Malatya Akçadağ'da; Tek derdiniz garibanın 38 metrelik lojmanı mı?
Haber
21 Nisan 2018 - Cumartesi 13:52
 
Malatya Akçadağ'da; Tek derdiniz garibanın 38 metrelik lojmanı mı?
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika...Sıcak haber... Garibanın oturduğu 38 metrelik lojmanında mı çıkartmak tek derdiniz? Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bir lojman hikayesi…Esenbey Mahallesinde boş bulunan ve yıkılmaya terk edilen okul lojmanı…
Yaşam Haberi
Malatya Akçadağ'da; Tek derdiniz garibanın 38  metrelik lojmanı mı?

Tek derdiniz garibanın 38  metrelik lojmanı mı?
İstanbul’da yaşayan evli ve bir çocuk babası Kürşat Kaplan, Hükümetin “Köyüne geri dön.” Çağrısına kulak verip baba ocağına geldi…Esenbey’de boş bulunan 38 metre karelik yıkılmaya yüz tutan okulun lojmanda ailesiyle yaşamaya başladı.


Kürşat Kaplan 38 metrelik lojmana yerleşti ve kendi imkanları ile de lojmanı yaşanılır hale getirmek için çalışıp kazandığı 5 bin Tl’yi harcadı. Lojmanda yaşamını sürdüren ve Esenbey’de halkın işlerini de görerek ekmek parasını kazanmaya başladı.


Ancak bir süre önce Kürşat Kaplan aldığı bir tebligat ile sarsıldı. 
Tebligat aynen şu idi “Lojmanı boşalt…”
Kürşat Kaplan durumu ilgililere ve hatta Akçadağ Kaymakamına dahi iletti…Kapı kapı dolaştı “Kış günü ben nasıl lojmanda çıkayım bana biraz süre verin yaz gelsin bir göz başımı sokacak ev bulayım lojmanda çıkayım” dedi…Kendi çocuğunun da eğitim aldığı okul lojmanında çıkması için Kürşat Kaplan’a uyarılar ard arda gelmeye başladı. Kürşat Kaplan’ın anlattığına göre müfettiş dahi görevlendirilmiş.


Bir gariban…Oturduğu 38 metrelik lojman…
Esenbey Mahallesinde bir çok vatandaş aynen şunları söylüyor “Tüm sorunlar halledildi de Akçadağ’da bir tek Kürşat Kaplan’ın oturduğu lojmanın derdine mi düşüldü?…
Boş bir lojmandı yıkılmaya yüz tutmuştu. Kürşat Kaplan ile ailesi lojmanda yaşıyor bu aile sokağa mı atılacak?” diyorlar.


Kürşat Kaplan gelişmeleri bir bir aktardı. 
Bir lojman hikayesi aldı başını gidiyor. Akçadağ’ın yeni Kaymakam Vekili Betül Büyükkılıç’ın gariban ailenin yaşadığı lojman sıkıntısına son verecek mi?
Bu sorunun cevabı bekleniyor.


Kürşat Polat ise şunu diyor “Ailemle başımızı sokacağımız 1 göz oda inşaa edersem elbet lojmanda çıkacağım.”
İşte lojman hikayesi…
Lojman hikayesinde ki gelişmeleri sizlere aktarmaya da devam edeceğiz…

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Akçadağ'da;, Tek, derdiniz, garibanın, 38, , metrelik, lojmanı, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı