Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 17:27
 
Malatya büyükşehir belediyesi çevre yönetim sistemi belgesi aldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Yapmış olduğu çalışmalarla TSE’den birçok belge alan Malatya Büyükşehir Belediyesi son olarak TS ISO EN 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazandı.
Teknoloji Haberi
Malatya büyükşehir belediyesi çevre yönetim sistemi belgesi aldı

Malatya büyükşehir belediyesi;

Resim

Çevre yönetim sistemi belgesi aldı...

Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen tören ile TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi, TSE Malatya İl Müdürü Eraslan Yılmaz tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teslim edildi.

Kalite yönetimi bakımından ülkenin sayılı belediyeleri arasında yer alan Malatya Büyükşehir Belediyesi daha önce aldığı, TS ISO EN 9001 - Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO EN 27001 - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, TS 18001 - İş Güvenliği Yönetim Sistemi, TS 10002 - Vatandaş Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve TS ISO 22301 - İş Sürekliliği Yönetim Sistemi belgelerine bir yenisini daha ekledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi; TSE tarafından yapılan tetkikler sonucunda, çalışmalarına 2019 yılında başladığı TS ISO EN 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini de alarak çevre dostu bir belediye olduğunu belgeledi.

Resim

TS ISO EN 14001 Çevre Yönetim Sistemi, özünde doğal kaynak kullanımının azaltılması, toprağa, suya havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlamaktadır.

Program sırasında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve geldiğimizde hizmetlerimizde bir standardı yakalamak amacıyla TSE, EN, ISO standartları anlamında bütün bu kriterlere uygun bir yönetim ve hizmet yapısının bütün birimlerle birlikte yapılması hususunda çalışmalar başlattık.

Resim

Yapılan çalışmalar neticesinde Büyükşehir Belediyesi olarak, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandık. Bu belgeyi alırken emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenlenen program sonrasında TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi TSE Malatya İl Müdürü Eraslan Yılmaz tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teslim edildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, büyükşehir, belediyesi, çevre, yönetim, sistemi, belgesi, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı