Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 16:23
 
Malatya belediyesinde bugün git yarın gel dönemi kapandı; yeni bir dönem
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Evet…Manşette ki sözler…Malatya Şehri emini…Yani…Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan’a ait…
Gündem Haberi
Malatya belediyesinde bugün git yarın gel dönemi kapandı; yeni bir dönem

Malatya belediyesinde bugün git yarın gel;

Dönemi kapandı; yeni bir dönem...


Malatya Büyükşehir belediyesi Haziran ayı ilk oturumu yapıldı…Meclise…Meclis üyelerinin yanı sıra Malatya Büyükşehir belediyesi Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve Genel Müdürler de katıldı.
Meclis’te imar maddesi görüşülürken Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan, Daire müdürlerine seslenip açıklamalar istedi ardından da “Artık bugünü yarına bırakmak yok. Her şey anında çözülecek.
Vatandaşa bugün git yarın gel deme dönemi şu andan itibaren sona erdi. Malatya belediyesinde kapılar sonuna kadar halka açık olacak.

112 GİBİ 155 GİBİ HALKA HİZMET VERECEĞİZ...
Vatandaşa bugün git yarın gel diyen kim olursa bilsin ki kendisi gider. Artık Malatya Büyükşehir belediyesinden hizmetler aynen 155 gibi, 122 gibi verilecek.”dedi.
Başkan Gürkan daha sonra “Mehmet (Mert) burada mı…Yaşar bey (Karataş) burada mı?” diye sorup…”Bakın vatandaş istemişti…Mehmet (Mert) yap dedim…Mehmet Mert ekibiyle Gece 12’de başladı çalışmaya ve sabaha karşı asfaltlandı.

MEHMET YAP DEDİM VE SABAH BİTTİ...


Asfaltlama itince 08.00’de de ben Fuzuli Caddesini dolaştım.Esnaf mağdur olmadı. Demek ki istenirse oluyormuş.  Çalışmadan dolayı esnaf bize teşekkür etti.
Bundan  öyle imar ve halka hizmet noktasında yeni dönem…Bugün git, yarın gel dönemi sona erdi. Her hizmette hızlı çalışacağız ve başaracağız.”

BİR DÖNEM KAPANDI, YENİ BİR DEVİR BAŞLADI...
Malatya’da artık bir devir kapandı…Yeni bir devir böylece başlamış oldu…Her hangi ne konu olursa olsun…Vatandaşın talebine anında cevap verilecek…”

HALKIN İSTEĞİ BÖYLE ÇALIŞMA...

Yıllardır halkın istediği ise böyle çalışma idi...Kapılar kapanmayacak, Malatya'nın 120 kilometre ötesinde bir vatandaş MASKİ'yi arayıp suyum akmıyor dediğinde ...Tamam sıraya aldık...Denilmeyecek...Anında vatandaşa hizmet verilecek...

ŞEHRİ EMİNİ GÜĞRKAN VE MALATYA HALKI...

Bu dönemle kazanan Malatya olacak...

Halk Başkanı...Şehri emini Selahattin Gürkan'a güveni milyon kat daha artacak...Halkın kendisine güvenide artacak neden mi? Benim belediyem bana anında hizmet verir diye...

Malatyalıların neden Gürkan dediğinin işte cevap'ı...Burada...

YÜZAKI CADDESİNİN İSMİ ALTIN KAYISI BULVARI OLDU…

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Haziran ayı toplantısı 12 Haziran Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirildi.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediye Meclisinin alacağı kararların Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak amacımız memleketimize en güzel hizmeti sunmaktır. Kanunların bizlere vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde vatandaşımıza hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Gündem ilanından sonra gündeme intikal eden konuların gündeme alınması ve mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Gündem maddeleri arasında bulunan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken bazı maddeler ilgili komisyonlara, bazı maddeler ise bir sonraki toplantıya havale edildi.

Yüzakı Bulvarının ismi değiştirildi

Gündem maddeleri arasında yer alan isim değişikliği ile ilgili teklif görüşülerek, daha önce ismi Yüzakı olan bulvarın ismi ‘Altın Kayısı Bulvarı’ olarak değiştirilmesi oylanarak kabul edildi.

Haziran ayı Belediye Meclisinin II. Birleşimi 18 Haziran Salı günü

Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı toplantısının II. Birleşimi 18 Haziran salı günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, belediyesinde, bugün, git, yarın, gel, dönemi, kapandı;, yeni, bir, dönem,
Yorumlar
Haber Yazılımı