Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 18:32
 
Malatya Arguvan’da DSP’nin başkan adayı Ergün Kılıç’a yoğun sevgi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Arguvan ilçesinde Ergün Kılıç Demokratik Sol Parti’nin belediye başkan adayı oldu. Ergün Kılıç’a Arguvan’da yoğun sevgi vardı.
- Haberi
Malatya Arguvan’da DSP’nin başkan adayı Ergün Kılıç’a yoğun sevgi

Malatya Arguvan’da DSP’nin başkan adayı;

Ergün Kılıç’a yoğun sevgi...


DSP’nin Arguvan belediye başkan adayı Ergün Kılıç’ın bugün tanıtım toplantısı düzenlendi. Arguvan’da saat 12.00’de özgürlük meydanında düzenlenen tanıtım toplantısına soğuk havaya ve kar yağışına rağmen yoğun katılım oldu. DSP Arguvan belediye başkan adayı Ergün Kılıç, Ersoy Eren ve Vahap Doğan’la güç birliği yapması ilçede dengeleri alt üst etti. DSP il başkanı Haydar Levent’inde katıldığı tanıtım toplantısında Arguvanlıların coşkusu da dikkatlerden kaçmadı.


DSP Arguvan belediye başkan adayı Ergün Kılıç, düzenlenen tanıtım toplantısında yoğun kalabalığa hitap etti.
Coşkulu geçen tanıtım sonrasında halaylar çekildi.
DSP Arguvan belediye başkan adayı Ergün Kılıç konuşmasında şunları söyledi: “Bu görevi siz tebliğ ettiniz bizde üstlendik.


Arguvan’ın yakından tanıdığı Ersoy Eren ve Vahap Doğan ile birlikte yola çıktık. Sevgili Hemşehrilerim. 
Kısaca Öz geçmişimden de bahsetmek istiyorum.
ilk orta ve lise öğrenimimi Malatya’da tamamladım. daha sonra 9 eylül üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünü  kazandım .


İzmir’de okuduğum dönemde ticaret hayatına aşladım 19 yaşında yaklaşık 20 yıldır aktif ticaretle uğraşıyorum 2 dönemdir Malatya Ticaret ve Sanayi Odasında meclis üyesi görevini yürütmekteyim 5 yıldır Ortak Malatya Derneğinin kurcu başkanlığını yapıyorum.Ttabi ülkemiz 31 Mart yerel seçimlerine doğru gidiyor bizde doğup büyüdüğümüz ilçemiz Arguvanımıza bu gün sizlerin huzurunuzda Demokratik Sol Parti’den Arguvan belediye başkanlığı adaylığımı şahsım olarak bir kardeşiniz olarak açıklamadan onur ve gurur duyuyorum.


Biz Arguvan’a sorun olmaya değil sorun çözmeye tabiyiz . Bu güne kadar 1954’ten bu yana ilçemizde görev yapmış belediye başkanlarımıza mevcut belediye başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Muhakkak buraya seçilen herkes eminiz ki Arguvanımıza hizmet etmek için çalışıyor.

Kardeşiniz olarak ekibimizle beraber bizimde iddiamız bu hizmetlerin  çıtasını çok daha yukarı çıkaracağımız daha çok güzel hizmetleri getireceğimizdir. 
Yaklaşık 5 aydır ekibimizle abilerimizle beraber sahadayız fakat biz köyümüzden ilçemizden hiçbir  zaman kopmadık,aynı zamanda siyasetçilerimiz diyor ya içinizden biriyim iyi bir çiftçiyim ilacımı da atarım bahçede budama da yaparım belleme yaparım da yeri gelir  bürokrasiyle de inşallah çözüm üretmeyi de onlarla diyalog içinde olmaya da devam edeceğiz.  


Arguvanımızın bu süreç içerisinde muhakkak sorunlarını tespit ettik. bazı köylerimizin mahallelerimizin hala içme suyu sorunları var yol sorunlarımız var alt yapı kanalizasyon sorunlarımız var hastane sorunumuz var sağlık ocağımız genişletiliyor fakat sağlık ocağı artık Arguvan’a yetmiyor. 
Artık mağdur olmak istemiyoruz hastane istiyoruz inşallah göreve geldiğimiz günden itibaren gerek devlet hastanesi gerek yollar gerek içme suları gerek meslek yüksek okullarımız bu sorunları çözmek için koordineli bir şekilde çalışıp süratle sorunları aşmak için mücadele edeceğiz. Ve Arguvanımıza hizmetleri bir bir kazandıracağız. Hepsinin de üstesinden geleceğiz.


Özellikle genç kardeşlerimi çok önemsiyorum yani sizin çocuklarınız kardeşlerini önemsiyorum neden derseniz ilçemizin ülkemizin geleceğini onlar inşa edecek bu yüzden önemsiyoruz. Şuan okuyan genç kardeşlerimiz var biliyorum eğitim ile ilgili maddi durum sıkıntılı kardeşlerimiz var.

İnşallah göreve gelince onlarla ilgili burs sağlama imkanı çıkaracağız bunun için elimizden geleni yapacağız ve okullarını bitirdikten sonra özellikle en büyük sorunumuzda  iş alanları Arguvan da çalışacağız iş alanları oluşturacağız.


Gerek Malaya büyükşehir belediyesi gerek Malatya Ticaret ve Sanayi Odası , sivil toplum kuruluşlarımız bu konuda üniversitemiz hepsi ile beraber koordineli bir şekilde çalışıp Arguvanımızda 5 yıllık süre zarfında inşallah ciddi iş alanları yaratacağız .


Bu gün kardeşinize güvenebilirsiniz fakat hepimiz insanız yarın istemeden hatalar yapabiliriz belediye meclisi bunun bir fren sistemidir:. İnşallah güçlü bir halk meclisi oluşturacağız halk meclis de hepiniz olacaksınız muhtarlarımız olacak siyasi partilerimizin buradaki temsilcileri de olacak esnafımız da olacak köylümüzde  çiftçimizde kent konseyi içinde olacak belediye meclisinde kararlar alınmadan önce bu konuları ilçemizle ilgili konuları kent meclisinde öncesinde görüşeceğiz kent meclisinde onaylanmayan kararlar ilçemize dayatma yap mayacağız.


Yani siz ne isterseniz siz ne arzu ederseniz o olacak. Biz sizlerin mutluluğu sizlerin yaşam standartlarını arttırmaya talibiz. Bunları sözle  değil uygulamalarla hayata geçireceğiz inşallah.


Kardan kapalı olan mahalle ve köy yollarına rağmen yoğun katılımın olduğu açıklama sonrasında  katılımcılara geleneksel  usullerle yapılan yöresel etli pilav ikram edildi.


DSP Arguvan belediye başkan adayı Ergün Kılıç ve eşi, misafirlerle de tek tek ilgilendi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Arguvan’da, DSP’nin, başkan, adayı, Ergün, Kılıç’a, yoğun, sevgi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı