Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 04:19
 
Malatya Büyükşehir Belediyesinde huzur, meclisinde borç vicdanlara aykırıdır sözü
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci oturumunda neler vardı? Belediye’de huzur, meclis salonunda ise borç vicdanlara aykırıdır sözleri hakimdi.
Gündem Haberi
Malatya Büyükşehir Belediyesinde huzur,  meclisinde borç vicdanlara aykırıdır sözü

Malatya Büyükşehir Belediyesinde huzur;

Meclisinde borç vicdanlara aykırıdır sözü...
Malatya belediyesinde Selahattin Gürkan’la birlikte kapılar halka açılmış, çalışanlar huzurlu işlerine devam ederken dört bir yanda çiçek tarlasını andırıyordu.


Ay-Yıldızlı 2 bayrağın süslediği ve huzurun hakim olduğu belediye’de meclis de ise “Borç vicdanlara aykırıdır?” sözleri vardı.


Malatya Büyükşehir belediyesinde yeni üyeler Malatya Olay Gazetesi objektifinde.
Malatya Büyükşehir belediye meclisi 2. Oturumunu da gerçekleştirdi…Oturumda gündeme damga vuran karar…Meclis 2019 yılında tatil yapmayacak. 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin şu ana kadarki tespitlere göre 1 milyar 778 milyon 257 bin 657 TL 23 kuruş  (Eski parayla 1 katrilyon 778 trilyon 257 milyar 657 milyon 23 bin lira) borçla devraldıklarını ilk meclis toplantısından ifade etmesinin yankıları 2’nci meclis toplantısında ses buldu.


CHP Grubu faaliyet raporuna ‘red’ oyu verirken, CHP Grup Sözcüsü Günnur Tabel, söz alıp aynen şunları söyledi:
“Malatya halkına bu kadar şaibeli borç bırakan bir yönetimin faaliyet raporuna onay vermemiz ne Malatya halkının vicdanına ne de kendi vicdanımıza sağmaz. Bu kadar borç ortada iken harcamaların nasıl uygun olduğunu anlayamıyoruz. Kurumların kendi yaptığı işleri sadece kendilerinin denetlemesinin uygun olmadığını düşünüyoruz.  Demokrasi ve şeffaf belediyecilik adına halkın daha doğru bilgi alması için denetim komisyonlarında muhalefetten de üye alınmasının, bu doğru bilgilendirmenin gereğidir diye düşünüyoruz. Ortada bu kadar borç varken bu rapora onay vermemiz vicdanlara aykırıdır.”

Meclis’de dikkat çeken 2 isim Akçadağ belediye başkanı bağımsız Ali Kazgan, Arapgir’in CHP’li başkanı Haluk Cömertoğlu…
Bir dönem Ak Parti sıralarındaydılar. Meclis'de dikkat çeken bir ismse Nedim Çeker ve Hüseyin Akşahin'di.


Meclise ilçelerde gelenler ve gündemde ki maddeler.

Almanya’da Malatya sıla özlemi ve  çalışkanlığı ile gündem de hep var olan isim meclis’de yer alan Murat Alabaş “Güzel işler çıkartacağız.” Sözleri, 

Kemal Deniz’le Selim Pilten’in yıllara varan sohbeti, Zafer Kırçuval’la Hasan Demez’in yan yana gelişi, Selim Gültekin, Lütfi Gültekin, Nevzt Öztürk ve Meclis’in yoğun gündemi tatilde dahi sürecek.
Malatya Büyükşehir belediye meclisinden görüntüler…

Meclis'de en genç belediye başkanı Hakan Bay’ın “Hizmetlerle yürüyeceğiz.” Sözü.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, Belediyesinde, huzur,, , meclisinde, borç, vicdanlara, aykırıdır, sözü,
Yorumlar
Haber Yazılımı