Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır Milletvekili adaylığı için istifa etti
Haber
26 Nisan 2018 - Perşembe 14:34
 
Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır Milletvekili adaylığı için istifa etti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti’de Milletvekili aday adaylığı için bugün düzenlediği basın toplantısı ile istifa etti.
Siyaset Haberi
Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır Milletvekili adaylığı için istifa etti

Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır Milletvekili adaylığı için istifa etti...
Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, bugün Meclis salonunda düzenlediği basın toplantısında Ak Parti’de Milletvekili aday adaylığı için istifa ederken helallik istedi.

Meclis'de Ramazan Acar, Hurşit Kuşçu Bşkan Çakır'a çıktığı yolda başarı dileklerini ilettiler.

ÇAKIR'DAN MESAJ:

"En büyük gayemiz Rabbimizin rızası ve aziz milletimizin duası oldu. Hayatın kendisinin fani olduğunu bilen, baki olanın ise sadece ama sadece Allah olduğuna iman eden inançlı insanlarız. Fani olan bir yaşamda hangi makam, hangi mevki, hangi statü baki olabilir ki?"

BAŞKAN ÇAKIR İSTİFA ETTİ...AK PARTİ'YE GEÇİP ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI...

Başkan çakır, belediye başkanlığından istifa edip Milletvekili aday adaylığı için Ak Parti il başkanlığına gidip aday adaylığı başvurusunu yaptı.

ahmet çakır ali aladağ ile ilgili görsel sonucu
AHMET ÇAKIR’IN ÖZGEÇMİŞİ…
1964 yılında Malatya İli Darende İlçesi’nde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Darende’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

ahmet çakır ali aladağ ile ilgili görsel sonucu

Gıda, inşaat ve eğitim sektörlerindeki ticari faaliyetlerinin yanısıra, iki yıl Malatya MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ve daha sonra üç yıl MÜSİAD Malatya Şube Başkanlığı görevini yürüttü. 2001 yılında AK Parti’nin kuruluşunda Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev  aldı. Malatya İl Teşkilatı'nda üç yıl Başkan Yardımcılığı yaptı, 2007 yılı Nisan ayında da Sayın Başbakanımız tarafından İl Başkanı  olarak görevlendirildi.

ahmet çakır ali aladağ ile ilgili görsel sonucu

29 Mart 2009 yerel seçimleri için bu görevinden istifa ederek Malatya Belediye Başkan Adayı oldu ve Malatya halkının büyük teveccühü ile Malatya Belediye Başkanı seçildi. Malatya'nın Büyükşehir olmasıyla birlikte, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Malatya'nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.
Evli ve iki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. 

Haberin videosu: Yılmaz Yaşar

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, belediye, başkanı, Ahmet, Çakır, Milletvekili, adaylığı, için, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı