Haber Detayı
12 Mart 2017 - Pazar 12:32
 
Malatya bugün Bakan Özlü ve Bakan Tüfenkci’yi ağırlıyor. Hollanda ve Almanya’ya tepki var…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Malatya’da ağırlanıyor. Malatya’ya gelen 2 bakan Özlü ve Tüfenkci, halkla ve esnafla buluştu, Avrupa’daki gelişmelere dikkat çekip Hollanda ve Almanya’yı sert şekilde eleştirdiler. Malatya’da ilk durak Özsan Sanayi Sitesi esnaf ve halkla buluşma oldu.
 
 
Bilim Haberi


MALATYA’DA BAKAN ÖZLÜ VE TÜFENKCİ’DEN HOLLANDA VE ALMANYA’YA TEPKİ…
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Malatya’da Almanya ve Hollanda’ya sert tepki mesajları verdi…

BAKAN TÜFENKCİ”AK PARTİ YAPAR”

Malatya’da esnafla buluşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Avrupa’da ki gelişmelere dikkat çekip Almanya ve Hollanda’yı sert sözlerle eleştirdi ve sözlerini şöyle devam ettirdi. "Biz istiyoruz ki bu milletin meclisi, bu milletin sermayesi, insan kaynakları bir daha heba olmasın. Bunun için de yeni bir yönetim sistemine geçmek istiyoruz. Yönetimsel sistemi değiştirerek hızlanmak istiyoruz, etkin kararlar almak istiyoruz. Esnafımıza direkt dokunan icraatlar yapmak istiyoruz. Bürokratik engelleri kaldırarak esnafımızı, tüccarımızı daha da büyütmek, dünya ile rekabet edilebilir hale getirmek istiyoruz.Tıpkı Almanya gibi, tıpkı Hollanda gibi, birileri bundan rahatsız oluyor. Türkiye’de de rahatsız olanlar var. Hadi Türkiye’dekilerini anlıyoruz, kıskançlıklarından rahatsız oluyorlar, anlamadıklarından rahatsız oluyorlar. Ama anlayanlarda Türkiye’nin büyümesinden rahatsız oluyorlar. Türkiye’nin bölgede lider olmasından rahatsız oluyorlar. Demokrasi diyenler, insan hakları diyenler, özgürlük diyenler, ifade özgürlüğü diyenleri dün akşam da gördük, ondan önceki akşam da gördük. Biz esasında bunların çifte yüzlülüğünü her zaman görüyorduk. Suriyeli göçmenlere yapılan zulümlerden biz bunları tanıyoruz. Bir yandan insan hakları derken çitlerle, insanlık dışı muamelelerle, o mazlumlara Avrupa’nın, Almanya’nın, Hollanda’nın ne yaptığını biz çok iyi biliyoruz. Geçmişte de ne yaptıklarını biliyoruz. Onlar hayır dese de bizim milletimiz, esnafımız, Malatyalı hemşehrimiz onlara inat ‘evet’ diyecek"

Bakan Tüfenkci, Malatya’da ki Sanayi Sitelerinin de kent dışına taşınacağını dile getirip “Ak Parti iktidarlarında her noktada hizmet verildi. Ak Parti laf üretmez, iş üretir.
Milletimiz ne derse o olur.Malatyalı hemşehrilerimden de 16 Nisan’da rekor evet bekliyorum. Avrupa’yı…Hollanda ve Almanya’yı demokrasiye, saygıya davet ediyoruz.

Diğerleri laf üretir. Ak Parti hizmet üretir.Türkiye'nin kalkınmasını çekemeyener yine devrede.Kim ne yaparsa yapsın boş. Türkiye'nin yükselişine engel olamayacaklar” açıklamasını yaptı.

BAKAN ÖZLÜ “BİR BAKANIMIZIN SINIR DIŞI EDİLMESİ ÖNEMLİ HADİSE...SANAYİ SİTELERİ ŞEHİR DIŞINA TAŞINACAK”

Malatya’da Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Hollanda ve Almanya’ya sert göndermeler yaptı.Bakan Özlü "Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanı sınır dışı ediliyor. Bu çok önemli bir hadise, bu savaş ilan etmekten daha kötü bir hadise..Yani Türkiye’nin bölgesel bir güç, küresel bir oyuncu olmasından rahatsızlar. Şimdi bakın ‘hayır’ diyenler kimler. PKK hayır diyor, FETÖ hayır diyor, DEAŞ hayır diyor, düşünün Hollanda gibi bir ülke PKK ile FETÖ ile DEAŞ ile aynı çizgide. Çok yazık ve son derece üzücü bir durum. Bu bize ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu evet oylarının ne kadar kıymetli ve ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla dün akşam olanları nefretle kınıyoruz
Bakan Özlü, şehir içlerinde kalan sanayi sitelerini, şehir dışına taşımak amacıyla destek ve kredi mekanizmaları getireceklerine dikkati çekti. Ve “Böylelikle daha modern ve verimli alanlarda üretim yapılmasını sağlayacağız.

Üretim için tahsis ettiğimiz alanlarda eğer belli sürelerde üretime geçilmemişse tahsisi iptal edeceğiz. Sanayi parselini emlakçı mantığında olanlara değil, gerçek sanayiciye tahsis edeceğiz. Yine OSB’lerdeki arsa tahsisleri için bir üst limit belirleyeceğiz. Arsa fiyatlarının şişmesine izin vermeyeceğiz. Üretim reform paketiyle, bunlara benzer daha birçok önemli adımı hayata geçireceğiz."


MİLLETVEKİLİ NURETTİN ŞAHİN”SON SÖZÜ MİLLET SÖYLER”
Ak Parti Milletvekili Nurettin Şahin’de Hollanda ve Almanya başta olmak üzere Avrupa’ya sert sözlerle gönderme yapıp ”Bunların derdi demokrasi değil. İşte kendileri demokraside kaldı. Türk Milleti Cumhurbaşkanlığı sistemi ile dünyanın güçlü ülkesi olacak…Avrupalının hazmedemediği budur. Türk Milleti 16 Nisan’da evet’le onlara ders verecek “ dedi.
Milletvekili Nurettin Yaşar, sanayici esnafa 5 bin dönün yeni yer tahsisi edilmesini de dile getirdi.


AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇALIK”DEMOKRASİ DIŞI UYGULAMA”
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Hollanda’da dün akşam yaşanan olaylara değinip ”Demokrasi dışı uygulamayı kınıyoruz.
Millet olarak Evet diyip onlar da gereken cevabı almış olacaklar.
Buradan tüm dünyaya sesleniyoruz. Biz milli egemenlik meselesi olan bu meseleyi sonuna kadar savunacağız. Almanya’da, Hollanda’da, Avrupa’da bilsin ki bu birlik ve beraberlik Türkiye’deki kardeşliğimiz sonuna kadar devam edecek. ‘Hayır’ cephesindeki propagandalara Avrupa’da izinler verilirken ‘evet’ için giden bakanlarımıza yapılanları şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.
KESKİN “EVET” DEDİRTTİ…


Malatya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, esnaf olarak ne istedilerse Ak Parti hükümetinden aldıklarını ifade edip “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Malatya’dan selamlarımızı sunuyoruz. İşte eserleri.
16 Nisan’da da Evet diyeceğiz…Var mısınız ?  diye sordu. Esnaflar hep bir ağızdan “Evet” diye cevap verdi.

BAŞKAN ÇAKIR” ESNAFLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Sanayi esnafı ile buluşmada konuşan Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, eski Şoför okulu alanı ve diğer noktalarda yapılan çalışmalara işaret edip şunları söyledi:
“Halkımız ve esnafımız için varız. Esnaflarımızın yanındayız”
Esnafların isteği 5 bin dönümlük saha. Bakanlar ve diğer konuşmacılar sanayi esnafının bu isteğinin karşılanacağı dile getirdiler.

ALKAN” İSTEĞİMİZ VAR BAKANLARIMIZDAN YENİ SANAYİ SİTESİ”


Özsan Sanayi Sitesi’nin yapımını sağlayan Şemsi Alkan’da konuşmasında “Sanayimiz ilk ke 2 bakanı ağırlıyor…İsteklerimiz yeni sanayi alanı . Bura artık şehir içinde kaldı. İsteğimiz yerine getirilene kadar peşinizden ayrılmayacağız” dedi.
VALİ MUSTAFA TOPRAK “MALATYA OARAK 2 BAKANIMIZI AĞIRLAMAKTAN ONURLUYUZ”
Malatya Valisi Mustafa Toprak “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yi şehrimizden ağırlamaktan onur duyuyoruz” dedi.


BAKAN ÖZLÜ VE TÜFENKCİ’NİN YOĞUN PROGRAMI…
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin Malatya programı oldukça yoğun.
2 Bakan Malatya’da çeşitli programlara katılıyorlar.

ÖTV desteği ile  araç alan esnafa anahtarları da teslim edildi. 2 Bakan  burada 1. Organize Sanayi Bölgesine hareket etti. 1. OSB'de Bakanlar brifing aldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
 
 
Etiketler: Malatya, bugün, Bakan, Özlü, ve, Bakan, Tüfenkci’yi, ağırlıyor., Hollanda, ve, Almanya’ya, tepki, var…,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
55
47
2
7
16
25
2
Başakşehir
53
46
2
8
15
25
3
Galatasaray
46
46
7
4
14
25
4
Fenerbahçe
44
46
5
8
12
25
5
Trabzonspor
41
27
8
5
12
25
6
Antalyaspor
39
29
8
6
11
25
7
Kasımpaşa
35
36
10
5
10
25
8
T.Konyaspor
35
29
8
8
9
25
9
K.D.Ç. Karabük
34
30
11
4
10
25
10
Bursaspor
32
26
11
5
9
25
11
Gençlerbirliği
32
24
8
8
8
24
12
Osmanlıspor FK
31
31
8
10
7
25
13
Alanyaspor
28
39
13
4
8
25
14
Kayserispor
27
33
12
6
7
25
15
Akhisar Bld.
27
18
12
6
7
25
16
Ç. Rizespor
20
24
15
5
5
25
17
Adanaspor
20
23
15
5
5
25
18
Gaziantepspor
19
22
15
4
5
24
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv