Malatya’lıların hizmetkarı prensibiyle göreve talibim
Haber
01 Kasım 2013 - Cuma 23:22
 
Malatya’lıların hizmetkarı prensibiyle göreve talibim
AK Parti’den Belediye Başkanlığı aday adayları için yönetim ve meclis üyeleri hariç aday adaylık süresi sona ererken,Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için son başvuruyu Maden Teknik Arama (MTA) Orta Anadolu Malatya 4. Bölge Müdürlüğü görevinden istifa eden Jeoloji Mühendisi Yunus Ay kalabalık bir topluluk ile partiye gelerek yaptı.
Siyaset Haberi
Malatya’lıların hizmetkarı prensibiyle göreve talibim

Ak Parti Toplantı Salonunda saat 16.30 da düzenlenen toplantısa Jeoloji Mühendisi Yunus Ay, başvuru dosyasını AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüferkçi’ye teslim etti.
Ak Parti il başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi ve parti yöneticilerinin de hazır bulunduğu törende Malatya Büyükşehir belediye başkan aday adayı Jeoloji Mühendisi Yunus Ay yaptığı konuşmada Malatyalıların hizmetkarı prensibiyle göreve talipli olduğunu ifade etti.
Malatya Büyükşehir belediye başkan aday adayı Jeoloji Mühendisi Yunus Ay başvurusu töreninde şunları söyledi:
"Bilindiği üzere 30 Mart 2014 yerel seçimleri yaklaşırken tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatyada’da Ak Partiye büyük bir ilgi ve teveccüh bulunmaktadır.Çok sayıda birbirinden değerli aday adayları müracaatta bulundular.Ben hepsine buradan başarı dileklerimi sunuyorum.Ak Partiye bu denli ilginin nedeni, kurulduğu günden bu yana alışılmışın dışında politikalar üreterek insana hizmet anlayişıyla hareket etmiştir.Günü birlik popilist anlayıştan çok realist sağlam adımlarla haraket edilerek ileriye dönük büyük projeler gerçekleştirilmiş, halkın gözünde ve gönlünde yer etmiştir.Gelinen noktada ülkemiz Dünya’da gerek ekonomik gerekse siyasi alanda söz sahibi lafı dinlenir saygın ülkeler arasında yer almıştır.
Değerli hemşerilerim 23 yıllık memuriyet hayatımın son 6 yılını Ak Pari hükümetinde yönetici olarak hizmet zevki ve aşkıyla personelimle birlikte çalışmalar yaptık.Son 10 yılda diğer sektörde sağlık ulaşımda eğitim ekonomide olduğu gibi madencilik sektöründe de büyük gelişmeler yaşandı.Ülkemizdedeki madenlerimizin rezervlerine tüm Cumhuriyet tarihinde bulununların birkaç katı son on yılda rezerv olarak bulunmuştur.Bizler Malatya ve bölge müdürlüğümüze bağlı illerde çok sayıda projeler yaparak ilimiz ve bölgemizin sosyo ekonomisine ve sanayileşmesine büyük katkı sağlayacak hammaddeler tespit ettik.Bundan sonra yapılacaklar bu hammaddelerin Malatyamızın hizmetine sunulması kalkınmasında değerlendirilmesi ve katma değere dönüştürülmesidir.
Büyükşehir statüsü kazanan Malatya’nın temiz kalkınmış bir şehir olarak yoluna devam etmesinin temelinde köyleriyle kasabalarıyla ve ilçeleriyle eş güdümü olarak gelişmesi gerekmektedir.Kırsal kesimlerdeki yerleşim yerlerinin yaşanabilir modern yerler olması için alt yapısının büyükşehir tarafından o yörelerdeki hammadde kaynaklarıyla karşılanması daha rahat daha ekonomik ve hızlı hizmetlerin yapılmasını kolaylaştıracaktır.Malatya’nın büyük potansiyele sahip kaynaklarının alt yapı ve sanayisinde kullanılmasında Malatya Belediyesine ait olan Esenlik gibi güçlü şirketlerin öncülük etmesi hem Malatya için hemde bölge ekonomisinde lokomotif görevi görecektir.
Malatya’nın kaynaklarını çok iyi bilen bir teknik eleman olarak Malatyamızın hizmetine sunmayı ve Malatya’lıların hizmetkarı prensibiyle çalışmayı düştür edineceğime söz vererek bu göreve talibim.Yapılacak olan yerel seçimlerim Malatyamıza ülkemize ve Tüm islam alemine hayırlara vesile olmasını diler saygılarımı sunarım."
Ak Parti İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, yaptığı konuşmada Malatya Büyükşehir belediye başkan aday adayı olan Yunus Ay'a başarı dileklerini ifade etti. Tüfenkç, Yunus Ay'ın MTA Bölge Müdürlüğü görevini de başarı ile sürdürdüğünü dile getirip Malatya'da Büyükşehir belediye başkanlığına 9 başvurunun olduğunu açıkladı.
JEOLOJİ MÜHENDİSİ YUNUS AY'IN ÖZGEÇMİŞİ
KİŞİSEL BİLGİLER

Doğum Tarihi : 01.01.1968

Doğum Yeri : MALATYA/Hekimhan

Medeni Hali : Evli

Kişisel Özelliklerim :

Sosyal, takım çalışmalarına uyumlu, analitik ve yaratıcı düşünebilen, çok kolay öğrenebilen , dürüst, saygılı, sakin bir kişiliğe sahibim.

EĞİTİM BİLGİLERİ

Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Jeoloji Mühendisliği ABD

Çukurova Üniversitesi Mühendsilik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği

Malatya Şehit Kemal Özalper Lİsesi

Malatya Kubilay Ortaokulu

İŞ DENEYİMİ

2008-Devam MTA Genel Müdürlüğü Orta Anadolu IV.Bölge Müdürü

1990-2008 MTA Genel Müdürlüğü Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü

BİLGİSAYAR BİLGİSİ

Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet

YABANCI DİLLER

İngilizce (yazma – okuma – konuşma : orta)

MAKALELER

Baz ve değerli metaller üzerine birçok makale mevcuttur.

İLGİ ALANLARI

Jeoloji, film izlemek, kitap okumak, Fotoğraf çekmek, seyahat etmek; kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam konularına araştırma yapıp bilgi sahibi olmak.


Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Parti’den, Belediye, Başkanlığı, aday, adayları, için, yönetim, meclis, üyel
Yorumlar
Haber Yazılımı