Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 00:58
 
Malatya Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı; 450 bin işçi sürekli kadroya geçiyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı 900 bin çalışanı ilgilendiren Taşeron meselesi hakkında yazılı açıklamada bulundu. AK Parti İl Başkanı Kahtalı ;”450 bin işçi sürekli kadroya geçiyor”dedi.
Gündem Haberi
Malatya Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı; 450 bin işçi sürekli kadroya geçiyor

Malatya Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı; 450 bin işçi sürekli kadroya geçiyor
Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısında yaklaşık 900 bin çalışanımızı ilgilendiren bir müjdeyi açıkladı.
AK Parti Hükümetleri olarak, daha en başından itibaren, tüm çalışanlarımızın hem ücretlerini hem de çalışma şartlarını iyileştirmenin mücadelesi içinde olduk olmaya da devam edeceğiz.
Taşeron işçi olarak adlandırılan, ALT İŞVEREN İŞÇİLERİ meselesi, 80’li yıllardan beri Türkiye’nin gündemindedir. Bu işçilerimizin şartlarını, süreç içerisinde iyileştirmeleri de yine AK Parti Hükümetleri zamanında oldu.
2015 yılında yürürlüğe giren yasa ile taşeron işçilerin kıdem tazminatının idare tarafından ödenmesini de biz getirdik. Yıllık izin kullanmalarını, ücretlerinin tam ve zamanında ödenmesini, toplu iş sözleşmelerinden faydalanmalarını da yine biz temin ettik.

ali aladağ ve hakan kahtalı ile ilgili görsel sonucu
Bu adımlarımızı daha da öteye taşıyarak yapılacak yasal düzenleme ile Merkezi yönetimde, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçisi olarak çalışan tüm kardeşlerimizi, sürekli işçi kadrosuna alıyoruz.
 Yani, kamuda, taşeron olarak çalışan yaklaşık 450 bin işçi kardeşimiz sürekli kadroya geçiyor.
Kamuoyundaki beklentinin çok üzerinde, bu kardeşlerimizi özel sözleşmeli değil, geçici değil, bir yıllık, üç yıllık, beş yıllık değil, sürekli işçi kadrosuna geçiriyoruz.
Bu geçiş esnasında yaş sınırı olmayacak, eğitim şartı aranmayacak, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak.
 Bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacaklar.
 Bu dönemde doğum-hastalık izninde olanlar, ya da askerde olanlar da bu kapsamın içinde olacaklar.
Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci açıkladığı müjde Belediye ve İl özel idarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için oldu.
Bu kardeşlerimiz, il özel idarelerinin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler. Bu düzenlemeden de yaklaşık 400 bin kardeşimiz faydalanacak. Belediye ve özel idarelerde çalışan işçi kardeşlerimize hayırlı olsun.
Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı üçüncü müjde mevsimlik çalışan geçici işçiler hakkında oldu. Yapacağımız düzenleme ile, bu işçilerimizin 5 ay 29 güne kadar olan çalışma sürelerinin 4 aya kadar daha uzatılmasını sağlıyoruz.

ali aladağ ve hakan kahtalı ile ilgili görsel sonucu
Son olarak 4/c kapsamında çalışan kardeşlerimizi, 4/b kadrosuna alıyoruz. Böylece, 4/c kapsamındaki çalışanlarımızın bu sorununa da bir nokta koyuyoruz.
AK Parti hükümetleri olarak 2002’den bu yana, ne yaptıysak, en çok da çalışanlarımız için yaptık, engelli kardeşlerimiz için, hanım kardeşlerimiz için, gençlerimiz, emeklilerimiz ve yaşlılarımız için yaptık.
Kimsesizlerin kimsesi olmak için durmadan, duraklamadan mücadele verdik. Türkiye büyüdükçe şartları iyileştirdik. Allah’ın izniyle durmayacağız. Türkiye’yi büyütmeye, büyüyen Türkiye’nin imkanlarını adaletle dağıtmaya devam edeceğiz.

ali aladağ ve hakan kahtalı ile ilgili görsel sonucu
AK Parti olarak Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu 2023 -2051 ve 2071 hedefleri istikametinde , Millete Hizmet yolunda vermiş olduğumuz tüm sözleri hayata geçirmenin yine  Milletten almış olduğumuz Emanetin ağır bir yük olduğunun bilincinde çalışmalarımıza aşkla devam edeceğimizi belirtiriz."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Ak, Parti, İl, Başkanı, Hakan, Kahtalı;, 450, bin, işçi, sürekli, kadroya, geçiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı