Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 17:18
 
Malatya Büyükşehir belediyesinden okul için arsa tahsisi
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı Toplantısı, bugün yapılan I. Birleşimle başladı. Saat 14.00’de Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şefik Şengün başkanlık etti. Toplantıda ne kararları alındı...
Eğitim Haberi
Malatya Büyükşehir belediyesinden okul için arsa tahsisi

Malatya Büyükşehir belediyesinden okul için arsa tahsisi
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edilirken, bazı maddeler ise komisyon kararları doğrultusunda ertelendi.
Okul ve Cami için arsa tahsis edildi
Büyükşehir meclisi, gündem maddeleri içerisinde yer alan; mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait 3 ayrı mahallede yaklaşık 7 bin 100 m2’lik 3 parselin okul yapılmak kaydıyla 25 yıllığına bedelsiz olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi, Yaka mahallesinde 2 bin 350 m2’lik bir parselin cami yapılmak üzere 25 yıllığına Yeşilyurt İlçe Müftülüğü’ne tahsis edilmesi, Doğanşehir’de 15 dönümlük alanın mezarlık alanı olarak Reşadiye mahallesine tahsis edilmesi kararlaştırılırken, bir vakfın ‘Gençler ile Geleceğe’ projesine ortak olunması, Arapgir Belediye Başkanlığı’nın 2017 yılına ait 1 milyon 500 bin liralık ek bütçesinin kabulüne karar verildi.
II. Birleşim 14 Kasım’da
Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Toplantısının II. Birleşimi 14 Kasım Salı günü saat 14.00’de yapılacak.

Büyükşehir Meclisi Toplandı

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, belediyesinden, okul, için, arsa, tahsisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı