Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 19:09
 
Malatya Büyükşehir 28 parsel ihale ile satılacak
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediyesi 26 Nisan Perşembe günü ihale düzenlediği ihale ile Yaka, Bahçebaşı, Kavaklıbağ mahalleri ile Tecde ve Yeşiltepe bölgelerinde 28 parseli satacak.
Ekonomi Haberi
Malatya Büyükşehir 28 parsel ihale ile satılacak

Malatya Büyükşehir 28 parsel ihale ile satılacak
Satışa sunulacak olan parseller; akaryakıt, ticaret, özel eğitim ve konut imarlı olduğu açıklandı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi, 5'i Bahçebaşı, 2'si Kavaklıbağ, 1'i Yaka mahallesinde, 9'u Yeşiltepe ve 11'i de Tecde bölgesinde olmak üzere toplam 28 taşınmazı ihaleyle satışa çıkardı. 26 Nisan 2018 Perşembe günü ihaleyle satılacak olan parsellerin bedellerinin, yüzde 40’ı peşin, geri kalan miktarı ise 10 taksitte ödenecek.


Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı tarafından, mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 28 parsel ‘Açık ve Kapalı Teklif Usulü’ ile satılacak.
26 Nisan Perşembe günü saat 14.30’da Encümen huzurunda yapılacak olan parsellerle ilgili ihale şartname ve eklerinin ücretsiz olarak Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan alınabileceği kaydedildi.
10 taksitte ödenebilecek


İhale şartnamesinin ücretsiz olarak temin edilebileceği parseller için vatandaşlar KDV de ödemeyecek. Ayrıca parsel bedellerinin yüzde 40’ı peşin, geri kalan miktarı ise 10 eşit taksitte ödenecek.
Parsel büyüklükleri 31 m2 ile 7.289 m2 arasında değişirken, muamman bedelleri ise 15 bin lira ile  5.1 milyon lira arasında değişiyor.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, 28, parsel, ihale, ile, satılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı