Kuruluşundan bu yana AKÇADAĞ-DER harıl harıl çalışıyor
Haber
05 Aralık 2019 - Perşembe 01:20
 
Kuruluşundan bu yana AKÇADAĞ-DER harıl harıl çalışıyor
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Akçadağ-Der Kuruluşundan bu yana harıl harıl çalışıp etkinliklere imza atmaya devam ediyor...Akçadağ-Der ilçe de halkın da sesi oldu.
Gündem Haberi
Kuruluşundan bu yana AKÇADAĞ-DER harıl harıl çalışıyor

Kuruluşundan bu yana AKÇADAĞ-DER;

Harıl harıl çalışıyor...

Malatya’da nüfus bakımından en çok sayıya sahip olan Akçadağlıların kurduğu Akçadağ Dayanışma Derneği (AKÇADAĞ-DER) bir bir ilklere imza atıyor.

PLAKET VE YILIN ÖĞRETMENİ…

Akçadağ ilçesini A’den Z’ye kitaplaştıran ve ilçenin kültürüne katkı sunan öğretmen İbrahim Demir görev yaptığı eğitim kurumunda ziyaret edildi.

AKÇADAĞ-DER Başkanı Cahit Leventoğlu, Başkan Yardımcısı Erdal Üstün, Kadın üreticiler Kooperatifi  Başkanı Ayşe Uzun Kayış, AKÇADAĞ-DER Kadın Kolları Başkanı İlkay Akbaş ve Nuran İnkaya, Fen lisesi Müdürü Yusuf Kurşun Öğretmen İbrahim Demir’i  Okulunda ziyaret edip plaketle ödüllendirip yılın öğretmeni seçtiler.

BİR-DAMLA’YA DESTEK…

Kuruluşundan bu yana düzenlediği hayır kermesleri ile ihtiyaç sahiplerine çara olan Bir-Damla’nın organize ettiği etkinliği AKÇADAĞ-DER Başkanı Cahit Zafer Leventoğlu ziyaret edip “Gönlümüz yüreğimiz sizlerle.

Hayır yolunda hep yanınızdayız.” Diyip destek sundu.

AKÇADAĞ’IN SAKLI NOKTALARI ÜZERİNDE ÇALIŞMA…

AKÇADAĞ-DER Başkanı Cahit Zafer Leventoğlu, ilçenin bir çok saklı cenneti bulunduğunu bunları insanlığın hizmetine sun a yolunda da çalışma başlattıklarını ifade etti.

Bunlar:

Sultansuyu,

Başyurt Yaylası,

Kürne,

Kürecik,

Arga Ören Yerleri,

Mermer Bölgesi,

Şoğul,

Mağaralar,

Medik,

Bük,

Tohma Kanyon,

Tohma Yeşil Yol,

Mağaralar, (Damlayan)

Çeşitli inanışları yanıtsan yazıtlar,

Akçadağ’ın üretimleri gün yüzüne çıkartılması noktasında dört kolda çalışmalara başlanıldığı, belediye başkanı Ali Kazgan’ın da bu çalışmalara katkı sunduğu Başkan Leventoğlu tarafından ifade edildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Kuruluşundan, bu, yana, AKÇADAĞ-DER, harıl, harıl, çalışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı