Haber Detayı
01 Eylül 2014 - Pazartesi 12:24
 
Levent Vadisi projesi Malatya'yı dünyaya açacak
Malatya olay...: Bir süredir atıl halde olmasına rağmen Malatya'yı uluslararası turizm merkezi haline getirmesi beklenen Levent Vadisi Seyir Terası için çalışmalar başladı.
Turizm Haberi
Levent Vadisi projesi Malatya'yı dünyaya açacak

Hazırlık sürecini başarıyla tamamlayan Levent Vadisi ve Seyir Terası Koruma ve Yaşatma Derneği'nin yönetim kurulu üyeleri Akçadağ Kaymakamlığı'nı, Akçadağ Belediye Bakşanı Ali Kazgan'ı ve Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nü (TİGEM) ziyaret etti.

 

 

Derneğin yönetim kurulu üyeleri, Malatya Gönül Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seydi Turan ve Levent Vadisi ve Seyir Terası Koruma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ünal önderliğinde bir takım temaslarda bulundu. 

Ali Seydi Turan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Levent Vadisi doğayla iç içe muazzam bir güzelliğimiz, Allah'ın bizlere bir ikramı... Yerden 240 metre yükseklikte, dönemin Malatya Valisi sayın Ulvi Saran Bey'in önemli icraatlerinden biri olan Seyir Terası Projesi de bölgemizin adeta incisi... Malatyamızın en vizyoner, en fazla gelecek vaat eden projelerinden bir tanesi... Burasının bir süredir boş kalması çok can sıkıcı bir durumdu... Bizler buraya sahip çıkmak istedik ve bölgenin ve bölge insanının menfaatlerini koruyacak bir derneğimizin kuruluşunu da yaptık. Bölgede doğup büyüyen genç bir kardeşimiz, Engin Ünal kardeşimiz derneğin başkanlık görevini üstlendi. Hizmetlerin başarıyla bölgeye ulaşabilmesi için ter dökecek" bilgisini verdi.

Ünal'ın gençliğin ve spor tutkunlarının taleplerine hitap edecek faaliyetler konusunda ilgili kamu kurumlaruyla koordineli halde çalışacağını kaydeden Turan,"Engin Bey buradaki vadide, tarihi mağaralara hakim, kanyonun her bir metrekaresine ayak basmış genç ve enerjik bir kardeşimiz. Bu bölgede faaliyete girmesi beklenen tüm faaliyetlerde onun da öncülük etmesini ve bölge insanıyla hizmetler arasında bir eşgüdüm sağlamasını istiyoruz" diye konuştu.

 

- "Proje Malatyamıza yerli ve yabancı turist çekecek"

 

Levent Vadisi ve Seyir Terası Koruma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ünal, vadinin potansiyeli hakkında bilgiler verdi. 

malatyalının bu projeyi yeterince sahiplenmediğinden yakınan Ünal,"Seyir Terası Projesi saklı kalmış muhteşem bir değerimizi dünya kamuoyunun dikkkatine sunacak önemli bir proje... Arizona'daki Grand Kanyon'dan sonra dünyada eşi benzeri bulunmayan bu projenin yeterince ilgi görmediği, hazırlıkların, alt yapı çalışmalarının henüz başlamadığı biliniyor. Bizim tamamını yöre insanlarından belirlediğimiz yönetim kurulumuzun, derneğimizin amacı ise bu eşsiz projenin alt yapı yatırımlarını hızlandıracak zemini sağlamak. Biz bu güzelliğimizi bir an evvel turist ağırlayabilecek, keyifli vakit geçirilebilecek bir haline getirmek istiyoruz. En önemlisi de buradaki gelişmelerin çevreye saygılı olarak geliştiğinden emin olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, olayBir, süredir, atıl, halde, olmasına, rağmen, Malatyayı, uluslarar
Yorumlar
Haber Yazılımı