Haber Detayı
31 Ağustos 2017 - Perşembe 14:50
 
Malatya Arakan’da ki vahşete ve Zulme sessiz kalmadı!..
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya zulme sessiz kalmadı. Yeni cami önünde toplanan Malatyaılar tepkilerini dile getirip vahşeti kınadı. İHH'nın organize ettiği Malatya Sivil Tolum kuruluşların katılımıyla,Kitlesel basın açıklamasında Myanmar ordusunun Arakandaki Müslümanlara uyguladığı katliam ve "İnsanlık dışı vahşet"lanetlendi.
Dünya Haberi
Malatya Arakan’da ki vahşete ve Zulme sessiz kalmadı!..

Malatya Arakan’da ki vahşete ve Zulme sessiz kalmadı!..
Kurban Bayramı arifesinde yeni Cami önünde toplanan Malatyalılar dünyanın dört bir yanından mazlumların çığlıklarının dinmesi için dua etti.
Mazlumların  çığlıklarının en yüksek dereceye ulaştığı yerlerden birinin de Myanmar'ın batısındaki Arakan bölgesi olduğuna dikkat çekildi ve Müslümanlara Arakan İçin Harekete Geçme Çağrısı 
Yıllardır Arakan'ı işgal altında tutan Myanmar devleti tarafından desteklenen fanatik Budist çetelerinin Müslümanlara yönelik başlattığı saldırıların soykırıma dönüştüğünü dile getiren konuşmalarda, "Son iki ayda yaşanan olaylarda şu ana kadar 3 bine yakın Müslüman hayatını kaybederken, on binlerce Müslüman da evlerini, topraklarını terk etmek zorunda kalmıştır. İslam dünyası, özellikle de yıllarca dünyadaki mazlumların hamiliğini yapmış olan Türkiye, Arakan'daki zulmün sona ermesi için elinden gelen her şeyi yapmalıdır.
Bütün dünya Müslümanlarını, dünyanın tüm vicdanlı insanlarını Arakan'da yaşanan zulmün sona ermesi için bir an önce harekete geçmeye çağırıyoruz. “dedindi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Arakan’da, ki, vahşete, ve, Zulme, sessiz, kalmadı!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı