Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 02:48
 
Malatya Barosunun Dördüncü Başkanı Av. Fahrettin Aksoy vefat etti
Selahattin Sarıoğlu…:Malatya Olay…: Malatya Baromuzun Dördüncü Başkanı Avukat Fahrettin Aksoy 94 yaşında vefat etti. Vefat eden Malatya Baronun dördüncü Başkanı Avukat Fahrettin Aksoy’un öğlen namazından sonra Battalgazi Ulu Camide kılınan cenaze namazı ardından Ali Baba mezarlığına, beş yıl önce vefat eden eşinin yanına defnedildi.
Yaşam Haberi
Malatya Barosunun Dördüncü Başkanı Av. Fahrettin Aksoy vefat etti

Malatya Barosunun Dördüncü Başkanı Av. Fahrettin Aksoy vefat etti

Cenaze törenine Baro Başkanı Av. Enver Han, Eski Malatya Belediye Başkanı Av. Seyhan Semercioğlu, sekizinci Baro Başkanımız Av. Yaşar Eren ve  mailesi, komşuları, yakınları katıldılar.

Malatya Belediyesi’nde müfettişi Süleyman Efendinin oğlu olan merhum Fahrettin Aksoy, Ankara Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra avukatlığa başlamış, Hazine ve SSK avukatlığı sırasında, 1971-72 arası Malatya Barosu başkanlığı yapmıştır.

İki kız evladı olan Aksoy, 2011 yılında vefat eden eski Malatya belediye başkanı, senatörü ve milletvekilli Nurettin Akyurt’un kayınbiraderiydi.

Beyefendi kimliğiyle meslek camiamızda bilinen merhum dördüncü başkanımız Avukat Fahrettin Aksoy’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Baromuza başsağlığı diliyorum.

Taziye yeri Vali Konağı karşısında bulunan Mehmet Nuri Bey Apartmanı...

Av. Selahattin Sarıoğlu Malatya 12.Baro Başkanı

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Barosunun, Dördüncü, Başkanı, Av., Fahrettin, Aksoy, vefat, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı