLARINI KUTLADI

Kurban Bayramı namazı için erken saatlerde alana gelenleri karşılayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, vatandaşların bayramlarını tebrik ederek kutladı. Geleneklerin unutulmamasının yanı sıra bu önemli kültürü yaşatmak adına her yıl olduğu gibi namazgâh alanında kılınan Kurban Bayramı namazına 7’den 70’e tüm vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bayram namazı öncesi İslam Âlemi ve ülkemizin huzur ve barışı için dualar edildi. Bayram namazının ardından verilen hutbede kurban kesmenin önemine vurgu yapıldı. AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, namazın ardından vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlaştılar.

ULU CAMİ DOLUP TAŞTI...

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde de Ulu Cami Bayram namazı nedeniyle dolup taştı.

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI;

SELAHATTİN GÜRKAN NE DEDİ?

“Ulu Camide kıldığımız Bayram Namazı sonrasında hemşehrilerimizle bayramlaştık. Mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemiz başta olmak üzere, gönül coğrafyamız ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Kurban, Bayramı, başladı;, ilk, bayramlaşma, camilerde, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı