Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 15:43
 
Malatya Akçadağ’da çiftçiler icraya verildi; tarım kuruluşları kapatılmalı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Bugün 14 Mayıs çiftçiler günü…Malatya’nın Akçadağ ilçesi başta olmak üzere bir çok noktada çiftçiler icraya verildi.
Yaşam Haberi
Malatya Akçadağ’da çiftçiler icraya verildi; tarım kuruluşları kapatılmalı

Malatya Akçadağ’da çiftçiler icraya verildi;

Tarım kuruluşları kapatılmalı...
Akçadağ’da su, elektrik ve diğer tarım kuruluşlarına borcu olan çiftçiler icraya verildi. Devlete bin lira su borcu olan çiftçi şimdi 2 bin lira ödeyecek. 
Çiftçi diyor ki…”Bugüne kadar ismi tarımla anılan hiçbir kuruluştan 1 kuruş destek görmedik. Hep zarar gördük. Kapatılsın Tarım il ve ilçe müdürlükleri, ziraat odaları, ve diğer tarım kuruluşları çiftçinin yakasında DSİ’si, TEDAŞ’ı ne kadar tarımla alakalı varsa kuruluş kapatılsın.
Çiftçiler olarak artık tarımla ilgili hiçbir kuruluşun ismini duymak istemiyoruz.”dediler. Cahit Zafer Leventoğlu,"Kurum ve kuruluşlar çiftçiye destek olmalı. Bu gidişle çiftçi kalmaz, üretim diye bir şey olmaz. Tarımla ilgili ne kadar kurum ve kuruluş varsa yeniden baştan sona dizyn edilmeli. Çiftçinin yararına çalışmalar yapılmalı.

Çiftçiyi icraya verme ile tehdit etme ile bir yere varılmaz. Kaybeden ülkemiz olur. Tüm kuruluşlar çiftçi yararına çalışır bürokrasi rtadan kalkarsa, kazanan ülkemiz olur."

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ağaç, açık hava ve doğa

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Akçadağ’da, çiftçiler, icraya, verildi;, tarım, kuruluşları, kapatılmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı