Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 02:34
 
Malatya 35 il arasında Van Fuarında en gözde standı ile beğeni aldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya bu kez Van’da beğeni aldı. Malatya Kültür ve Turizm Müdürlüğü standı Ali Cengiz ve ekibin ev sahipliğinde ilk günde çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı. Fuarda Malatya standı ziyaretçilere kayısı ikram ediliyor.
Turizm Haberi
Malatya 35 il arasında Van Fuarında en gözde standı ile beğeni aldı

Malatya 35 il arasında Van Fuarında en gözde standı ile beğeni aldı...
Van Fuarında Malatya standına akın vardı.Van’daki Malatyalılar da Malatya Standında bir an olsun ayrılmadılar.
Van'da bu yıl 8'incisi düzenlenen 35 il ve 12 firmanın katıldığı 'Van Turizm ve Seyahat Fuarı' start aldı.  
Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Van Ticaret ve Sanayi Odasının destekleriyle Organize Sanayi Bölgesi'ndeki EXPO Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Van Turizm ve Seyahat Fuarının açılışına Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Van TSO Başkanı Necdet Takva, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, OSB Başkanı Mehmet Aslan, CHP İl Başkanı Mehmet Kurukcu, Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, 35 ilin kültür turizm müdürleri ile İran’dan misafirler ve çok sayıda davetli katıldı. 


28 Eylül’de açılan Fuar 1 Ekim tarihine kadar devam edecek.
Fuar’da 35 ilin Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin katıldığı fuar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Fuarın açılışı sonrasında stantlar gezildi. Malatya standı hayli ilgi gördü. Davetlilere kentim simgesi kayısı ikramı vardı.


Malatya Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz, Van’da organize edilen Fuara katılmalarında emeği büyük Vali Ali Kaban’a, Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır’a ilçe belediye başkanlarına Anemon Otel Genel Müdürüne. Van 11. Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaç’a, Bölge Müdür Yardımcısı Mahmut Esat Partal’a, Malatyalılara,  Kültür ve Turizm İl Müdür vekili Levent İskenderoğlu’na, Turizm çalışanlarına,  Malatya Kaya  Prodüksiyona,  teşekkür etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, 35, il, arasında, Van, Fuarında, en, gözde, standı, ile, beğeni, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı