Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 15:51
 
Malatya belediyesi başkan yardımcılığından FETÖ'den cezaevine...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Emniyeti tarafından FETÖ’den gözaltına alınan eski belediye başkan yardımcısı Ahmet Ceyhan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
- Haberi
Malatya belediyesi başkan yardımcılığından FETÖ'den cezaevine...

Malatya belediyesi eski başkan yardımcısı Ahmet Ceyhan FETÖ’den tutuklandı
Malatya Emniyeti tarafından 22 Şubat günü gece saat 23.30'da eş zamanlı olarak FETÖ operasyonu düzenlenmişti.
FETÖ/PDY Terör Örgütü bünyesinde Malatya’da faaliyet gösterdiği tespit edilen ve KHK ile kapatılan Battalgazi Eğitim Vakfı, Saadet Eğitim Vakfı ve Malatya Eğitim Kültür Sanat ve Sağlık Vakfı yöneticileri ve Büyükşehir Belediyesinden ihraç eski başkan yardımcısının da aralarında bulunduğu 2’si İstanbul’da olmak üzere 14 şüpheli şahıs yakalanmış ve çok sayıda dijital materyale de el konulmuştu.

ahmet ceyhan ile ilgili görsel sonucu
Gözaltına alınanlar arasında Malatya belediyesi eski başkan yardımcısı Ahmet Ceyhan’da yar alıyordu. Şahısların poliste ki sorgulamaları sonrası mahkemeye sevk edildiler.
Malatya polisinin sorguladığı Ahmet Ceyhan Mahkemeye çıkartıldı.
Malatya belediye eski başkan yardımcılarından olan Ahmet Ceyhan tutuklanarak ceza evine gönderildi.
FETÖ’den gözaltına alınanlardan bazı şüpheliler “Etkin Pişmanlık” hükümlerinden yararlanmak için itirafçı oldukları, ileri yaştaki 2 şüphelinin sağlık durumlarının elverişsizliği nedeniyle Adli Kontrol Şartları Uygulanması kararıyla daha önce serbest bırakıldıkları da öğrenildi.
Diğerlerinin ise polisteki sorgulamaları sonrasında Adliye’ye sevk edilecekleri öğrenildi.

AÇIKLAMA ŞÖYLE:

son dakika ile ilgili görsel sonucu

“Malatya C. Bassavciligi koordinesinde, Malatya İl Emniyet Müd. KOM Şube Müdürlüğünce 22/02/2018 günü eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan;

FETÖ/PDY Terör Örgütü bünyesinde ilimizde faaliyet gösterdiği tespit edilen ve KHK ile kapatılan Battalgazi Eğitim Vakfı, Saadet Eğitim Vakfı ve Malatya Eğitim Kültür Sanat ve Sağlık Vakfı yöneticileri ve Büyükşehir Belediyesinden ihraç eski başkan yardımcısının da aralarında bulunduğu 13 şüpheliden,

-2 şüpheli etkin pişmanlık hükümlerine, 5 şüpheli sağlık sorunları ve yaşlı olması sebebiyle toplam 7 şüpheli adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştır.

- 6 şüpheli ise tutuklanmıştır. “

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, belediyesi, başkan, yardımcılığından, FETÖ'den, cezaevine...,
Yorumlar
Haber Yazılımı